У Росії загинули 14 моряків-підводників. Що відомо про пожежу на підводному човні

У Росії загинули 14 моряків-підводників. Що відомо про пожежу на підводному човні

Путін на святкуванні Дня військово-морського флоту в Сєвєроморську у 2014 році
Загрузка...

Розповідаємо все, що відомо про пожежу на підводному човні в Росії, внаслідок якої загинули 14 російських моряків.

  • 2 липня російський ЗМІ поширили повідомлення Міноборони РФ про те, що 1 липня внаслідок пожежі «на науково-дослідному глибоководному апараті” 14 моряків-підводників загинули через отруєння продуктами горіння.
  • У Міноборони РФ не вказали ні назви судна, ні точного місця, де сталася пожежа, зазначивши лише, що це сталося в «російських територіальних водах» і що на даний момент підводний човен перебуває на військово-морській базі в Сєвєроморську.
  • У повідомленні російського відомства сказано, що підводний човен, на якому сталася пожежа, призначений для вивчення придонного простору і дна Світового океану в інтересах Військово-морського флоту Росії. Згідно з повідомленням, займання почалося під час проведення батиметричних вимірювань (оцінка глибин водних об’єктів за допомогою спеціального обладнання – ред.).
  • У російському Міноборони заявили, що осередок займання був ліквідований «самовідданими діями команди». Відомство не уточнило, скільки людей було на борту і чи вижив хтось із них. Telegram-канал Baza повідомляє, що постраждалі внаслідок пожежі на глибоководному апараті в Баренцевому морі доставлені у військово-морський клінічний госпіталь Міністерства оборони в місті Сєвєроморську. Туди ж привезли тіла загиблих.
  • Розслідуванням причин пожежі займається головнокомандувач ВМФ адмірал Микола Євменов.
  • Газета КомерсантЪ повідомила, що інформація про подію вранці 2 липня з’явилася на сайті Североморск Life. «Є інформація про вибух і пожежу», – говорилося в повідомленні, яке на даний момент недоступне. Одне із джерел повідомило Североморск Life, що від 10 до 14 людей загинули, ще близько п’яти постраждали. Інше джерело видання на Північному флоті розповіло, що проходили навчання, зазначає Ъ. Головний редактор Североморск Life Євген Карпов заявив Медузе, що видалив новину після того, як його попросили «прибрати те повідомлення і посилатися на офіційні джерела». Він не сказав, хто йому дзвонив, але повідомив, що отримав «коментарі» від прес-служби флоту. Перше повідомлення на Североморск Life з’явилося приблизно за п’ять годин до офіційного повідомлення Міноборони РФ.
Журналіст «Коммерсанта» Олександр Черних опублікував скріншот віддаленої новини

Журналіст «Коммерсанта» Олександр Черних опублікував скріншот віддаленої новини / Фото: Скріншот Черних і його деркачі via Telegram

  • За даними видання Ъ, Атомна глибоководна станція АС-12 Лошарик входить до складу Головного управління глибоководних досліджень Міноборони Росії. Станція зібрана з кулястих відсіків і здатна працювати на глибині до 6 км. Одна зі сфер глибоководної станції зайнята атомним реактором, інші оснащені маніпуляторами, драгою (система очищення породи) і телегрейфером (ківш з телекамерою). Лошарик не обладнано озброєнням. До складу екіпажу входить 25 осіб – всі офіцери. У лютому 2012 року корабель пройшов ремонт. У США припускають, що цей апарат може використовуватися для пошкодження підводних кабелів зв’язку супротивника.

НВ


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO