Олександр Дан — “тіньовий міністр нерухомості” Вінниці, про якого наказ мовчати місцевим...

Олександр Дан — “тіньовий міністр нерухомості” Вінниці, про якого наказ мовчати місцевим ЗМІ

Загрузка...

Вінницька міська рада приховує від вінничан інвестиційні провали з приватними компаніями бізнес-імперії Олександра Дана — депутата “Вінницької європейської стратегії”

Отримуючи мільйони гривень з міського бюджету та офісні приміщення в центрі міста за мізерними орендними ставками або безкоштовно, лояльні до місцевої влади ЗМІ щодня пишуть про управлінські успіхи та економічні дива чиновників Вінницької міської ради. І лише деякі вінничани підозрюють, що “медійний маскарад” відволікає увагу жителів Вінниці від по-справжньому масштабних провалів керівництва міста. Тим більше, якщо мова про оборудки з комунальною землею або об’єктами нерухомості, де партнером Вінницької міської ради є бізнес-структури впливового депутата “Вінницької європейської стратегії”.

Ключ до розуміння масштабів оборудок — вінницький ФОП Сугак Олександр Михайлович, місце реєстрації — м. Вінниця, вулиця Конєва, буд. 6, кв. 17.

В аналітичний системі “Youcontrol” збереглася інформація про те, що Сугак Олександр Михайлович був також керівником приватного підприємства “Вінтурпроектгруп” (ЄДРПОУ 35297275).

Зв’язок Сугака Олександра Михайловича з ПП “Вінтурпроектгруп” підтверджує ідентична юридична адреса реєстрації приватного підприємства з реєстрацією ФОП — м. Вінниця, вулиця Конєва, буд. 6, квартира 17. Пізніше ця адреса ПП “Вінтурпроектгруп” ще декілька разів буде вказана в Рішеннях Вінницької міської ради: потім її декілька разів змінять в майбутньому.

Скандал з ПП “Вінтурпроектгруп” розпочався в 2008 році зі спроби захопити за “туалетною схемою” майже гектар комунальної землі Вінницького обласного центру дитячого та юнацького туризму за адресою м. Вінниця, вул. Маяковського, 9.

Депутати Вінницької обласної ради V скликання дозволяють підприємству ПП “Вінтурпроектгруп” в наступному 2009 році приватизувати літній будинок центру, а разом з ним мати право на відчуження земельної ділянки. Рішенням №2296 від 08.10.2009 року Виконавчий комітет Вінницької міської ради погоджує відведення земельної ділянки на Маяковського, 9 в інтересах ПП “Вінтурпроектгруп”, вказуючи при цьому що від Вінницького обласного центру дитячого та юнацького туризму отримано лист-згоду на цю оборудку. За збігом обставин, Олександр Юрійович Дан — депутат Вінницької обласної ради V скликання.

Наступним кроком Вінницька міська рада Рішенням №3017 від 29.10.2017 року безоплатно передає Сугаку Олександру Михайловичу в приватну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку земельної ділянки 1000 кв.м., що вже передана на той час в оренду ПП “Вінтурпроектгруп”. Адреса — вулиця Маяковського, без номеру (біля будівлі №9). Всього міська рада безкошовно передала в приватну власність шести особам 6872 кв. м.

У вінницьких ЗМІ повідомлялося, через 8 років суддівської тяганини в 2016 році столичний суд повернув центр законному власнику. Але чи повернені булі земельні ділянки — невідомо. Згідно офіційних даних Публічної кадастрової карти України, ділянки навколо будівлі центру знаходяться в приватній власності.

Поки ПП “Вінницяпроектгруп” продовжує отримувати від Вінницької міської ради нові ділянки для будівництва, Сугак Олександр засновує ряд нових приватних підприємств, серед яких ТОВ “Рендінвест” де вказує юридичною адресою вулицю Київську, будинок 16 — адресу ПРАТ “Інфракон”, де він же є акціонером та власником 9,5% акцій підприємства. Розмір уставного капіталу ТОВ “Рендінвест” — 25 000 гривень.

Виконавчий комітет Вінницької міської ради 26.09.2014 року приймає Рішення №1835 “Про розроблення містобудівної документації – детального плану території обмеженої вулицями Д. Нечая, Щорса, Покришкіна” та постановляє ТОВ “БМУ-2-ЛТД” та ТОВ “Рендінвест” здійснити фінансування розробки документації за свій рахунок. Так розпочинається історія одного з найбільш скандальних будівництв Вінниці — житлового комплексу “Європейський”. Рішенням №1967 від 26.12.2014 року Вінницька міська рада затверджує технічну документацію на земельну ділянку та передає ТОВ “Рендінвест” в оренду на 10 років за рахунок земель комунальної власності земельну ділянку площею 4,0644 га по вулиці Покришкіна, 8В. Цим же рішенням Вінницька міська рада надає згоду на передачу ділянки в суборенду.

Сугак Олександр Михайлович вирішує скористатися цим правом та одразу здає в суборенду ділянку 4 компаніям — ЖБК “Новобудова”, ЖБК “Новобудова-2”, ЖБК “Новобудова-3” та ЖБК “Новобудова-6”, зареєстрованим за однією адресою Хмельницький, вул. Володимирська, буд. 109 та з одним і тим самим керівником Єрьоменко Олександром Олександровичем. Розповсюджена “тіньова схема” в будівництві, якщо потрібно перекласти відповідальність за подальшу долю ділянки на третіх осіб.

Рішенням Виконкому Вінницької міської ради №1217 від 04.06.2015 року хмельницький ЖБК “Новобудова” отримує дозвіл на будівництво дошкільної установи на 210 місць. Восени того ж року ТОВ “Рендінвест” клопоче у Виконкому вказати в рішення №1217 себе, бо у ЖБК “Новобудова” не має можливості будувати об’єкти соціальної інфраструктури, оскільки є неприбутковою організацією. Як в такому випадку взагалі ТОВ “Рендінвест” продовжило співробітництво в такому ненадійному режимі?!

Що було далі, детально знає з новин місцевих ЗМІ, уся Вінниця. ТОВ “Рендінвест” весною 2015 року в оперативному режимі почала шукати будь-яку компанію, що могла хоча б почати будівництво на орендованій ділянці по вулиці Покришкіна, 8В. При цьому, ЖБК “Новобудова” активно рекламувала нову перспективну забудову та обіцяла жителям благоустрій території разом з будівництвом нового дитячого садочка, який через відсутність юридичних обмежень ЖБК “Новобудова” звести не могла. Халатність керівництва ТОВ “Рендінвест” призвела до кризи між орендарем ділянки, Вінницькою міською радою (що теж обіцяла жителям району покращення соціальнох інфраструктури в обмін на передачу в оренду ТОВ “Рендінвест” комунальної власності) та клієнтами ЖК “Європейський”.

Щоб врятувати ситуацію ТОВ “Рендінвест” терміново входить в партнерство з вінницькими компаніями ТОВ “БСУ-2-ЛТД” вінницьких бізнесменів Юрія та Давида Диненбергів та ТОВ “Виробничо-комерційна фірма “Неал” забудовниці Вікторії Галицької. Рішенням Виконкому Вінницької міської ради №1177 від 25.05.2015 року був складений договір про комплексну забудову території. В 2018 році, коли стало зрозуміло, що господарська діяльність ТОВ “Рендінвест” зазнає невдач, а жителі обурені проблемами на будівництві, Виконком Вінницької міської ради вносить зміни до договору про комплексну забудову території, де мінімізує ризики ТОВ “Рендінвест”. Коли ж скандал з забудовою комунальної ділянки став набирати обертів, в 2018 році чиновники Вінницької міської ради взагалі відмовилися брати на себе будь-яку відповідальність за дії орендаря ділянки ТОВ “Рендінвест” та компанії, що безпосередньо довели будівництво до кризи — ЖБК “Новобудова”, “ЖБК “Новобудова-2”, ЖБК “Новобудова-3” та ЖБК “Новобудова-6”. Це при тому, що юристи Вінницької міської ради знали та бачили клопотання ТОВ “Рендінвест” про відсутність у ЖБК “Новобудова” можливостей вести будівництво на ділянці, хоча фінансові потоки від жителів сконцентрували у себе саме хмельницькі ЖБК.

Заступник мера Вінниці Сергій Матусяк відмовився відповісти вінничанам, чому Вінницька міська рада продовжує видавати містобудівні умови ненадійним компаніям

Поки ЖК “Європейський” тоне в людській біді та професійному недбальстві чиновників, ще одне засноване Сугаком Олександром Михайловичем підприємство “Вінсервіс-Транзит” (як в ТОВ “Рендінвест”, підприєство зареєстровано на вулиці Київській, 16) Рішенням №560 Виконкому Вінницької міської ради від 28.02.2019 року отримує дозволи на будівництво бізнес-центру по вулиці Костянтина Василенка. У документі вказані кадастрові номери ділянок, на яких планується вестися будівництво — кожен вінничанин сам може побачити, чия це земля та яке її призначення. То що ж це за феноменально ефективний бізнесмен — Сугак Олександр Михайлович. Як взагалі ФОП з пропискою в старому будинку на вінницькій вулиці Конєва, 6 зміг перетворитися на одного з найактивніших гравців в сфері нерухомості Вінниці? Якщо відкрити офіційні дані по ТОВ “Вінсервіс-Транзит”, то в полі “Зміни” разом з прізвищем Олександра Сугака стоїть прізвище екс-керівника компанії — Кур’ята Юлія Валентинівна. Юлія Валентинівна — давній бізнес-партнер Сугака: як і Олександр Михайлович, володіє 9% акцій ПРАТ “ІНФРАКОН”. А ще Кур’ята Юлія Валентинівна була керівником ТОВ “Інвест Тауер” (ЄДРПОУ 42189313) та є керівником ТОВ “Інвест Тавер” (ЄДРПОУ 42080209) — обидва підприємства також зареєстровані за адресою м. Вінниця, вул. Київська, 16 (ПРАТ “Інфракон”).

Кінцеві бенефіціарні власники ТОВ “Інвест Тавер” — дочка депутата “Вінницької європейської стратегії” Олександра Дана — Даніела та син депутата “Вінницької європейської стратегії” Павла Задорожнюка — Денис.

Яку ж роль в цих схемах займає Сугак Олександр Михайлович? Жителі будинку на вулиці Конєва, 6 часто бачать в дворі дому розкішний позашляховик Toyota Cruiser 200. У Вінницькій міській раді добре знають цей автомобіль та “сімейну цифру” 2100 в державному номері. На цій автівці пересувається один з найбагатших та найвпливовіших чиновників Вінницької міської ради — депутат “Вінницької європейської стратегії” Олександр Дан.

А Сугак Олександр Михайлович — вже багато років працює особистим водієм Олександра Дана…

vinhabar.com


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO