Всеукраїнський з’їзд: “Донбас: дорожня карта 2018” ще раз доводить готовність людей в...

Всеукраїнський з’їзд: “Донбас: дорожня карта 2018” ще раз доводить готовність людей в наші суворі реалії до об’єднання заради спільної, гідної мети

Загрузка...

Вже багато написано і сказано стосовно Всеукраїнського з’їзду лідерів громадських організацій “Донбас: дорожня карта 2018.

Спільний вектор”, що відбувся у Києві 23.12.2017, стосовно його організаторів – ГО «Земляки», ГО «Луганська правозахисна група», учасників – представників ГО з усієї країни і спікерів – міністра, заступника міністра, депутатів ВР, волонтерів. І спектр цих висловлювань вражає своєю різноманітністю. Та ми не маємо а ні часу, а ні бажання долучатися до цих словесних баталій. Ліпше про мету, яку ми ставили перед собою вирушаючи на з’їзд, та результати що були досягнені, бо вважаємо це більш конструктивним і корисним для членів нашої ГО.

Фото Олега Перетяки.

Головною метою була зустріч з заступником міністра з питань ТОТ та ВПО Г.Б. Тукою та обговорення житлових перспектив ВПО у наступному році. Було підготовано лист-звернення з інформацією про нашу ГО та ії діяльність, а також пропозиції щодо співпраці та формування робочих майданчиків. Скажу одразу, що цієї мети ми досягли. Крім того, хотіли познайомитись з досягненнями ГО інших міст у житловому питанні. Цього теж вдалося досягти, та в цьому напрямку наші здобутки, напевно, найбільш вагомі.

Зустріч була організована таким чином, що після кожної доповіді спікерів у делегатів з’їзду була можливість ставити питання. Через брак часу та не завжди належну дисциплінованість деяких громадських активістів, нам так і не вдалося публічно задати свої питання спікерам, але ми все і навіть більше надолужили у кулуарних розмовах зі спікерами, та мали не лише відповідь на хоча і публічна але одне питання, а тривалі і вичерпні спілкування. Більш того, нам вдалося обмінятися досвідом з вже знайомими активістами, та отримати нові контакти, перейняти досвід у інших представників Громадських Об’єднань. Найбільш корисними були зустрічі з Ігорем Мемірошніком (Мелітополь) та Юрієм Зиковим (Вінниця).

Депутат ВР Тарута С.О. виступив з доповіддю «Миротворча місія на Донбасі: реальність впровадження. Формування тимчасової міжнародної адміністрації». Крім того пан Тарута очолює міжфракційну групу депутатів(включає 34) у ВР, що опікується питаннями ВПО. Тобто саме ця депутатська група лобіює питання ВПО у ВРУ. Нажаль Сергій Олексійович був дуже обмежений у часі і одразу після доповіді і відповіді на публічні питання покинув збори. Наше спілкування було нетривалим і відбулося у прямому сенсі набігу. Депутатом була висловлена потреба у ініціативах від ВПО та зворотньому зв’язку, але за браком часу усе це ми обговорювали вже з його помічниками. Контакти налагоджені, будемо співпрацювати.

Фото Олега Перетяки.

Найбільший резонанс викликала доповідь міністра соціальної політики України Реви А.О. «Практичний механізм забезпечення житлом ВПО у 2018-2019 роках. Формування єдиного міжнародного фонду». Ми почули, що уряд усвідомлює – проблемою №1 для ВПО є ЖИТЛО в місцях поточного перебування. І ми знаходимося на початку цього довготривалого процесу, що містить ініціацію механізмів та їх реалізацію у найближчі роки. Через надто емоційну поведінку деяких делегатів та обговорення безумовно важливих але надто дрібних персоніфікованих і несистемних соціальних питань на вдалося почути доповідь керівника Фонду Соціальних інвестицій, що працює з закордонними фінансовими установами для реалізації житлових проектів ВПО.

Фото Олега Перетяки.

Керівник фонду Лактіонов Андрій під час кулуарного спілкування повідомив, що фонд отримує кошти закордонних грантів, але вони надто регламентовані грантодавцями і наразі спрямовані на будівництво соціальних гуртожитків для ВПО. В наступному році на реалізацію таких проектів Фонд отримає близько 9 млн. євро. Це певно дуже добре, та ми вважаємо, що ВПО достойні повноцінного житла, а не гуртожитку. Ми готові донести свої погляди на це питання як до владних представників, так і до міжнародних фінансових партнерів.

Безумовно цікавою і змістовною була доповідь заступника міністра з питань ТОТ та ВПО Туки Г.Б. «Чому робота міністерства виглядає неефективною. Хто блокує ініціативи Міністерства. Міф про багатомільйонне фінансування». Як сказано на початку цього поста, особиста зустріч з паном Тукою була пріоритетною. Вона відбулася і була достатньо інформативною з обох сторін. Контакти встановлено, починаємо спілкування і співпрацю.

Фото Олега Перетяки.

Окрему вдячність висловлюємо організаторам за проведення цього важливого і непростого заходу, в якому мали змогу прийняти участь усі зацікавлені, та були запрошені важливі і впливові особистості. Ми отримали дійсно представницький робочій майданчик для ВПО та представників різних гілок влади. Вважаємо що цей формат має право на існування і потребує продовження у майбутньому.


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO