Блиск і злидні “Селидіввугілля”: Кропачов, НАБУ та щедрий Кабмін

Блиск і злидні “Селидіввугілля”: Кропачов, НАБУ та щедрий Кабмін

Загрузка...

Перелічені у попередньому розслідуванні тендери, було описано у запитах про надання публічної інформації, які автор надіслав до АМКУ та Держаудитслужби.

Антимонопольний комітет та Держаудитслужба “в допомогу”

У Антимонопольному комітеті України полюбляють писати довгі відповіді – показуючи ґрунтовне знання законів та особливе бажання передати ці знання журналістам.

Відповідь за підписом першої заступниці голови комітету М.Ніжнік:

— Оскільки докази щодо вчинення антиконкурентних дій зазвичай приховуються учасниками торгів, такі докази отримуються з будь-яких джерел. З огляду на зазначене, доведення антиконкурентних узгоджених дій є складним завданням з правового і практичного погляду. –

А ще у АМКУ повідомили, що стосовно запитуваних мною процедур закупівель, скарг до них не надходило. Відповідно – їх вони не перевіряли.

Але – прозвітували: “ми працюємо”. Бо за 2016 – 2018 рр. перевірили аж 19 скарг, щодо порядку інших процедур проведення закупівель ДП “Селидіввугілля”. І навіть перелік у відповіді на запит надали.

Я не полінувався, і перевірив документи АМКУ та їх рішення по цих скаргах. І не прогадав.

Бо так виглядає, що коли закупівлю не вдається “знести” посадовим особам держпідприємства, “Селидіввугіллю” можуть стати в пригоді антимонопольники.

Наприклад, оголосило “Селидіввугілля” тендер на труби вентиляційні. “Доненергоекспорт” пропонує поставку за 2 730 000 грн.

І тут, з’являється таке собі ТОВ «Агросистема Черкаси” – з ціною 1 680 000 грн. Здавалося, треба радіти. Бери, “Селидіввугілля”, та купуй. Але ні. Тендерний комітет держпідприємства дошукався, що сертифікат у тієї фірми на кілька днів протермінований.

Даремно підприємці писали скаргу до АМКУ. Бо антимонополісти її не задовільнили. Хоча, «Агросистема Черкаси” пояснювало, що при подачі тендерної пропозиції сертифікат був дійсний, а труби були виготовлені ще під час дії сертифікату. І що вони подали документи на виготовлення нового сертифікату, та нададуть його при поставці товару. Але це нікого цікавило. І, як то кажуть, на рівному місці, державне “Селидіввугілля” переплатило 1 050 000 грн!

Тим часом, у відповіді на запит заступниця начальника Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області Н. Бєлкіна вказує:

— … уповноваженими установами, які проводять моніторинг або спостереження цін (тарифів) на окремі види товарів, робіт і послуг, не може визначатися ціна, за якою має здійснюватися закупівля.

Найбільш економічно вигідна пропозиція – це пропозиція, що відповідає всім критеріям та умовам, визначеним у тендерній документації, та визнана найкращою за результатами розгляду та оцінки пропозицій. —

А розглядають та оцінюють хто? Члени тендерного комітету “Селидіввугілля”. Розглянули пропозицію, оцінили і вирішили собі – дешева поставка нам не підходить. Переплатимо вдвічі більше.

У матеріалах згаданої у попередньому розділі справи, що досліджують податківці Донеччини є цікавий факт, як “зносять” конкурентів “розглядальники та оцінщики”.

ВП «Шахта «Курахівська» (підрозділ “Селидіввугілля”) запланувала купити компресорів УКВШ 5/7. Тендер оголосили. ПАТ «Науково-виробниче акціонерне товариство ВНДІ компресормаш” запропонувало ціну прийнятну та низьку. І що ви думаєте? Закупівля не відбулася — через втручання посадових осіб ДП «Селідввугілля».

Усе стало на свої місця згодом – держпідприємство знову оголосило тендер, на якому очікувану вартість, у порівнянні з першим тендером, завищило аж в два рази! Переможцем став  “Доненергоекспорт”.

У відповіді на запит, заступник начальника Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області Н. Бєлкіна повідомила, що перелічені мною тендерні закупівлі не перевіряли. Ті  самі, про зловживання під час проведення яких неодноразово писали журналісти, ба більше – вже й сила-силенна правоохоронців розслідують.

Натомість, надано перелік тендерів, які перевіряли. І що ви думаєте?

Як виявив аналіз — перевіряють “правильні” закупівлі. Наприклад, тендер на компресори, на який подалися “Доненергоекспорт” – із пропозицією 1.9 млн грн і ”Тріалтрейд” – із 2 млн грн.

Але яке неочікуване нахабство – з’явилося таке собі ТОВ “Компані Плазма”. І запропонувало 1,36 млн грн, тобто на 540 тисяч гривень дешевше від “Доненергоекспорту”.

Держаудитслужба спрацювала оперативно – і почала перевіряти цю закупівлю.

Як пише пані Бєлкіна, що “Управлінням до ДП «Селидіввугілля» спрямовувалися листи щодо дотримання положень законодавства у сфері закупівель”.

І знаєте, який “щасливий” фінал? У звіті про виконання договору – навпроти суми перерахованих коштів – нулі. Нічого “Компані Плазмі” не перерахувало “Селидіввугілля”. Так і термін договору закінчився.

Ну от і наука – для тих компаній, які за реальними, ринковими цінами захочуть брати участь у тендерах в обхід “своїх”.

Одним словом – “торжество правди та справедливості”.

Убезники на сторожі

В контексті описаного, згадується відповідь Сергія Пахомова журналістам “Слідство. Інфо”. Мовляв, виробники самі винні, що не приходять на тендер:

— Мы к ним обратились, на конкурсные торги они почему-то не заявились. Может, они считают, что мы не платежеспособны и не захотели с нами, — сказав на інтерв’ю Пахомов.

Але чи справді це так?

У системі Prozorro є тендер – за березень цього року на закупівлю шахтних світильників. По ціні виходило близько 1 740 грн за штуку. І це в березні 2018 року.

Хоча, у цей же ж період минулого року, “Селидіввугілля” обрало переможцем на тендері “Доненергоекспорт” – із ціною 2 000 грн за штуку.

А тут рік минув, виходять на тендер три фірми, і ще й очікувана вартість на 260 грн дешевша. А загалом – 1 113 000 грн економії!

Але не так сталося, як гадалося. До «Селидіввугілля» надійшов лист одного із відділів Департаменту захисту економіки в Донецькій області.

Поліцейські спрацювали оперативно – на випередження – і навіть тендер провести не дали. Вміють – якщо хочуть.

Взяли і зацікавилися закупівлею світильників, які у минулому на “Селидіввугілля” поставляло то “Доненергоекспорт”, то “Тріалтрейд”. Зовсім не тими тендерами, де ціни в 2-5 разів завищені.

“Убезники” провели аналіз документів учасників та виявили, що вони не відповідають тендерній документації замовника. У “Селидіввугіллі” “взяли під козирьок” і закупівлю скасували. Бо шахтні світильники треба купувати у “правильних” фірм.А Пахомова послухати – то фірми не йдуть.

Звісно, встановлені мною “кульбіти” працівників АМКУ, Держаудитслужби та УБЕЗ стануть “гарною наукою” для охочих !

Андрій Герус, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг повідомив: “Такі розкрадання відбуваються, бо санкціоновані зверху. Для цього розставлені відповідні “смотрящі”. Якби це була самодіяльність  — особи давно були би або в тюрмі, або в бігах.”

Та до терміну “смотрящий” ми ще повернемося.

Містер Пахомов

За даними аналітичної системи YouControl, 30 жовтня 2018 року Міненерговугілля підписало контракт та призначило генеральним директором ДП “Селидіввугілля”… Сергія Пахомова. Цьому передував ряд подій, які інакше ніж “фарсом” назвати язик не повернеться. Підприємство доведене до зубожіння, шахтарі пікетують, голодують, у кримінальних провадженнях безпосередньо зустрічається посада, займана на час подій Пахомовим.

Тендерні “кульбіти” відбувалися за час його керівництва держпідприємством. А тут маєш – контракт від Міненерговугілля.

Але – “про людське око” – все зроблено “чисто”. Через суд.Сергій Пахомов звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва – і вже його рішенням було зобов’язано Міненерговугілля найняти його на посаду гендиректора.

Головний аргумент позивача був залізним – він виграв конкурсний відбір. Так, відповідно до протоколу №7 (за 30.10.2017 р.) засідання Комісії для проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що належать до сфери управління Міненерговугілля, за результатами заслуховування конкурсних пропозицій та обговорення членами Комісії доповідей учасників, Пахомова оголошено переможцем.

І все красиво – на будь-які претензії до Міненерговугілля – “ми ж не хотіли, це все суд”. І злукавлять. Адже, згідно постанови КМУ №777, членів зазначеної Комісії призначає саме  Міненерговугілля.

Окрім того, іншим доказом, який може свідчити зовсім не на користь “міністерських” є той факт, що відповідач у встановлений судом строк навіть не подав відгуку на позовну заяву. Ба більше, не надав жодних доказів того, що конкурсний відбір проведено із порушеннями.

І завершальні штрихи. Апеляція — Міненерговугілля її банально “злило”.  Колегія суддів Шостого Апеляційного адміністративного суду у відкритті апеляційного провадження відмовила. Судді встановили – Міненерговугіллям пропущено строк на апеляційне оскарження!

І ще один промовистий факт – не на користь міністерства. Пахомова призначили гендиректором в останні дні жовтня 2018 року. А засідання Шостого Апеляційного адміністративного суду відбувалося аж 16 листопада. Тобто, Міненерговугілля ще до вердикту апеляційної інстанції підписало контракт із Пахомовим, а судові баталії – для “наївних” людей.

У “бій” вступає НАБУ

25 січня 2018 року працівники Національного антикорупційного бюро України прийшли із обшуками до офісного центру на вул. Б. Хмельницького, 26 у Києві.

Виявилося, що вже майже рік детективи розслідують “витівки” службовців державних вугільних підприємств.

В одній із судових ухвал по цій справі вказано, що в ході досудового розслідування встановлено, що директор  відомого вже нам ТОВ «Доненергоекспорт» здійснює фактичне керівництво ТОВ «Універсал Інвест-Строй» та згаданим вище ТОВ «Тріалтрейд».

За даними аналітичної системи YouControl, мова йде про Валентина Горностаєва.

Із іншої ухвали можна довідатися, що в НАБУ детально і наполегливо розслідують провадження та багато чого “накопали”.

Воно стосується фактів заволодіння грошовими коштами державних підприємств їх службовими особами, зокрема і  ДП «Селидіввугілля, за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Тріалтрейд», ТОВ «Доненергоекспорт», ТОВ «Універсал Інвест-Строй» та іншими суб’єктами господарювання, при здійсненні закупівель товарів.

НАБУ розслідує факти за період вересень 2016 – лютий 2017 року

Детективи встановили, що в цей час ДП «Селидіввугілля» проведено 43 процедури закупівлі, де визнано переможцем ТОВ «Тріалтрейд» на загальну суму понад 109 мільйонів грн. Згідно з даними Єдиного реєстру податкових накладних, фірмою у вказаний період поставлено на ДП «Селидіввугілля» запасні частини до обладнання на загальну суму майже 6.6 мільйона грн.

Схожа ситуація й з іншою фірмою. ДП «Селидіввугілля» проведено 86 процедур закупівлі, де визнано переможцем ТОВ «Доненергоекспорт», загальна сума лотів склала понад 282 мільйони. І встановлено, що фірма за аналогічний період, поставила на ДП «Селидіввугілля» товарів на загальну суму майже 23 мільйони.

Нічого собі різниця – чи не так?Детективи пишуть, що наведені вище компанії приймають участь в закупівлях, які проводить ДП «Селидіввугілля», конкуруючи між собою

І згадану мною вище закупівлю світильників НАБУ розслідує, і про інертний пил.

В ухвалі суду також зазначено, що згідно з даними Єдиного реєстру податкових накладних, згадані компанії використовували одну й ту саму ІР-адресу для реєстрації податкових накладних.

Наведене може свідчити, за переконанням органу досудового розслідування, про пов’язаність ТОВ «Тріалтрейд» та ТОВ «Доненергоекспорт» між собою та наявність попередньої змови на вчинення злочинів із службовими особами, зокрема ДП «Селидіввугілля».

У черговій ухвалі суду вже детально описано схему:

В ході досудового розслідування встановлено, “що з метою заволодіння коштами державних підприємств, публічні закупівлі оголошувались тендерними комітетами, зокрема і ДП «Селидіввугілля», лише після їх попереднього погодження службовими особами ТОВ «Доненергоекспорт» чи його фактичними володільцями, а також визначення ними очікуваної вартості.

Окрім того, з дозволу фактичних власників ТОВ «Доненергоекспорт», ТОВ «Тріалтрейд», ТОВ «Універсал Інвест-Строй», які були одними і тими ж, службовими особами вугільних держпідприємств також здійснювалась оплата за поставлені товари.

Установлено, що фактичне керівництво діями співучасників здійснювалось із офісного приміщення, розташованого за адресою: м.Київ, вул. Б.Хмельницького, 26, де до вересня 2017 року розташовувались офісні приміщення ТОВ «Універсал Інвест-Строй», ТОВ «Доненергоекспорт» та до червня 2017 року ТОВ «Тріалтрейд»”.

Далі, детективи НАБУ взяли витяг з реєстру, що зазначений будинок перебуває в  оренді ТОВ «ВБ НЕРУХОМІСТЬ». Установили, що і ця фірма для реєстрації податкових накладних використовувало аналогічну ІР-адресу.

Крім того, 15.12.2016 р. ТОВ «Тріалтрейд» перераховано як поворотну безвідсоткову фінансову допомогу ТОВ «ВБ «Нерухомість»», грошові кошти у сумі 325 000 грн.

Віталій Кропачов

За даними аналітичної системи YouControl, єдиним засновником ТОВ “ВБ ”Нерухомість” є Товариство з обмеженою відповідальністю “Укрдонінвест”. Його власниками є Віталій Кропачов (99.9%) та його донька Юлія Кропачова (0.1%).

Це прізвище відоме журналістам. У  2017-ому в ЗМІ писали: “міністр енергетики Ігор Насалик визнав, що дослухається до порад Кропачова”.“Економічна правда”, називала Віталія Кропачова – “вугільний куратор”, “наглядач”, “смотрящий”.

А наступного після обшуків місяця видання “Главком” опублікувало інтерв’ю з Віталієм Кропачовим. Журналісти зокрема, у своєму питанні, вказали:

— “Під час закритої частини одного з останніх засідань Кабміну відбувся приблизно такий діалог. Пан Насалик порушив питання, що стосувалося енергетики, його перебив прем’єр-міністр і сказав йому буквально таке: «Ігорю, що у тебе відбувається? Хто ця людина? Чому його називають «смотрящим»? Чому раз на тиждень усі служби мені розказують, що він керує галуззю?» Мова йшла про вас….” —

І далі, на запитання журналістів, — “Вам відомо про це спіч прем’єр-міністра?” -, пан Кропачов відповів, “Так, звісно”.

Нижче у інтерв’ю, відповідаючи на запитання, бізнесмен  сказав таке:

“Держава – неефективний власник. Повертаючись до того Кабміну, про який ви запитували, Гройсман заявив, що Кропачов ніби-то вкрав 2 млрд, які дали з бюджету в 2017 році. А скільки дали з бюджету в 2017 році на держшахти? Так от я вам відповім. Ні ко-пі-йки!”.

Невелика ремарочка. Звичайно, про бюджетні гроші — це неправда. На мій запит Міненерговугілля повідомило, що у 2017 році лише одне ДП “Селидіввугілля” отримало бюджетних асигнувань – 485 417 000 грн.

А за 2016 – 2018 роки (станом на 14 листопада) – загальна сума, спрямована на “Селидіввугілля” — 1 563 134 870 грн. І це лише по одному державному вугільному підприємству.

Згадував про пана Кропачева і сайт zik.ua: “Найчастіше корупційні злочини на підприємствах відбуваються під час закупівлі за державні кошти. У вугільній галузі реалізації схем не обходяться без участі Ігоря Насалика, Віктора Кропачова та Ігоря Кононека”, — пише zik.ua. – “Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів правозахисник Юрій Татьков”.

… Та повернімося до терміну “смотрящий”. Наш прем’єр не раз згадував це слово. Як повідомлялося у ЗМІ, В. Гройсман на засіданні уряду у лютому 2018 року сказав дослівно наступне:

«У приватному видобутку вже все нормально. А в державному — ні. Чому? Тому, що паразитують «смотрящі». Тож ми займатимемося тим, щоб знайти фінанси і допомогти. А ви з іншого боку — беріть мітлу і вимітайте «смотрящих». І все стане на свої місця. Я дуже прошу, Ігорю Степановичу, вирахувати і припинити. Скільки б ми не наповнювали чашу, якщо вона не буде герметичною — то з неї щось завжди буде пропадати».

Я, звісно надіслав до КМУ запит. Кого саме мав на увазі пан Гройсман?

Відповідь отримав від начальника Управління забезпечення доступу до публічної інформації КМУ Роксолани Стадник, яка повідомила — запит переслано до Міненерговугілля.

Відповідь із Міненерговугілля, підписана заступником Міністра Анатолієм Корзуном:

— Принагідно інформуємо, що Кропачов В.В. не перебуває у трудових відносинах з Міненерговугілля. —

Між іншим, у згаданому інтерв’ю опублікованому “Економічною правдою”, подано слова Віталія Кропачова:

“Анатолия Васильевича (це про зам міністра Корзуна – авт..) я знаю очень много лет. К тому же, он, как и я, из Тореза. У меня с ним прекрасные отношения”.

Одним словом – знайомі.

Судді ставлять підніжку

Та повернімося до кримінального провадження НАБУ. У перший день обшуків вже згадана “Економічна правда” написала:“…детективи Національного антикорупційного бюро проводять обшук у київському офісі неофіційного куратора державного вугільного сектора Віталія Кропачова.”

Як відомо, обшуки тривали із 25 до 27 січня. У ході цих дій, детективи НАБУ вилучили велику кількість комп’ютерної техніки та мобільні телефони.

Ухвалою Солом’янського районного суду м. Києва від 01 лютого 2018 року на все це було накладено арешт.

Але тріумф детективів тривав не довго.Вже 13 березня 2018 року колегія суддів Апеляційного суду м. Києва постановляє нову ухвалу, якою в арешті тимчасово вилучених речей відмовляє.

Судді Т. Росік, В. Лашевич та І. Рибак “знайшли” кілька формальних зачіпок, що дозволило їм скасувати попередню ухвалу суду:

  1. Клопотання про арешт майна було складено детективом 27.01.2018 року, а погоджене прокурором САП 26.01.2018 року, тобто раніше  дати його складання;
  2. Згідно протоколів, обшук тривав 25-26 січні, та 26-27 січня. Натомість, постанова детектива про визнання речовими доказами вилучених у ході обшуку речей складена 26 січня, тобто до закінчення обшуку;
  3. Ця постанова складена детективом, який участі в обшуку не брав.

НАБУ ще спробувало накласти арешт на вилучені документи, записники та блокноти. Але марно.

У майбутньому ці речові докази не можна буде використати для обвинувачення працівників “Укрдонінвесту” чи “ВБ “Нерухомості”. Чи, боронь Боже, їхнього фактичного власника Віктора Кропачова.

Все йде по плану

Чого ж адвокати так старалися, аби зняти арешт? Відкриваємо одну із ухвал по цій справі та читаємо.

Виявляється, проводячи обшук, детективи вилучили належні ТОВ «ВБ Нерухомість» документи. В одному із них, записи: “перелік обладнання ЧАО «РПІ» (власник) по ДП «Селидіввугілля”. Папку-тримач, у файлах якої зокрема “оперативные данные ГП «Селидовуголь»”.В одного із працівників з сумки вилучили блокнот (записник), серед написів виявили: «Доненергоекспорт», «18.10.2017 — програма на 2018 г. где мы работаем. Универсал Инвест Строй», «-Документы по Универсал Инвест Строй». А ще відомості, які стосуються діяльності «ЮД1», «Универсал ИС, Визаррем и др.», «1.Коломиец».

Також там була зазначена інформація про керівництво державних вугільних підприємств, зокрема ДП «Селидіввугілля».

Запис “1. Коломиец”. За дивним збігом обставин, директором ТОВ “Cхід-Сервіс” є Євген Коломієць. Як згадано вище, ця фірма є фігурантом кримінального провадження щодо організації безтоварних операцій та поставок товарів за завищеними цінами на державні вугільні підприємства.

Зацікавив мене і запис “Визаррем”, про що — нижче.

Щедрий Кабмін

Ліричний відступ. Про хороше.

Міненерговугілля запропонувало, а КМУ 23 травня цього року погодив надання державної гарантії ДП “Селидіввугілля” на більш як 278 мільйонів гривень.

Кабміном були проігноровані зауваження Мінфіну, зокрема, що ДП «Селидіввугілля»  є збитковим та не спроможним виконати взяті зобов’язання, його прострочена кредиторська заборгованість перевищує суми запланованих запозичень, кредити йому надавали комерційні банки. І, відповідно, що кредити не будуть повернуті.

Отже, уряд гарантував банкам повернення кредитів “Селидіввугіллям”.Не минуло багато часу  — і “покращення” настало.  Такий широкий жест достойно оцінили у “Селидіввугіллі”.

Пам’ятаєте, що там у блокноті, одного із працівників у офісах на вул. Б. Хмельницького, 26, детективи під час обшуку виявили? Рукописні записи: “програма на 2018 г. где мы работаем”, чи от “Визаррем”.

Так ось – тільки КМУ поручився за кредити, як почали “работать”.

Подальший перебіг подій відслідковуємо у Prozorro. У період з  5 по 25 червня відбувається блискавичне  визначення переможців на “найжирніших” тендерах мало не за всю історію підприємства за такий короткий час.

За три тижні таке собі ТОВ “Техенергомаш-РВ” “бере” на закупівлях понад 163.5 мільйони гривень.

Але найцікавішим є інший учасник. ТОВ “Візарремпром” “перепадають” більше 203 мільйонів.

На 9 тендерах “Селидіввугілля” обрало цих переможців на тендерах сумою понад 366.5 мільйонів гривень.У 6 із цих тендерів, між собою конкурували виключно дві зазначених фірми. На двох – до них долучилися й інші компанії. Один тендер був підписаний із “Техенергомаш-РВ” за переговорною процедурою.

Коли читаєш постанову Кабміну, “про ефективність використання ресурсів”, зауваження Мінфіну, що “Селидіввугілля” не зможе тих 278 мільйонів повернути банкам, то  розумієш: знову із держбюджету доведеться “піти” тим грошикам. Адже уряд надав державну гарантію.

Станом на сьогодні, ТОВ “Візарремпром” уже підписав контрактів на майже 525 мільйонів гривень. Виключно – із трьома вугільними держпідприємствами.

ТОВ “Техенергомаш-РВ” – на майже 289 мільйонів. Виключно – із чотирма державними вугільними підприємствами.

А те, що в блокноті-записнику якісь згадки про програми на 2018 рік, про “где мы работаем”, чи, до прикладу, “Визаррем”? Так ж судді в накладенні арешту відмовили.

А “Наші гроші”, тим часом, провівши ґрунтовне розслідування, встановили, що на тендери шахтарів вивели нову «прокладку». В статті згадують про ТОВ “Техенергомаш-РВ” та ТОВ “Візарремпром”.

Тим часом, промоніторивши тендери на Prozorro, можна побачити, що згадане ТОВ “Візарремпром” частенько у 2018 році виступало “спаринг-партнером” на тендерах “Доненергоекспорту”.

А у відповідь — тиша

Несподівано для мене, ситуацію довкола ДП “Селидіввугілля” відмовився коментувати Голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. У прес-службі профспілки лише повідомили, що на їхнє переконання, за призначенням керівником Пахомова стоїть “смотрящий”. На прохання назвати, кого мають на увазі, в прес-службі відповіли відмовою.

У Спілці Всеукраїнської енергетичної асамблеї повідомили, що не мають достовірної інформації щодо теми.

Із НАБУ надійшла відповідь, що детективами розслідуються факти заволодіння грошовими коштами державних підприємств, у тому числі ДП “Селидіввугілля”. І все. Бо – таємниця слідства.

На запит про надання виявлених кримінальних правопорушень у вугільній галузі, із Нацполіції відповіли, що такі відомості не ведуться та не узагальнюються.

Генпрокуратура також послалася на таємницю слідства.

Мінфін відповіді, у передбачені чинним законодавством терміни, не надав.

Також надіслано запити до ПП ТФВ “Техком”, ТОВ “Техенергомаш-РВ”, ТОВ “Доненергоекспорт”, ТОВ “Тріалтрейд” та ТОВ “Інвест-Строй”. Жодна із компаній не відповіла.

На лист до Віктора Кропачова той надіслав відповідь, що запитуване не є публічною інформацією та повідомив, що надасть відповідь згідно Закону України “Про звернення громадян”.

Але і наступний лист, підписаний В.Кропачовим не містив відповідей на наші запитання. Із обгрунтуванням, що наш запит “не відповідає меті, цілям та основним завданням Закону України “Про звернення громадян”.

Замість оптимістичного закінчення

Ні прокуратура, ні поліція – не хоче повідомляти жодної інформації. Мовляв – не ведуть облік, не публічна, не створена, таємниця слідства.

Дійсно, навіщо зайвий раз страхати громадськість. Адже кримінальних проваджень та судових справ годі й дорахуватися. У різних областях. Різні правоохоронні органи. Волокитять справи по кілька років. А на “боці” “Cелидіввугілля” – вже й судді. Всі допомагають.

І це все радше скидається на черговий фарс та окозамилювання. Бо українці уже кілька років із викривальних журналістських розслідувань дізнаються про шалені зловживання на державних вугільних підприємствах.

Ці потуги правоохоронців із заспокоювання громадськості – мовляв, “ми ж розслідуємо” – це банальне знущання над платниками податків.

Сергій Пахомов – знову керує “Селидіввугілля”. Шахтарі вчергове помітингували – з бюджету виділили знову гроші. На тендери – виходять нові “прокладки”.

Судді відмовляють у накладенні арешту на знайдені під час обшуків на фірмі Віталія Кропачова, комп’ютерну техніку, документи та записники. І інформацію, що у них містилася – скоріш за все, уже не можна буде використати як докази у кримінальному провадженні.

І тільки детективи НАБУ, як одинокі Дон Кіхоти, продовжують приречену боротьбу із “вугільними” вітряками.

Тарас Зозулінський


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO