Інвестиції ціною економічної незалежності: скільки часу потрібно Cargill Inc. для захоплення українських...

Інвестиції ціною економічної незалежності: скільки часу потрібно Cargill Inc. для захоплення українських земель

Загрузка...

Всі чиновники, депутати і президенти від каденції до каденції заявляють, що для процвітання нашої країни потрібно залучати інвестиції. І кожен з них твердить, що знає найкращий рецепт успіху по цьому питанню. Не виключенням із цього списку є і Президент Володимир Зеленський, який безперечно старається робити правильні кроки щоб в Україну прийшли потужні інвестори.

Свої пропозиції він озвучив в рамках  Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Крім того,  Володимир Олександрович підкреслив буде боротись за кожного інвестора, а особливу увагу приділить тим, які перебувають в Україні на постійній основі. Так, під таку категорію підпадає CargillInc, одна із найбільших світових приватних інвестиційних компаній. Належить дана компанія родинам Каргілл та Мак-Міллан, на даний час працює більше ніж як у 68-ми країнах світу, а головним керуючим є Девід Макленнан. Її інвестиційний потенціал направлений  в харчове виробництво, також займається продажами зерна, олії, цукру, какао-продуктів, яловичини, свинини, м’яса індички та ін. Крім того, компанія є й великим виробником сільськогосподарської продукції.  В Україні діє з 1993року.

Володимир Зеленський зустрівся з головою правління компанії Cargill Inc

Якщо розглядати CargillInc зі сторони фінансових та інвестиційних  потужностей то, звісно – це один із світових лідерів за цими параметрами. Але, якщо розглянути діяльність компанії під мікроскопом,  принаймні в Україні, то стає зрозумілим – методи якими вона досягає вершин не завжди є чистими. Зрозуміло, що такий гігант старається свої брудні справи приховати чим по глибше, навіть вища влада України може знаходитись під оманою цього поглинача. Та, завжди рано чи пізно навіть все те що закрито під сімома замками стає явним.

CargillInc на світовому як і на українському ринку являється беззаперечним лідером і завжди знаходить спільну мову із владою якщо на кону стоять найвищі цілі. А відкриття ринку землі спричинило для них неабиякий інтерес, адже це надасть можливість не просто колосально збагатитись, а й захопити великий шматок українських земель, що в результаті зробить їх монополістом на нашому ринку. Та монополія це одне питання, і якщо заглибитись то стає зрозумілим що вони отримають можливість прямо впливати на українську економіку. Тобто, більшість процесів в державі буде певним чином залежити від їх діяльності. Таким чином Україна буде економічно залежна від CargillInc. Та чи готові ми втратити свою економічну свободу буде залежати від влади…

Звісно, багато хто скаже: ми й так залежні від МВФ і від інших кредитних структур, та не слід плутати кредиторів з компанією яка ціленаправлено  готова заволодіти як мінімум більшою частиною агропромислового комплексу України. А якщо це станеться – то нам не минути зовнішніх втручань в управління держави, яке й зараз відчувається. До речі, CargillInc зовсім недавно для полегшення досягнення цілей вже пробувала поставити свого Міністра АПК. Всі пам’ятають історію як ця компанія намагалась поставити до руля цьго сектору   Івана Мірошніченко, народного депутата 8-го скликання від партії «Самопоміч». В минулому протягом багатьох років він  був тісно пов’язаний з компанією «Каргілл»: з січня 1997 по квітень 2008р. він був віце-президентом ЗАТ «АТ Каргілл», паралельно з 2003 по квітень 2008 очолював ЗАТ «Баржова компанія» (підрозділ «АТ Каргілл»), що є українським підрозділом компанії «Каргілл»; з 2009 був радником Міністра АПК при Януковичу пана Присяжнюка М., і після зміни міністра мав пряме відношення до Державної продовольчої зернової компанії (ДПЗКУ). Таким чином вони хотіли мати першочерговий доступ до розподілу головного ресурсу країни.

Для CargillInc українська земля – ціль номер один. Та нажаль, є підтвердження що для своєї мети вони використовували вкрай брудні методи. Їх цікавить не просто наша земля за ринковими цінами, до речі – на думку експертів найнижчими в Європі, а за вкрай заниженими. Як підсумок, вони вже довгий період працюють над питанням: як зробити ціну для себе максимально комфортною, тобто низькою. Та ця ціна для України – звісно, буде невигідною. І, що найгірше їхні методи у цій справі спрямовані на знищення найважливіших секторів сільського господарства: тваринництва і рослинництва. А всі прекрасно розуміють, що знищивши ці дві течії АРК- земля значно впаде у ціні, що їм і потрібно.

У ЗМІ неодноразово зустрічається інформація, що CargillInc  була причетна до розповсюдження Африканської чуми свиней( АЧС). За результатами журналістських розслідувань стало відомо перелік українських виробників свинини, які постраждали протягом 2018-2019 року від АЧС, але не потрапили до офіційної статистики Держпродспоживслужби з різних причин. Кількість таких випадків за 18 місяців склала більше 30. До цього переліку потрапили гіганти  українського ринку виробництва свинини з поголів’ям від кількох тисяч тварин до стотисячного поголів’я. Цікавим і спільним фактом що об’єднував практично всі ці ферми є те, що незадовго до спалаху АЧС вони почали закупляти корми у компанії CargillInc.

До прикладу від них постраждали такі гіганти свинарства як:

  • ТОВ «Золотоніський бекон»,
  • ТОВ «Агропродсервіс»,
  • ТОВ «Аграрна компанія 2004»,
  • ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», «ФрідомФарм Бекон», і т.д.

Згідно свідчень причиною виникнення АЧС було надходження збудника від зернової групи, яку постачала саме CargillInc. Цікавим фактом є  те, що для того щоб виграти конкуренцію у старих постачальників вони йшли на вкрай невигідні для себе умови, точніше – працювали навіть у мінус, чого жодна компанія без якоїсь прихованої мети неробитиме.  Основною метою в даній справі було  в геометричній прогресії поширити кількість спалахів АЧС.  В такому випадку Україна  отримала б офіційний статус держави з АЧС, а це позбавляє права на експорт. Крім того, неконтрольоване поширення АЧС в країні дає підстави Міжнародному Епізоотичному Бюро  (МЕБ) закривати експорт будь-якої с/г продукції, в тому числі і зерна, яке може бути переносником вірусу. За такого варіанту вони миттєво все компенсують своїм імпортом. А внутрішньо державне зменшення поголів’я – відповідно і зменшить попит на зернові.

В результаті вищевказаних дій українські аграрії зазнають збитків, точніше вести с/г бізнес стане вкрай невигідним. Особливо і першочергово постраждають малі й середні підприємці даного сектору, що дасть можливісь CargillInc. їх поглинути одне за одним. Крім того, ціни на їхнє майно і заодно землю значно зменшаться.

Звісно, влада обіцяє при відкритті ринку землі убезпечити українських аграріїв, але саме це і прорахували у CargillInc.. Адже за невигідності ведення сільсько-господарського бізнесу самі ж аграрії мимоволі змушені будуть стати в чергу щоб у них хоч за якісь гроші викупили їхнє майно.

Підводячи підсумки, варто підкреслити: CargillInc. має намір не просто стати одним із гравців на ринку АПК України – вони хочуть  захопити його повністю. Таким чином в нашій країні ми побачимо як велика компанія буде масштабно втручатися в екоміку і навіть буде мати великі ричаги впливу для її тіньового управління. І слід ще додати: як всі розуміють, із великим впливом на економіку в них відкриється шлях до управління політичними процесами. У висновку, ми, український народ отримаємо відкритих зовнішніх управлінців в країні. Та чи вартують ці інвестиційні мільйони втрати економічної незалежності нашою великою Україною!!!…


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO