Знайдено свідка запуску росіянами ракети по малайзійському «Боїнгу»

Знайдено свідка запуску росіянами ракети по малайзійському «Боїнгу»

Загрузка...

Міжнародна Спільна слідча група (JIT) знайшла свідка запуску ракети, якою був збитий пасажирський Boeing рейсу МН17 над Донбасом.

Про це заявив голова JIT Фред Вестербеке в ефірі телеканалу CBS. Він підтвердив, що запуск ракети бачили, але відмовився конкретизувати, йдеться про одного свідка чи кількох. Також він додав, що слідство впевнене у тому, що ракета була пущена з російської системи ППО «Бук», яка безсумнівно належала 53-ій бригаді Збройних сил Російської Федерації та «скоріше за все» керувалася російським екіпажем.

Також Вестербеке вказав, що за п’ять років після трагедії РФ узагалі не допомагала у розслідуванні та досі відмовляється визнати: «Ми зробили помилку».

Влітку 2019 року Міжнародна слідча група назвала чотирьох підозрюваних в катастрофі рейсу МН17. Ними виявилися росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. Їх оголосили у міжнародний розшук.

У 2017 році міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat опублікувала повний звіт, присвячений трагедії МН17. Документ містив дані про «російський слід» зенітного ракетного комплексу «Бук» 332 (входить до складу 53 зенітно-ракетної бригади Збройних сил Росії), яким і був збитий літак.

Влітку 2018 року Палата представників нідерландського парламенту одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу.

СБУ оголосила підозри 4 винуватцям катастрофи MH-17.

В кінці червня 2019 року українські спецслужби провели операцію на території, яка тимчасово знаходиться під контролем терористів «ДНР» і затримали колишнього «командира ППО» міста Сніжне Володимира Цемаха. Було знайдено архівне відео, на якому терорист Цемах фактично зізнався у причетності до знищення літака Boeing-777 рейсу MH17 авіакомпанії «Малайзійські авіалінії». В результаті Цемах був включений у обмін полоненими на вимогу РФ.

На початку липня Україна розпочала процедуру передачі Нідерландам матеріалів кримінального провадження у справі про знищення літака Boeing-777 рейсу МН17.

ua.news


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO