Наталія Бернацька: Мін’юст планує відсудити та повернути в бюджет понад 1 мільярд...

Наталія Бернацька: Мін’юст планує відсудити та повернути в бюджет понад 1 мільярд гривень, які були виплачені за рішеннями ЄСПЛ

Загрузка...

Міністерство юстиції почало процес стягнення в судовому порядку понад 1 млрд грн коштів, які були виплачені державою за рішеннями Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), з компаній, установ та осіб, які своїми діями призвели до порушення прав громадян чи бізнесу.

Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Бернацька.

«Ми спрямували найбільші справи до судів, щоб у рамках діючого законодавства знайти можливість повернути кошти, які були виплачені з державного бюджету в рамках виконання рішень Європейського суду з прав людини. Ми йдемо війною проти олігархів та чиновників, які порушили права громадян на суму близько 1 млрд грн. Ми маємо повернути ці кошти у державний бюджет з метою використання для забезпечення виплат громадянам, які не отримували соціальні виплати в часи Януковича», – наголосила перший заступник Міністра юстиції.

За її словами, 90 відсотків рішень ЄСПЛ стосуються невиконання рішень національних судів щодо соціальних і пенсійних виплат.

«Сьогодні законодавство в цій сфері недосконале. Ми плануємо його вдосконалити, щоб у кожній справі, щодо якої є рішення суду, ми разом з правоохоронцями мали інструменти для того, щоб знайти винних і стягнути з них кошти. Ці гроші підуть соціально незахищеним групам, які найбільше постраждали в часи Януковича, коли їм надавали пільги, а потім ці кошти не сплачували, бо в бюджеті грошей не було. Це найяскравіший випадок популізму в історії нашої держави, за який ми зараз розплачуємося. Цей проект вже готовий і ми сподіваємося, що на наступній сесії парламенту він буде прийнятий», – зауважила Наталія Бернацька.

Вона наголосила, що у ситуація з виплатами за рішеннями ЄСПЛ у 2014 році була критичною, оскільки за період перебування при владі Януковича накопичилася велика кількість боргів.

«Завдяки нашій послідовній позиції цю ситуацію вдалося радикально змінити. За цей період Комітет міністрів Ради Європи визнав, що виконання нами рішень відбувалося не лише за фактом виплат, а й вирішувалися системні проблеми. 125 справ, які стосуються великої кількості громадян, було закрито минулого року. На виконання рішень ЄСПЛ за останні 10 років було сплачено 1,8 млрд грн, а за період з 2014 по 2017 роки – 1,5 млрд грн. Це свідчить про те, що у цей період часу нам вдалося не лише погасити всі заборгованості, які були на той момент. Наразі ми не маємо прострочених боргів за рішенням ЄСПЛ. Все виконується вчасно – в рамках 3 місяців після винесення рішення», – поінформувала присутніх перший заступник Міністра юстиції.

Вона також додала: Міністерство юстиції у період з 2014 по 2017 рік подало до Генеральної прокуратури 823 заяви, які стосуються скарг на суму понад 85 млн грн і зачіпають інтереси майже 2000 осіб.

«Правоохоронні органи встановлюють чи була вина конкретної особи у тому, що ЄСПЛ виніс своє рішення. На сьогодні ще 722 такі заяви Мін’юсту розглядаються в Генеральній прокуратурі. Вони стосуються 5300 осіб, щодо яких буде встановлюватися провина в порушенні прав з боку конкретних компаній, установ чи осіб», – заявила Наталія Бернацька.

Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр у свою чергу повідомив, що Мін’юст подав 3 позови до судів проти компаній і структур, через дії яких ЄСПЛ прийняв рішення про виплату компенсацій.

«Один з них поданий у Господарський суд Луганської області, відповідачем в якому є ПрАТ «Линік». Це позов, який виник з виконання рішення з  ЄСПЛ, за яким була здійснена виплата 27 млн євро з державного бюджету. Сума позову з урахуванням відсотків становить 705 млн грн. Вчора відбулося підготовче засідання у цій справі. Мін’юстом було подано клопотання про накладення арешту на майно відповідача, щоб мати можливість виконати це рішення в майбутньому. Також були подані клопотання про залучення правоохоронних органів до участі в процесі», – сказав заступник Міністра юстиції Шкляр.

За його словами, наступна – справа компанії «East/West alliance limited», яка цікава тим, що збитки завдані державним органом – податковою міліцією.

«Іноземному інвестору були завдані збитки на  5 мільйонів євро через неправомірний арешт майна. Літаки компанії були визнані безхозними і продані. Ми звернулися до суду, щоб відшкодувати виплачені кошти. Перше засідання в цій справі пройде завтра», – зауважив він.

Третя справа стосується невиконання судового рішення про задоволення позову ТОВ «Золотий мандарин ойл» до ПАТ «Київенерго» про повернення мазуту вартістю 54,2 млн грн, який перебував на зберіганні останнього. Цього здійснено не було, що і стало підставою для звернення до ЄСПЛ».

Наталія Бернацька додала: для Мін’юсту дуже важливо, щоб ці справи стали першими переможними кроками в поверненні коштів, які були сплачені за рішеннями ЄСПЛ. Вона звернулася до громадськості із закликом допомогти здійснювати контроль за цими справами та до правоохоронців із закликом долучатися до судових справ.

«Ми направимо звернення до Генпрокуратури та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро із закликом вступати в ці справи у якості третьої сторони. Ми маємо разом захистити державні інтереси і повернути кошти в бюджет», – резюмувала Наталія Бернацька.

Фотогалерея:

https://minjust.gov.ua/galleries/pres-konferentsiya-regresni-pozovi-minyustu-schodo-vidshkoduvannya-splachenih-derjavoyu-koshtiv-v-ramkah-viplat-za-rishennyami-espl-kiiv-23-sichnya-2018-roku

Презентація

minjust.gov.ua


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO