Керівник Укрпошти звітує за рік роботи підприємства.

Керівник Укрпошти звітує за рік роботи підприємства.

Загрузка...

Я,  Ігор Ткачук, очолюю «Укрпошту» рівно рік. Наприкінці 2014-го мені довелося прийняти обплутане корупційними схемами підприємство із збитком у 4 млн. грн. 2015-й був складний для України,  відбулося значне зниження ділової активності та  падіння платоспроможності населення.

Втім, цього року прибуток  підприємства очікується близько 50 млн. Цей показник у два з половиною рази більше плану (+250%) і є кращим за останні 15 років. Зростання прибутку досягнуто за рахунок збільшення доходів та оптимізації витрат.

Незважаючи на складну економічну ситуацію у країні, підприємство вчасно поповнює казну держави. Лише цього року Укрпошта сплатила до бюджетів усіх рівнів понад 1,2 млрд грн.

Забезпечено значне скорочення витрат – у першу чергу, завдяки оптимізації поштових маршрутів. Незважаючи на зростання вартості паливно-мастильних матеріалів,  витрати на їх придбання  скорочені на  12%  проти плану.

У 2015 р. Укрпоштою доставлено з-за кордону близько 15 млн відправлень, а з України до інших держав надіслано близько 4 млн. Відсоток втрат міжнародних поштових відправлень складає всього 0,000042% від загальної кількості.

Завдяки оптимізації логістичних та технологічних процесів, удосконаленню системи управління якістю та розширенню сфери застосування кур’єрських послуг, приведенню тарифів до рівня ринкових вдалося докорінно змінити ситуацію на краще.

Зокрема, зростання доходів спостерігається від послуг з пересилання дрібних пакетів (207,9%) та посилок (123,9%), приймання платежів (127,7%) та в міжнародного поштового обміну (147,5%), а також від купівлі-продажу іноземної валюти та курсових різниць, що пов’язані із обігом валюти та зростанням офіційного курсу валют.

УДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ  СЕРВІСУ ТА  ДОСТУПНОСТІ  ПОСЛУГ

Відремонтовано 374 об’єкти поштового зв`язку, що майже вдвічі більше, ніж минулого року (у 2014 р – 207 об’єктів).

Вперше запроваджено цілодобовий або подовжений режим роботи (після 19.00)  у 45 відділеннях  в обласних центрах.

Вперше запрацювали без обідньої перерви 1007 міських  відділень Укрпошти.

Cкорочено на одну добу терміни доставки пошти, газет та журналів між більшістю обласних центрів. Це дозволило підприємству не лише підвищити якість послуг, а й додатково заощадити 1,68 млн грн.

Завдяки оптимізації логістичних процесів перевезення пошти магістральними поштовими маршрутами, нам вдалося зменшити витрати близько 45 млн. грн. на рік.

Встановлено спеціальні «ворота» (Глобальна система моніторингу) – для об’єктивного контролю за пересиланням вхідної в Україну міжнародної простої «авіа» письмової кореспонденції.

Впроваджено систему якості, яка забезпечує оперативне реагування на звернення користувачів, можливість відстеження на всьому шляху реєстрованого відправлення.

Придбано 1 тис. комплектів комп’ютерного обладнання для автоматизації робочих місць (операційних вікон відділень зв’язку). Загалом заплановано на 2015-2016 рр.  автоматизувати 3,5 тис. робочих місць. Це пришвидшить та покращить якість обслуговування (останній раз комп’ютерне обладнання закупляли ще у 2008 р).

Спрощено процедуру отримання реєстрованих поштових відправлень (за посвідченням водія)

Вперше на керівну посаду призначено людину з обмеженими можливостями – для контролю забезпечення в мережі Укрпошти доступності поштових послуг для людей із особливими потребами.

Забезпечено на високому рівні виконання доручень Уряду щодо оформлення субсидій через пошту. Завдяки поштовикам житлові субсидії оформили 800 тисяч сімей.

Нові послуги та сервіси:

«Прискорена пошта» – доставка того ж дня в межах міста та за 1-2 дні між обласними центрами (здійснюється у 418  відділеннях і буде розширюватись)

Доставка товарів з Китаю за 7-10 днів  дрібних пакетів «ePaсket» (до 2-х кг)  – (доставлено 45 тис. відправлень).

Замовлення товарів з естонських інтернет-магазинів (доставлено 270 тис. відправлень)

Оновлений сервіс «Кур’єрська доставка» (доставлено 265 тис. відправлень)

Вперше запроваджено замовлення та доставка електроніки та побутової техніки з ТМ «Ельдорадо» через відділення Укрпошти (за 3 місяці – 6 тис. од. товарів )

Зростання чистих доходів від торговельної діяльності – на 7,5 млн грн. більше минулого року.

З метою економії обігових коштів підприємства переведено на комісійну торгівлю низку пакувальних товарів – це дало змогу заощадити близько 10 млн грн на рік.

Нові фінансові послуги:

Двосторонній обмін міжнародними електронними переказами Єврожиро з Болгарією

Започатковано приймання платежів з торговельною виручкою (прийнято платежів та переказів на суму 22,9 млн грн)

Видача готівкових гривень та поповнення платіжних карток через POS-термінали Приватбанку.

Розширено мережу POS-терміналів банківських установ у об’єктах поштового зв’язку (“Приватбанк” – 204 термінали та “Райффазен банк “Аваль” – 125 терміналів).

Миттєві банківські перекази коштів з картки на картку платіжних систем VISA та Master Card через сайт Укрпошти (Фідобанк)

Оформлення депозитних договорів Фідобанка через Укрпошту

Оформлення кредитних договорів в мережі відділень Укрпошти за спрощеною схемою та оформлення депозитних договорів (Банк “Михайлівський”);

Оформлення полісів добровільного страхування від нещасних випадків у відділеннях Укрпошти, розширено лінійку страхових продуктів.

Розроблено:

Проект доставки посилок із застосуванням поштоматів

Послуга «Посилка 30+» – запрацює з 1 лютого 2016 р. (пересилання відправлень вагою від 30 до 400 кг)

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ТЕХНІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРПОШТИ:

Придбано 12 автомобілів для внутрішньо обласних перевезень (минулого року взагалі не купувалися);

Здійснено переоснащення газобалонним обладнанням 150 автомобілів (минулого року – 115 авто, до цього часу централізовано кошти на переоснащення автомобілів не виділялися);

Придбано 798 велосипедів для листонош (за останні роки централізовано велосипеди не купувалися);

Придбано 300 нових поштових контейнерів (2 минулих роки не закуповували, застарілий парк контейнерів потребував термінового ремонту);

Впровадили 10 штемпелювальних машин (останній раз купувалися в 2013 р.);

Вперше проведено оснащення вагами для зважування пошти в контейнерах та палетах з вагою до 1000 кг – 24 об’єкти;

Впроваджено систему індикації періодичних друкованих видань  в  5 дирекціях, чим фактично завершено реалізацію проекту.

Запроваджено:

Державні закупівлі в он-лайн режимі (пряме включення та запис на youtube.com)

За результатами проведених успішних закупівель товарів, робіт та послуг було укладено договорів на загальну суму більше 390 млн грн. Порівняно з очікуваною вартістю закупівель було зекономлено більше 24 млн грн.

Допорогові конкурсні торги через систему електронних державних закупівель «ProZorro». Здійснено 255 успішних електронних закупівель. Зекономлено близько 4 млн грн.

У 2015 році паливо закуплено за цінами, які є найнижчими серед державних підприємств підпорядкованих Міністерству Інфраструктури (за даними сайта держзакупівель).

Порівняно з очікуваною вартістю закупівель в першому півріччі було зекономлено близько 38 млн грн, в другому – близько 4 млн.

Загальний пробіг автотранспорту – 71 276 тис. км (88% до плану). У порівнянні із минулим роком пробіг зменшився на 15 658 тис. км. та на 48 544 тис. км у порівнянні із пробігом у 2010 році.

Матеріальні витрати на роботу транспорту у 2015 році зменшено – витрати бензину 93% до плану, дизпалива 94%, газу зрідженого 70%, стисненого 50%. У порівнянні із 2010 роком витрати бензину скоротились на 5 912 тис. літрів, дизпалива на 1973 тис. літрів.

ВПЕРШЕ РОЗРОБЛЕНО ТА ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОГРАМИ:

Антикорупційна програма на 2015-2017 рр. Завдяки антикорупційним заходам вдалося виявити і попередити порушень на суму більше 100 млн грн.

З метою попередження проявів корупції на підприємстві запроваджено систему посиленого моніторингу діяльності філіалів До правоохоронних органів вже направлено близько 40 повідомлень про виявлені злочини та порушення.

За попереднього керівництва у 2014 р. було  перераховано 96 млн грн в банки із незадовільним фінансовим становищем, які згодом збанкрутіли. З цих коштів вдалося повернути 33 млн грн – з «Дельта банку».

Удосконалено організаційну структуру Укрпошти – від уникнення дублювання управлінських функцій зекономлено понад 40 млн грн за рік.

Запроваджено план заходів з попередження зловживань із ЗПО (знаків поштової оплати)

Виявлені факти порушення вимог чинного законодавства при закупівлі паливно-мастильних матеріалів у ТОВ «Техойл», що призвело до розтрати коштів на суму 18 млн грн у 2013-2014 рр. Інформація передана до правоохоронних органів.

Керівництвом Хмельницької дирекції спільно з працівниками СБУ було викрито корупційну схему, яка діяла минулого року і якою завдано збитків на суму 347 тис. грн. За даним фактом прокуратурою Хмельницької області відкриті кримінальні впровадження.

Виявлені факти протизаконної діяльності колишнього керівника Івано-Франківської дирекції (було завдано збитків підприємству у сумі 3,2 млн грн).

Програма з енергозбереження на 2015-2020 рр. Виконання заходів з енергозбереження передбачає отримання економії витрат понад 132 млн грн щорічно.

Результати за 2015 р.:

Проведено модернізацію та введено в експлуатацію системи опалення на 18 об’єктах, розроблено 20 проектів улаштування системи автономного теплопостачання з реалізацією в 2016 р.

Зменшено кількість спожитого газу для опалення – на 33,9% менше ніж минулого року.

Вперше централізовано придбано та доставлено в дирекції 348 електропанелей  та 600 печей типу Булеріан  для обігріву сільських відділень поштового зв’язку,  які не купувалися з 2012 року.

Впроваджено іншого енергозберігаючого обладнання (світильники, прилади обліку тощо) на загальну суму 1,5 млн грн.

Програма підвищення рівня безпеки працівників на 2015-2017 рр.

Результати:

Вирішено питання із утилізацією накопичених заборонених до пересилання 53-х поштових відправлень з радіоактивним фоном. Питання не вирішувалося з 2012 року.

Посилено контроль щодо недопущення відправлень із забороненим вкладенням (вибухонебезпечних речовин, зброї, боєприпасів).

Активізовано роботу з виявлення випадків пересилання кореспонденції з підробленими марками та упередження збитків.

УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМИМ МАЙНОМ

Вперше оприлюднено на корпоративному сайті перелік вільних приміщень, які надаються в оренду, посилено рекламну кампанію – що дало змогу збільшити орендну ставку не менше 15% (за методикою оцінки Фонду Держмайна);

Збільшено надходження від здачі в оренду приміщень, які не використовуються підприємством у виробничому процесі, на 9,2 млн грн. (в тому числі до державного бюджету на 6,5 млн грн.), що на 30% більше ніж у минулому році;

Отримано витягів з Державного реєстру речових прав на 44 об’єкти та 32 земельні ділянки.

РОЗРОБЛЕНО  НАСТУПНІ ПРОЕКТИ ЗАКОНІВ ТА ПОСТАНОВ УРЯДУ

Проект Закону України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо подальшого розвитку галузі поштового зв’язку» (на розгляді в Мінінфраструктури).

Проект Закону України  «Про внесення зміни до статті 233 Митного кодексу України» (на розгляді в Мінінфраструктури).

Проект Закону України  «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (на розгляді в Мінінфраструктури) .

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок» (на розгляді в Мінінфраструктури).

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг поштового зв’язку» (Мінінфраструктури подано документи до КМУ) .

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2012 р. № 802» (щодо перетворення УДППЗ «Укрпошта» в публічне акціонерне товариство) (Мінінфраструктури документи подано до КМУ)

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення міри відповідальності за злочини, пов’язані з підробленням знаків поштової оплати) (на розгляді Мінінфраструктури).

ФІЛАТЕЛІЯ

В 2015 році випущено 95 тематичних сюжетів поштових марок загальним тиражем майже 283,5 млн прим. (у 2014 – 218 млн), а також філателістичної продукції –1,55 млн примірників (у 2014 р. 1,47 млн);

Чистий дохід Укрпошти від реалізації знаків поштової оплати та філателістичної продукції в 2015 р. склав близько 549 млн грн, що на 50 млн грн більше ніж у 2014 році;

Через Інтернет-магазин Київської міської дирекції Укрпошти реалізовано знаків поштової оплати і філателістичної продукції на суму майже 790 тис. грн., що у двічі більше ніж у минулому році (в 2014 р. – 470 тис. грн.)

Розроблено навчальну програму «Юні філателісти» для відкриття  філателістичних гуртків у школах та позашкільних закладах;

Проведено XIV Національну філателістичну виставку «Укрфілексп 2015».

ПОКРАЩЕННЯ УМОВ ПРАЦІ ПОШТОВИКІВ, НАВЧАННЯ ПЕРСОНАЛУ

Забезпечено працівників повним соціальним пакетом та виплачено додаткових соціальних пільг на суму 54,5 млн. грн. за 12 місяців 2015 року.

Прийнято на роботу 237 осіб з інвалідністю.

Працевлаштований 161 працівник з тимчасово окупованих територій

Забезпечено близько 20 тис. листонош та водіїв корпоративним безлімітним мобільним зв`язком

За особистої ініціативи керівника підприємства  виплачено премію виробничим працівникам, які показали кращі результати роботи,  загальною сумою за рік понад 6,4 млн грн.

Перше робоче місце в Укрпошті отримали понад 1 000 випускників професійно-технічних училищ та вищих навчальних закладів .

Підвищено ефективність корпоративної системи дистанційного навчання персоналу:

20 627 операторів поштового зв`язку підвищили кваліфікацію за дистанційними курсами корпоративного навчання з питань технології, якості надання та впровадження нових поштових послуг;

48 194 працівники пройшли навчання з оформлення житлових субсидій

14 278 працівників пройшли навчання з обслуговування осіб з обмеженими можливостями.

358 висококваліфікованих працівників-тренерів провели  2 796 тренінгових заходів, участь в яких взяли понад 60 тис. працівників виробничого штату

За особистої ініціативи та участі керівника підприємства  виплачено  матеріальної допомоги:

працівникам, які мобілізовані на військову службу та працівникам, які під час проведення АТО втратили близьких родичів або близькі родичі яких зазнали тілесних ушкоджень – у сумі 308,3 тис. грн.

Організовано та профінансовано оздоровлення 1 680 дітей працівників на загальну суму 4 361,02 тис. грн.

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Заходи, які здійснювалися у тісній співпраці з експертами з Європейської комісії – учасниками Групи підтримки України в процесі євроінтеграції:

Розроблений План імплементації Директиви ЄС №97/67/ЄС від 15.12.1997 (з доповненнями), яка встановлює регуляторні рамки надання поштових послуг в ЄС.

Розроблений проект Дорожньої карти для впровадження та застосування положень вищезазначеної Директиви.

Підготовлені пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок».

Упродовж 2015 року здійснені заходи щодо сертифікації системи адресування Укрпошти на відповідність стандартам Всесвітнього поштового союзу (ВПС). Укрпошта пройшла тести та внесена до реєстру ВПС. Процедура нагородження Сертифікатом відбудеться в 2016 році.

За результатами впровадження проекту модернізації системи автоматизованої обробки міжнародної пошти в місцях міжнародного поштового обміну на рахунок Укрпошти з боку ВПС перераховані кошти в сумі 125 192,88 доларів США.

На 2016 рік запланована фінансова підтримка від Фонду підвищення якості служби ВПС чергового проекту Укрпошти на суму 1 099 200,00  доларів США для закупівлі 24 автомобілів.

В 2015 році Укрпошта нарешті ухвалила рішення щодо вступу до Групи споживачів поштових платіжних послуг ВПС «PosTransfer» («Пострансфер»).

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

Підготовлено і погоджено з Мінінфраструктури проект технічного завдання до складання Стратегічного плану розвитку УДППЗ «Укрпошта»

11 листопада 2015 р. розпочато перший етап корпоратизації (перетворення Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» у Публічне акціонерне товариство):

Затверджено план заходів з підготовки до проведення інвентаризації та оцінки майна підприємства.

Підготовлено та направлено до Мінінфраструктури проект наказу про створення центральної інвентаризаційної комісії.

Підготовлено інформацію про об’єкти оцінки, необхідну Фонду держмайна України для початку відбору оцінювача.

Сьогодні українське державне підприємство поштового зв’язку Укрпошта є національним оператором в Україні, де працює майже 76 тис. працівників, серед яких є листоноші – 34,5 тис., оператори -13,7 тис. та сортувальники – 2,6 тис.  Укрпошта сьогодні – це майже 12 тис. об’єктів поштового зв’язку та більше 38 тис. точок присутності.

Починаючи з березня поточного року Укрпошта здійснює щомісяця перевезення та передачу періодичних друкованих видань  – цього року до зони АТО Укрпоштою вже доставлено близько 358 тис. екземплярів газет та журналів. Також Укрпоштою постійно проводяться різноманітні заходи для підкріплення бойового духу наших воїнів та патріотизму українців. Організовано випуск тематичної патріотичної поштової продукції, зокрема: серію конвертів «Героям Слава!», поштових марок «За честь! За славу! За народ!», «22 січня – День Соборності України», «Пам’яті героїв Небесної Сотні». Укрпошта виготовила художні немарковані конверти на знак підтримки незламної патріотки Надії Савченко із закликом «Свободу Надії Савченко!/Freedom to Nadiіa Savchenko!». Також ініційовано випуск поштової марки, присвяченої Автономній Республіці Крим та її корінному народу – кримським татарам.

Колективом працівників Укрпошти за період проведення АТО зібрано та перераховано для потреб військових та постраждалих внаслідок бойових дій на сході України близько 2 млн грн. фінансової допомоги.  Також зібрано та доставлено в зону проведення АТО більше 60 тонн гуманітарної допомоги.

Позитивна динаміка діяльності «Укрпошти» у 2015 році свідчить лише про початок вдосконалення роботи нашого підприємства та покращення якості послуг. Колектив поштовиків готовий й надалі вирішувати складні завдання для подальшого розвитку та інтеграції до європейського простору.


Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/common/1219387-kerivnik-ukrposhti-zvitue-za-rik-roboti-pidpriemstva.html