Український школяр уперше в iсторiї здобув золото на найпрестижнiшiй мiжнароднiй науковiй олiмпiадi

Український школяр уперше в iсторiї здобув золото на найпрестижнiшiй мiжнароднiй науковiй олiмпiадi

Загрузка...

Вiн придумав, як збирати нафту з води в разi її розливу, ще й без шкоди для природи та без збиткiв для нафтовидобувних пiдприємств, пише газета Експрес.

Свою розробку вихованець Малої академiї наук України Микола Iванченко презентував у мiстi Освего в штатi Нью-Йорк. На олiмпiадi змагалися 750 найрозумнiших дiтей зi всього свiту, пише газета Експрес. Микола задоволений результатом, хоч зiзнається, що конкуренти були дуже сильнi. Але його iдея сподобалася журi бiльше, адже може врятувати вiд екологiчної катастрофи. “Про цю проблему знають усi, адже вiд розливу нафти зазнає дуже великої шкоди екологiя, тому я вирiшив якось виправити ситуацiю. Тодi й з’явилася iдея: а чому б не спробувати зiбрати нафту? – розповiдає Микола Iванченко. – Використовував природний матерiал перлiт, його видобувають навiть на територiї нашої держави. За допомогою цього матерiалу нафту можна не лише збирати з поверхнi води, а й використовувати надалi”.

Як вiдбувається цей процес?

-Моя розробка абсолютно безпечна для навколишнього середовища. Перлiт — мiнерал, який ще називають вулканiчним склом, вiн абсолютно нейтральний. Також я використовую гiдрофобiзатор для нього — силiкон. Вiн хiмiчно нейтральний, а тому також безпечний для довкiлля. Самi гранули зовсiм дрiбненькi, трошки бiльшi за пiщинки. Але вони здатнi поглинути в сiм разiв бiльше рiдини, нiж важать самi. I коли висипати їх на забруднену нафтою поверхню, скажiмо, моря, вони вбирають у себе корисну копалину, а от воду навпаки — вiдштовхують. Це вiдбувається завдяки тому, що цей матерiал гiдрофобний, тобто вiдштовхує вiд себе рiдину, збираючи лише нафту. — I що далi? — Далi потрiбно лише зiбрати гранули з поверхнi води, це можна зробити в будь-який спосiб i вiддiлити корисну копалину. Тут уже є декiлька способiв її вилучення. Цю нафту можна потiм так само використовувати, як i будь-яку iншу. Але найважливiше, що завдяки цьому методу ми можемо зберегти природу. — Чи це дорогий метод? — Перлiт активно видобувають у багатьох країнах, я, наприклад, для експериментiв використовував український. Коштує вiн небагато, за п’ять кiлограмiв заплатив трохи бiльш нiж 50 гривень. Для серйозних iнвесторiв це копiйки.

Юлiя Скорик


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO