КАПЛІН ПОЗИВАЄТЬСЯ ДО КАБМІНУ – ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ СУДУ

КАПЛІН ПОЗИВАЄТЬСЯ ДО КАБМІНУ – ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ СУДУ

Загрузка...

В Окружному адмінсуді Києва відбулося попереднє слухання за позовом депутата Сергія Капліна до Кабміну. Парламентар вимагає визнати незаконним рішення Уряду про реорганізацію Держфінінспекції в Держаудитслужбу.

Капліну, який сам представляв свої інтереси у суді, вдалося переконати суддю долучити до процесу третьою стороною екс-голову Держфінінспекції Миколу Гордієнка. На переконання депутата саме для того, щоб не допустити Гордієнка повернутись на посаду екс-прем’єр Яценюк і затіяв реорганізацію.

DSC02039

«Гордієнко тут фактично потерпілий. Через  заяви про корупцію  уряду Яценюка на суму 7 мільярдів гривень його звільнили. Всі судові інстанції поновили його на посаді. Однак через ліквідацію Держфінінспекції  йому просто нікуди буде повертатись. Відновлення цього органу та його керівника дозволить довести до кінця ті 2076 кримінальних проваджень щодо Яценюка і оточення, заведених прокуратурою за матеріалами перевірок ДФІ, які Гордієнко свого часу оприлюднив», – заявив Каплін.

До того ж перетворення Держфінінспекції на Держаудитслужбу суперечить ЗУ «Про державні органи виконавчої влади» оскільки набір функції служби не дозволяє їй виконувати контроль за держфінансами.

DSC02038

«До того ж Кабмін таким чином просто продублював у цій службі функції Рахункової Палати. При цьому без відповідних погоджень звільнена чимала частина штату фінансових інспекторів. Це в країні, де щодня розкрадаються величезні суми державних коштів», – додав Каплін.

Наступне судове засідання призначили на 8 червня. Справу розглядатиме колегія суддів.