Це більше ніж врятувати добру пам’ять про українку.

Це більше ніж врятувати добру пам’ять про українку.

Загрузка...

Слава героям, герої не вмирають! Герої Майдану, які залишили своє життя за нас, за наше майбутнє. Герої війни проти російських окупантів, які поклали своє життя на передовій. Найголовніше не забути та пам’ятати. Пам’ятати завжди, передаючи цю історію, написану кров’ю героїв, дітям, онукам і правнукам. Що б пам’ятали і знали. Знали, що вони українці. Всіма силами кожен день боролися за незалежність і процвітання нашої держави. Бо дуже дорога ціна. Ми зобов’язані пам’ятати завжди. Герої України, які поклали життя за її незалежність ще з часів козацтва, знали, що прийде час, коли сонце свободи і незалежності засяє над нашою країною.

Ми не завжди пам’ятаємо та шануємо тих, хто віддав свої життя у боротьбі за вільну Україну. Мало хто зараз знає героя – патріота, члена товариства «Просвіта» Бунт-Лисенко Марію Тимофіївну, яка своїм подвигом врятувала сотні українських дітей.

Друга світова війна. Харківська область. Місто Валки. Замість радянських окупантів прийшли фашисти. І в цей складний час, коли здавалося, що життя зупинилося, Бунт-Лисенко Марія Тимофіївна організовує школу, професійно-технічне училище, бібліотеку, театр і дитячий будинок, до якого збирає дітей, як то кажуть з усієї округи. Жодну дитину, жодного вчителя не було вивезено до Німеччини. Проста сільська вчителька врятувала сотні українських дітей. Москальська влада не змогла їй пробачити цей вчинок. У мордовських таборах Бунт-Лисенко Марія Тимофіївна була замучена до смерті.

У рідних стало принципове питання про її реабілітації.  Родичі  Бунт-Лисенко М.Т. тричі подавали документи на її посмертну реабілітацію. Перший раз під час правління Хрущова, другий, коли при владі був Брежнєв, втретє за часів незалежності України, при Кучмі. І вже Верховний Суд України, незалежної України, відмовив у реабілітації.

Родичі Марії Тимофіївни не склали руки і звернулися до відомого українського адвоката Сергія Веприцького, який спеціалізується на веденні найскладніших та важких справ. Це була їхня остання надія.

Адвокатська контора братів Веприцких, напевно, єдина адвокатська структура, що має унікальний спеціалізований відділ адвокатських розслідувань. На чолі з Сергієм Веприцький, через 61 рік, було проведено безпрецедентне за своєю сутністю адвокатське розслідування.

Завдяки відрядженню до Німеччини з архівів було отримано інформацію: програму навчання шкіл і професійно-технічного училища у м. Валки під час німецької окупації, і, найголовніше, копії корінців, так званих аусвайсів. Дослідивши отримані документи, адвокат Сергій Веприцький знайшов одинадцять живих свідків тих років, жителів м. Валки, серед яких і була свідок Т.А. Сильванська.

З підготовленими матеріалами адвокатського розслідування адвокат Сергій Веприцький звернувся до прокуратури з офіційною заявою про те, що кримінальна справа, яку було розслідувано 61 рік тому !, сфальсифіковано, надавши органам прокуратури неспростовні докази. Кримінальну справу було порушено у зв’язку з нововиявленими обставинами. Створено слідчо-оперативну групу із працівників СБУ та прокуратури, яка за представленими матеріалами провела розслідування і через 61 рік Бунт-Лисенко Марія Тимофіївна у відкритому судовому засіданні була виправдана.

Слава героям! Ми повинні пам’ятати і шанувати всіх українських героїв, які віддали свої життя за свободу і незалежність.

Адвокат Сергій Веприцький за свою практику захистив багатьох українських патріотів. Це дійсно видатний адвокат України, який, не дивлячись ні на тиск, який чиниться на нього, ні на інші труднощі, сміливо і відкрито захищає права громадян.

У 2011 році, після виправдовувального вироку щодо Бунт-Лисенко Марії Тимофіївни, в офіс Сергія Веприцького з головорізами увірвалася, тоді ще депутат Верховної Ради України від комуністичної партії, Алла Александровська, намагаючись влаштувати погром, погрожуючи адвокату. Не можуть ці червоні фашисти заспокоїтися навіть через 61 рік, аж надто вони бояться українських героїв.

Сьогоднішні герої Майдану, герої війни з російськими окупантами, герої, які захищали Україну під час Другої світової війни, герої, які нічого не боячись, кожен день захищають права українських громадян, гідні того, щоб їх імена пам’ятали і шанували.

 

Історію адвокатського розслідування у справі Бунт-Лисенко Марії Тимофіївни ви можете переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=crrBBPli85E

Роман Давиденко

SONY DSC
SONY DSC

Ще більше інформації Ви можете прочитати на сайті :

Фундація Адвокатів України