Такої зради не очікував ніхто! На Житомирщині батюшка написав «покаянну» заяву і...

Такої зради не очікував ніхто! На Житомирщині батюшка написав «покаянну» заяву і перейшов з київського патріархату до московського

Загрузка...

14 січня 2018 року у Свято-Покровському храмі міста Коростень Житомирської області відбувся чин покаяння колишнього священика Української православної церкви Київського патріархату Анатолія Василенка.

Про це 17 січня повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Овруцької єпархії.

«У присутності митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона Василенко Анатолій Станіславович разом з більшістю своїх парафіян приніс каяття у гріху розколу та повернувся до єдиної канонічної Православної Церкви», – повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Першоджерело – сайт Овруцької єпархії – інформує, що «Василенко Анатолій Станіславович приніс каяття у гріху розколу, перебуваючи в «УПЦ КП». Церква Христова радіє про повернення ще одного розкольницького «священика», який свідомо, з більшістю парафіян, щиро покаявся у Свято-Покровському храмі м. Коростень, у присутності Керуючого єпархією митрополита Віссаріона та прихожан, 14.01.2018 р.».

У покаянній заяві батюшки йдеться, що він «усвідомив свій тяжкий розкольницький гріх» і просить керуючого Овруцько-Коростенською єпархією прийняти його щире каяття в цьому.

«Багато читаючи книг богословсько-догматично-канонічного характеру, я повністю усвідомив свою помилку, усвідомив, що є тільки одна єдина Канонічна Церква Христова», – написав Анатолій Василенко та процитував трьох святих отців.

«Я ще більше зрозумів, що так званий «Київський патріархат» не є Канонічною Церквою, невипадково їх не визнає жоден Патріархат Помісних Церков усього світу зі своїми Священними Синодами і всіма архієреями. Розуміючи це, я усвідомив, що все це серйозно і потрібно буде відповідати перед Богом», – резюмує священик і просить прийняти його «в лоно Канонічної Церкви».

Заява батюшки з сайту Овруцької єпархії: