Куди насправді йдуть кошти населення, направлені на АТО та оборону?

Куди насправді йдуть кошти населення, направлені на АТО та оборону?

Загрузка...

Скандал в «Спецтехноекспорті»: чиновники вкрали з бюждету 610 тис. доларів. 
Як повідомляють поінформавані джерела — в рамках досудового розслідування у кримінальному впровадженні №52016000000000081 від 23.03.2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст 209 (легалізація «відмивання» доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України — 2 червня 2016 року в державному підприємстві «Спецтехноекспорт, що входить до складу ДП «Укроборонпром», та за місцями проживання керівників було проведено ряд обшуків на підставі судової ухвали. З матеріалів слідства встановлено, що посадові особи ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» зловживаючи службовим становищем під час виконання ряду зовнішньоекономічних контрактів на постачання комплектуючих до військової техніки, шляхом складання завідомо неправдивих документів, про нібито надані держпідприємству послуги, привласнили кошти вказаного ДП в особливо великих розмірах.

Барбул

В зазначених діях підозрюються директор ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павло Барбул – як організатор, радник директора П. Федорук і начальник департаменту котрактів №1 підприємства Д. Панасенко – як виконавці.

В якості агентської винагороди та за консультаційні послуги Барбулом Павлом було перераховано на офшорний рахунок компанії, що знаходиться в Об’єднаних Арабських Еміратах, суми в 610 тис. доларів в травні 2016 року. Цікаво, що фактичним власником компанії є Д. Панасенко – підлеглий Барбула по «Спецтехноекспорту». Кошти перераховувалися нібито за надання послуг по укладанню і супроводженню зовнішньоекономічного контракту№ STE-1-228-K/KE12 від 09.04.2014.

Контракт був укладений між українським оборонним ДП і підрозділом індійської компанії “Хіндустан Аеронаутік Лімітед” на постачання балочних тримачів до літака СУ – 30 МКІ на загальну суму більш ніж 10 мільйонів доларів. Відповідно до реєстраційних документів, компанія, на яку перераховувалися кошти, виведені з України, була зареєстрована пізніше дати укладання зазначеного контракту!

Гладковський

За матеріалами слідства, половину з отриманих шахрайським шляхом коштів, зі слів Барбула, Павло передавав Першому заступнику секретаря Ради національної безпеки і оборони України – О. Гладковському.

Також відомо, що Барбул систематично передає Гладковському половину усіх коштів, отриманих від привласнення агентських винагород посередників у зовнішньоекономічних контактах. Сам Барбул з присвоєного “заробляє” небагато – бо віддає ще 20% гендиректору ДП “Укроборонпром” Р. Романову та йогозаступнику Д. Гураку.

 

Читайте також : “Почему теперь мы ненавидим русских”, – пост украинки во всех соцсетях бьет рейтинги.

 

Окрім того, Павло Барбул щомісячно передає О. Гладковському близько 100-150 тисяч доларів США за так звану комітентську діяльність. Просто кажучи, дає шефу гроші за аренду “шапки” – щоб мати можливість представлятися від особи держави чи державних інтересів в банкових та міжнародних структурах.

Детективи НАБУ навіть направили запит до індійської компанії “Хіндустан Ауронаутік Лімітед” у Бангалор, стосовно можливої участі агентів (посередників) у контракті, в якому були викриті державні шахраї. Варто зазначити, що чинне законодавство Індії забороняє будь-яку агентську (посередницьку) діяльність у сфері державних оборонних закупівель. Тому, гарантованою відповіддю індійської сторони буде ще одне підтвердження злочинної діяльності окремих чиновників “Укроборонпрому”.

Однак, попри встановлені факти і викриті схеми злочинці не тільки не несуть відповідальності, але й залишаються при посадах. Чому? Тому що шостого червня 2016 року антикорупційний прокурор Назар Холодницький зібрав термінову нараду з питань кримінального впровадження НАБУ по зазначеній справі. В ході цієї наради Назаром Холодницьким були надані вказівки НАБУ негайно повернути вилучені в ході обшуку матеріальні носії інформації, які можуть містити докази протиправної діяльності у кримінальному впровадженні. Вимогу Холодницький обгрунтував тим, що, мовляв, матеріали містять політичне питання, яким, мовляв опікується особисто Голова Держави! За словами Холодницького, дії НАБУ нібито можуть призвести до ускладень міжнародних відносин з республікою Індія.

Єдина логічна причина, по якій президент України досі не звернув уваги на скандал, що сягнув Індійського океану, є те, що прикриття злочинним схемам “Укроборонпрому” здійснюють Ігор Кононенко і його партнер Олександр Грановський. Саме Кононенко використовує Холодницького в усіх сферах, де потрібно створити “ефект законності” беззаконним діям, спрямованим на наживу. Про Кононенка кажуть як про “сірого кардинала” України, в чиї питання не варто вникати навіть Порошенкові.

 

І замість епілогу:

Особливу увагу заслуговує той факт, що Холодницький змусив детективів відкликати запит до індійської сторони. Слідчі повернули вилучені в ході обшуку матеріальні носії інформації, які могли б бути доказами протиправної діяльності чиновників. При цьому камери спостереження зафіксували слова Павла Барбула при передачі речдоказів від детективів: “ Ты доигрался, тебе здесь не работать, тебе должны были приказать отдать мне нарочным отзыв твоего запроса в Индию». Під час повернення вилучених в ході обшуку матеріальних носіїв інформації, заступник директора ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт” В. Муцинов намагався цинічно сфотографуватися в вестибюлі НАБУ, тримаючи повернуті документи і оргтехніку.

Ось так, прикриваючись державнимі інтересами і особистою довірою президента здійснюється банальне розкрадання коштів української держави. Держави, яка по факту знаходиться на війні. Держави, в якій влада зробила ще один корупційний орган для збору коштів за населення щоб збагачувати злочинну верхівку.

Читайте також : У нас є дві України.

Орест Устименко

Джерело: ОРД

 

Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Украіну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO  https://www.facebook.com/politinfo.com.ua Підтримай Украіну! Тисни лайк та поширюй!

Источник материала: Медиа Инфо Ресурс – МИР – Куди насправді йдуть кошти населення, направлені на АТО та оборону? http://iamir.info/kudi-naspravdi-jdut-koshti-naselennya-napravleni-na-ato-ta-oboronu/#ixzz4BjyghLuB