Дієтологи: від м’яса краще відмовитися

Дієтологи: від м’яса краще відмовитися

Загрузка...

Актуалізувалась суперечка між вегетаріанцями та прибічниками споживання м’ясних продуктів.

Перші апелюють до того, що м’ясо – це шкідливо, тоді як інші не уявляють свій щоденний раціон без нього. У Міністерстві охорони здоров’я вперше за вісімнадцять років вирішили переглянути так звану «тарілку харчування», де зменшили кількість білків нетваринного походження, і відповідно збільшили кількість збалансованих тваринних білків. Чи корисне м’ясо для людського організму, скільки його варто їсти і чи можна прожити без цього продукту, з’ясовувала журналіст видання Persona.Top в незалежних експертів.

М’ясо пробуджує в людях тваринні інстинкти

Міф про те, що людина не може жити без м’яса, як говорить дієтолог-психолог Галина Бурковська, поступово розсіюється:

– Люди починають розуміти, що Земля-матінка сповнена різними смаколиками, і їх цілком достатньо для того, щоб жити і отримувати насолоду від смаку і самого життя. Важливо, щоб ми пам’ятали – м’ясо занижує наші вібрації і відноситься до тяжких енергій.

Низькі енергії викликають стан невдоволеності, страху, болю, страждання, заздрості, злості і так далі.

Пам’ятайте: «ми те, що ми їмо», і кожен наповнює себе сам. Тому якщо вас не влаштовує стан здоров’я на даний момент, почніть харчуватися по-іншому, і ви побачите результат.

Фото – Галина Бурковська. Джерело – Фейсбук

Різко відмовлятися від м’яса шкідливо

Як стверджує експерт, якщо вам складно відмовитися від м’яса тварин, то приберіть зі свого раціону хоча б свинину, і віддавайте перевагу м’ясу домашнього виробництва.

– Перестаньте їсти м’ясні продукти тричі на день і почніть зменшувати їх кількість до двох-трьох разів на тиждень. Робіть це поступово, інакше ваша мікрофлора «збунтується», а це загрожує не найкращими наслідками, – радить Галина.

Дієтолог рекомендує почати дотримуватися посту двічі на тиждень і поступово замінювати м’ясо на аналогічні продукти.

– Я в своїй роботі з клієнтами рекомендую піст два рази в тиждень і за бажанням клієнта поступово зменшую кількість м’яса в раціоні протягом всієї програми, замінюючи його поступово на рибу, бобові та гриби, – говорить дієтолог-психолог.

Для приготування краще використовувати відкритий вогонь, тушкування, запікання, варіння і уникати смаження, особливо на рослинній олії.

– Поєднувати м’ясні продукти краще не з хлібом або гарніром, а з овочами, і бажано зі свіжими, – каже Галина.

Деяким людям без м’яса важко

Дієтолог-психолог Галина Бурковська розповідає, що тривалий час намагалася перевести всіх своїх клієнтів на вегетаріанство, показуючи їм, наскільки шкідливе для нашого організму м’ясо. Але такий підхід спрацьовував не з усіма.

– Багатьох це відлякувало, багато хто був не готовий мене почути, деяким було зручніше нічого не змінювати. І через певний час я зрозуміла ще одну дуже важливу і цікаву річ: деяким людям його потрібно їсти, інакше вони починають «звіріти». Тому можливо поціновувачам м’яса і не потрібно відмовлятися від важкої і неприродної для людини їжі, – ділиться досвідом дієтолог.

Відмова від м’ясних харчів змінює світогляд

За її словами, є серед нас люди з високим рівнем свідомості і все, що вони вживають в їжу, перетворюється в світло, і ніяк не може нашкодити, але таких свідомих осіб, нажаль, ще не так багато.

– Я сама вже сім років не вживаю м’яса і можу сказати, що від цього я стала тільки здоровішою фізично і енергетично, і мій погляд на світ за цей час дуже змінився, – каже Галина Бурковська.

При вживанні м’ясних страв людині передається ген страху

Незалежний експерт з питань здорового способу життя, тренер-психолог Тетяна Міхновець теж стверджує, що вживати м’ясо не зовсім корисно.

– Тварини відчувають свою смерть, і потім ген страху та агресії при споживанні передається людині на клітинному рівні, – каже Тетяна.

Фото – Тетяна Міхновець. Джерело – Фейсбук

М’ясо закислює організм і викликає рак

Вона також радить відмовлятися від м’ясних харчів поступово – для початку, наприклад, замінити червоне м’ясо на біле м’ясо птиці.

– Споживана кількість м’яса не сприяє здоров’ю, адже воно закислює організм. Окрім цього, м’ясо, вирощене промисловим способом, містить в собі гормони, біостимулятори та інші шкідливі домішки, що негативно впливає на стан здоров’я людини та викликає різні види онкозахворювань. Кислотно-лужний баланс нашого організму має становити 7,43 Рн, – говорить Тетяна Міхновець.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року МОЗ переглянуло раціон українців. Відповідно до рекомендованої «здорової тарілки», половину якої займають овочі, білки мають становити приблизно одну четверту іншої частини тарілки.

Фото – Здорове харчування. Джерело – МОЗ

 

Автор: Ірися Герцун

 


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO