Е-декларації. Вінницька журналістка виявилась багатшою за губернатора

Е-декларації. Вінницька журналістка виявилась багатшою за губернатора

Загрузка...

Депутат Вінницької обласної ради, голова ГО «Центр захисту журналістів», голова ГО «Антикорупційна спілка Вінниччини», голова профільної депутатської комісії по свободі слова Тетяна Редько оприлюднила свою е-декларацію про доходи, яка викликала цілу бурю емоцій у середовищі журналістів, громадських діячів, політиків.

Річ у тім, що “Заслужений журналіст” Тетяна Редько – співзасновниця відомої у Вінниці газети «33 канал». Так от, виявляється, що статки пані Редько перевищують навіть статки багатьох вінницьких губернаторів, чиновників та бізнесменів, а справжнім журналістам такі «золоті гори» і не снились.

Е-декларація «єдиної чесної журналістки»

Звичайно ж, рахувати гроші у чужому гаманці – справа невдячна. Якщо це не стосується публічних людей, чиновників, судей, прокурорів, народних обранців різних рівнів. Слід зазначити, що із запровадженням е-декларацій у минулому році Тетяна Редько опублікувала на сайті власної газети блог, про те, які ненажери нардепи, урядовці, які зберігають під матрацом мільйони готівкою, які нажилися на розкраданні держави. Здавалося б – слова справедливі і популярні. Але, як тільки на сайті НАЗК з’явилася е-декларація пані Редько, з її сайту зник блог про е-декларації.

Чому? Мабуть тому, що сама Тетяна Редько виявилась людиною не бідною, і зовсім не безсерібряником, яким вона себе намагається представити в чисельних дописах у соціальній мережі, у блогах, статтях і публічних виступах.

Варто зазначити, що Тетяна Редько володіє половиною бізнесу «33 каналу», це доходи від газети, поліграфічної діяльності, реклами.

Іншою половиною цього бізнесу володіє Анатолій Жучинський. Так от, якщо повірити на слово, і прийняти за дане, що  «33 канал» має наклад 100 тисяч екземплярів, то щоб заробити все що є у власності Редько, то наклад газети мав би становити щонайменше декілька мільйонів в тиждень. А якщо розкласти по листку кількість потрібних газет? щоб заробити такі статки, відмінусувати від цього витрати на податки, папір, оплату праці журналістам – можна вкрити газетними листами пів-планети. Хоча й цього виявиться замало. Судіть самі:

Зараз в роздрібній торгівлі газета коштує 5.50 копійок. Мінусуємо 1 гривню для реалізаторів газети – ятки, та кіоски, собівартість друку – мінімум 2,50 грн, – отримуємо “грязний” прибуток від продажу одного номеру 2 гривні. А з цих двух гривень треба ще оплатити зарплату колективу газети, податки, оренду приміщень, комунальні платежі тощо. От і рахуємо, що в залишку маємо максимум чисту 1 гривню, яку треба поділити на двох співзасновників – по 50 копійок. Тому зрозуміло, що справжній прибуток дає реклама та платні публікації, а не продаж газети. Якщо ж порівняти кількість комерційної реклами газети «33 канал» та обласного тижневика «Ріа», то бачимо що декілька сторінок оголошень “33 каналу” явно не конкурують з 34 сторінками рекламної вкладки газети «Ріа». Отже заробіток залишається на: платних, в основному політичних публікаціях, яких суттєво більше саме в період будь-яких виборів.

Щоб не бути голослівними, треба порахувати статки пані Тетяни.

Чим володіє «захисниця свободи слова»?

На сайті НАЗК нещодавно з’явилася декларація депутата Вінницької облради від «Батьківщини» Тетяни Редько. Як і велить закон, пані Тетяна задекларувала своє, і свого чоловіка майно і доходи: https://public.nazk.gov.ua/declaration/a51e562d-e7e7-4426-a36c-ce297597075a

Почнемо з земельних ділянок:

У власності подружжя є 6 земельних ділянок 5 з них знаходяться в місті Вінниці та в навколишніх селах з мальовничими краєвидами та високими цінами на землю. Це Березина, Селище, Ксаверівка, Вінницькі Хутори і ділянка в Хмельницькій області – 29000 м квадратних. Вартість придбання земельних ділянок в декларації незазначена, але за самими скромними оцінками експертів загальна вартість земельних активів – 100 000 $. 

Нерухомість:

  1. Тетяна Редько з чоловіком декларують один житловий будинок в Вінниці 176 м кВ;
  2. Дві квартири в Вінниці 70, 5 м кв та 62,7 м кв
  3. Квартиру в Києві в 109.6 м кв – на дату придбання за ціною 865260 грн по курсу 11грн на 2014 рік приблизно 80000 $

Комерціна нерухомість:

  1. Один офіс у Вінниці 176 м кв
  2. Три виборничих-комерційних приміщення по 1341, 242, 641 м кв відповідно
  3. І ще один  офіс в Києві – 107, 9 м кв.

І головна родзинка декларації «заслуженої журналістки» та борця за права зубожілих українців – апартаменти в курортному місті Болгарії  – 87 м кв

І хоча в графі вартість придбання в більшості об’єктів ціна відсутня, у виправленій декларації Тетяна Редько була вимушена вказати вартість придбання закордонних апартаментів, куди за словами колег їздить відпочивати не рідше одного-двух разів на місяць.

Отже вартість апартаментів вказана 1 мільйон 236 тисяч гривень. Що за курсом долара на момент придбання складає приблизно – 70 000 $

За самими стриманими оцінками експертів з нерухомості мінімальна вартість квартир, офісних приміщень в столиці та Вінниці, чисельної комерційної нерухомості орієнтовно складає більше пів-мільйона доларів – 600 000$, або ж по нинішньому курсу – приблизно 16 мільйонів 200 тисяч гривень!

У власності подружжя два автомобілі:

Автомобілі БМВ Х5 і фольксваген «Е» класу. За даними провідного сайту з продажі автомобілів Авто.Ріа два автомобілі коштують приблизно 40000 $ + 25000$ = 65000$, або 1 мільйон 755 тисяч гривень

Якщо сюди додати задекларовану готівку: 180 тис. грн, 69 тис. доларів і 29 тис. євро. У її чоловіка 250 тис.  грн, 29 тис. доларів і 18 тис євро та 440 тис. грн на банківських рахунках – отримаємо орієнтовну загальну суму задекларовних актививів на суму 931 000 доларів США або приблизно 26 мільйонів гривень.

І якщо ця сума, на перший погляд, виглядає прикрою новиною, ну недотягнула журналістка до завітного 1 мільйона доларів. То помилимосьЯкщо врахувати, що Тетяна Редько не задекларувала ювелірних прикрас, коштовних шуб та інших аксесуарів, притаманних всім заможним жінкам, (у яких Тетяну Редько звикли бачити вінничани на офіційних і не офіційних елітних тусовках); зробити похибку на наші мінімальні розрухунки вартості активів то робимо висновок, що теоретично, Тетяна Редько – чесний журналіст та опозиційний діяч, а фактично – доларовий мільйонер з усіма відповідними причандалами таких політичних заробітків.

Але річ не у самому майні, готівці та банківських вкладах. Річ у джерелах їх отримання. З огляду на декларовану неодноразово Тетяною Редько  збитковість газети, що дозволяло понад 10 років отримувати гроші з обласного бюджету «за висвітлення діяльності влади», це не може бути головним джерелом надходжень. А що ж тоді?

Аналіз придбання активів

Для того, щоб дізнатися про це, варто проаналізувати придбання рухомого і нерухомого майна у власність.

Тут слід пам’ятати про два моменти:

1.    Тетяна Редько тричі була депутатом Вінницької обласної ради, щоправда від різних політичних сил. У 2006 році – від партії Ющенко, у 2010 році – від «партії Домбровського», у 2015-му – від «Батьківщини».

2.    Редько бере активну участь у всіх мас-медійних і піар-кампаніях з моменту дострокових виборів вінницького мера у 2000 році.

Це дуже важливо. Чому? Дізнаєтесь згодом.

Отже, за хронологією, перше вартісне придбання Тетяни Редько сталося у  1996 році – це квартира на 67 квадратів. Її до уваги не беремо.

Далі, у 2003 році у власності Редько з’являється   житловий будинок. Прикметно, що це сталося після парламентських і місцевих виборів 2002 року. Також земельна ділянка у Міз. Хуторах. Тоді її газета надавала рекламні площі різним політсилам, навіть конкурентам, за гроші.

У 2007 році у власності декларантки з’являється три земельні ділянки і виробниче приміщення.

У 2008 році – офіс у місті Київ. Це сталося після виборів у 2006 році і дострокових парламентських виборів 2007 року.

У 2009 році – виробниче приміщення у Вінниці, під наступні вибори 2010 року.

У 2010 році Редько придбала офіс по пр. Космонавтів, земельну ділянку у Ксаверовці придбав її чоловік. Це сталося після виборів президента у 2010 році.

У 2012 році – квартира у Вінниці. Далі, коштовні придбання були здійснені у 2013 році, після парламентських виборів 2012 року. Це: нежитлове приміщення, і величезна земельна ділянка у Хмельницькій області.

Потім, після дострокових президентських виборів 2014 року у власності Редько з’являється квартира у Києві.
Після цього, у 2015 році – купуються апартаменти у Болгарії.

Крім того, після виборів 2012 року, чоловік Редько придбав два дорогі автомобілі «Фольсваген» Е класу і БМВ Х5. Їх загальна вартість не задекларована, а оціночна  вартість на ринку тоді становила на момент придбання в межах 100 тисяч доларів.

Висновки з декларації

Згідно аналізу, чітко зрозуміло, що головні придбання Тетяною Редько зроблені після виборчих кампаній. Коли з’являлися публікації різних політичних сил, без позначки «політична реклама» (таку приховану рекламу називають «джинса»),  коли друкарня, якою вона володіє, друкувала різноманітну агітаційну продукцію. Скоріш за все за «чорний нал». Тобто ухиляння від сплати податків – очевидне.

На доказ цього, у 2014 році лідером за кількістю «джинси» стала газета “33 канал” – 32, 2 %. Це висновок оприлюднений незалежними експертами. А у ЗМІ з’являлися публікації про те, як заробляли “чесні правдоборці”  гроші у співпраці з владою регіоналів у 2013 році.

Детальніше: http://i-vin.info/news/yak-33-kanal-zaroblyav-na-vladi-5178

Отже, людина, що виставляє себе чи не єдиним в області «принциповим журналістом», борцем з корупцією і злочинною владою – це депутат облради трьох скликань Тетяна Редько – заробляє на «джинсі», некоректній рекламі, обслуговуючи різні політичні сили.

Хоча і до самої декларації вся принциповість, патріотизм та вдавана опозиційність найуспішнішого Лайномета Вінниччини стала цілком зрозумілою. Адже політична заробітчанка радісно обслуговувала на політично-інформаційній окружній будь-яку політичну силу, чи політика, аби гроші платили. За що вже давно вінницького лайномета ніхто не називає на прізвище, а лише на прізвисько – Редька.

І ця людина має наглість називати когось політичним повіями?

Так напередодні публікації декларації Тетяни Редько її словесні випади в соцмережах переросли в скандальне викриття самої «журналістки». Як у відомому анекдоті: “в результаті слідства – вийшла на саму себе”. Так стало відомо, що під час режиму Януковича, навіть коли на Майдані пролилась кров Героїв Небесної Сотні, «чесна журналістка» працювала помічником народного депутата від «партії регіонів» – Григорія Калетніка.

Детальніше: Співпраця депутата Тетяни Редько з «регіоналами» доведена документально 

Така чесна журналістика продовжується і зараз. Бо з однаковою легкістю Редько піарить і ББП, і «Батьківщину», і радикалів, Опозиційний блок з Бойком та Новинським, Народну партію,  «Успішну Україну» Клименка, Аграрну партію тощо. Не вірите? Придбайте будь який примірник її газети і уважно придивіться!

Фото “Власно.інфо”

Новини Вінниці


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO