Дезінформація у царстві законопроектів

Дезінформація у царстві законопроектів

Загрузка...

Одна із останніх “страшилок”, якою почали лякати українців – про реєстрацію місця проживання. Заголовки – жахають. “До українців прийдуть додому і змусять платити”.  Інтернет-ресурсів – хмара. Це willbeua.com11minut.kiev.uaznaj.uagolos.biz.ua та багато інших.

Завдання очевидне: сформувати протестне середовище в Україні, невдоволення діями влади, масову паніку – адже “змусять платити”!

У публікаціях  із такими заголовками йдеться про законопроект  щодо внесення змін до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, зареєстрований Офісом реформи адміністративних послуг.

Так ось, у статтях українців лякають тим, що тепер – згідно законопроекту – “за проживання не за місцем реєстрації” будуть штрафувати.

Але – по-перше, це лише законопроект № 9218, який не ухвалений ВР України.

По-друге, як роз’яснили у Мінекономрозвитку,  цей проект закону не передбачає штрафів за проживання не за місцем реєстрації.

Штрафи – передбачені, за інші порушення, і виключно у двох випадках:

  1. подання неправдивих відомостей з метою реєстрації місця проживання (тобто за бажання зареєструватись там, де особа фактично не проживає).
  2. за проживання громадян без реєстрації місця проживання понад 90 календарних днів після зняття з попереднього місця реєстрації.

І це – виключні штрафи – а за проживання не за місцем реєстрації у всіх інших випадках – не передбачається жодних штрафів !

Розробники законопроекту – Офіс реформи адміністративних послуг –  також спростовує інформацію про штрафи за проживання не за місцем реєстрації .

Домашні тварини

Напевне, якщо створити якийсь конкурс серед фейків, то переможцем на найсмішніший – буде оцей:

“Кошка родила дома – заплатите 20 тысяч: нардепы подготовили новый законопроект”.

Кілька десятків інтернет-ресурсів. Серед них – golos.biz.uanev25.blogspot.compravda.kr.uaua.utro.news та інші. Техніка – така ж сама: маніпулювання фактами та даними. Законопроект подається у публікаціях, як уже ухвалений нардепами Закон.

У статтях йдеться про те, що “украинцев обяжут регистрировать и чипировать домашних котов и собак. Разводить можно будет только породистых животных. Похоронить их – только на специальных кладбищах. Нацполиция будет устраивать облавы и проверять “незаконные“ беременности”.

Тобто, новели законопроекту, у статтях – подаються як уже доконаний факт. Далі у публікаціях йдеться і про обов’язкові психіатричний огляд собак, і за легалізацію похоронів тварини, і що роди – тільки в розплідниках, і за реєстрацію – для всіх тварин і те, що вона виключно буде платна.

Однак, насправді даний законопроект 7220, більшість співавторів якого – із “Блоку Петра Порошенка” – отримав усі можливі негативні висновки:

  1. Головного науково-експертного управління від 15.03.2018:

“за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити”.

  1. Комітету з питань екологічної політики, природокористування, та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 15.05.2018 року:

“Комітет рекомендує Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин) відхилити “

  1. Комітету з питань запобігання і протидії корупції:

“законопроект, окрім підвищення кількості бездомних тварин, збільшення можливості зловживань та надання безперешкодного доступу поліції та іншим уповноваженим органам до житла громадян, не призведе ні до чого позитивного, а може викликати незадоволення та ажіотаж серед населення про порушення їх прав щодо неправомірного доступу до їх житла з будь-яких причин, під приводом перевірки домашніх улюбленців.”

Тому, у результаті отримання трьох негативних висновків стосовно даного законопроекту, у ВР України, за результатами їх розгляду, зареєстровано Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин (№ 7220/Пвід 21.05.2018) який внесено членами профільного Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Тому, дані публікації виявилися черговим фейком та “страшилкою” для українців – господарів домашніх тварин, яку розганяють проросійські інтернет-ресурси та користувачі у соцмережах, з метою виклакати анти – владні настрої у суспільстві.

– У випадках, коли фейкові новини майструються на незнанні людей щодо змісту чи чинності законодавства, рішень судів, включно з міжнародними, а вразливим місцем є низька правова культура населення,  велика відповідальність лежить на ЗМІ, фаховим обов”язком яких є перевірка інформації саме за першоджерелом. Оскільки ж медіа, особливо ті, що діють “між крапельками” законодавства, в масі своїй – безвідповідальні, кращих помічників для російських пропагандистів годі й шукати, – пояснює появу “законопроектної” дезінформації Валентина Самар, головний редактор ІА “Центр журналістських розслідувань”.

Ольга Юркова, співзасновниця проекту StopFake.org. рекомендує: “Варто бути уважним до кожної новини, яка несе такий зміст. Перевіряти першоджерело інформації, зокрема – закони, дослідження і статистику.  Ставити під сумнів новини, у яких немає жодного факту, дати, цифри, фото або імен. І перевіряти усі ці дані, коли вони є”.

Тарас ЗозулінськийБюро журналістських розслідувань “Детективи”

Джерело


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO