«Укрпошта» бреше про підвищення зарплат: листонош переводять на 0,1 ставки

«Укрпошта» бреше про підвищення зарплат: листонош переводять на 0,1 ставки

Загрузка...

Співробітники поштових відділень спростували інформацію ген директора «Укрпошти» про підвищення зарплат.

Нещодавня заява гендиректора «Укрпошти» Ігоря Смілянського про те, що на початку 2019 року компанія «продовжить підвищувати зарплати своїм співробітникам, включаючи листонош та операторів відділень» та у разі вчасного виділення коштів з держбюджету «збереже існуючу мережу відділень» – обурила працівників поштових відділень.

Вони розповіли ІНФОРМАТОРу: умови праці лише погіршуються, у грудні по всій країні прокотилася чергова хвиля звільнень, кількість відділень скорочується, а за важку роботу вони отримують менше мінімальної зарплати, бо змушені працювати на 0,1-0,2 ставки! Юлія Михайлівна Швець працює у поштовому відділенні в смт. Козельщина, на Полтавщині листоношею на 0,1 ставки – це 300 гривень.

Раніше працювала на 0,3 ставки. Її робочий день – лише понеділок. Саме відділення працює 3 дні на тиждень. «У відділенні брудно, умови праці нелюдські, стіни пошарпані, зі стелі капає, і сама стеля розсипається. Запчастини для транспорту, а саме для велосипеда купую за свій рахунок», – розповідає жінка. В Чорнухинському районі закрили поштове відділення в с. Курінька, яке обслуговувало й два прилеглих села – Скибенці та Нетратівка. Там до останнього часу працювало три листоноші. До грудня вони отримували 0,2 ставки – це 730-750 гривень, а з грудня їм запропонували перейти на 0,1 – це 370 гривень. Жінки відмовилися, їх звільнили за згодою сторін.

Зараз  в названих селах працює пересувний пункт один раз в тиждень на вулиці, біля автобусної зупинки, до якого не можуть дійти всі пенсіонери. Машина з Лохвиці приїжджає інколи о 17.00. Люди в розпачі. Хмеленко Тетяна – начальник відділення зв’язку с. Лизине Білокуракинського району Луганської області. Жінка розповіла, що її поштове відділення обслуговує два населених пункти району.

Окрім Тетяни, у відділенні працювало два поштарі на півставки. Щопонеділка вони займаються рознесенням пошти та пенсій для мешканців сіл Лизине та сусідньої Шапарівки. «Нещодавно був виданий указ щодо скорочення одного поштаря в Лизиному з 26 грудня поточного року. Ця жіночка пропрацювала тут 15 років. Скорочення працівників відбувається чи не в усіх поштових відділеннях району. Людей просто викидають на вулиці», – обурюється пані Тетяна.

Ситуація щодо скорочення штатних одиниць на поштових відділеннях спостерігається в Сватівському і Кремінському районах, кажуть місцеві жителі. Ходять чутки, що з нового року пенсії будуть сплачувати на банківські картки. Але які картки, якщо в селах немає банкоматів, у сільмагах – терміналів, а відділення Ощадбанку, які почали відкривати – у багатьох селах вже позакривали. Сербіна Алла Вікторівна, жителька с. Томарине, Бериславського району працює начальником відділення поштового зв’язку та листоношею в одній особі. З цього місяця її робочий час скоротили. Тепер пошта працює не  4, а 3 дні на тиждень. «Якщо раніше я, як начальник, працювала з 8 до 11.00, а листоношею – з 11 до 13.00, то зараз мій робочий день закінчується о 12.00. Як встигати за годину розносити листи – не розумію. На яку зарплату чекати після цього скорочення – теж, адже аванс буде тільки 21 грудня. До скорочення отримувала близько 2 000 грн на місяць як і начальник, так і листоноша. Але зарплата також залежить від виконання поставленого плану», – зізналася Алла Вікторівна.

Окрім основних обов’язків, у план входить і продаж різноманітних товарів. Поштові відділення можна прирівняти до магазинів, де можна придбати майже все: від цукерок до побутової хімії. Та тільки ціни вище, чим в магазинах, тому і план виконувати дуже важко. Та й платять за ці додаткові послуги поштарям копійки – 4-7% від суми продажу. На відділеннях для рознесення кореспонденції та товарів є велосипеди. Але вони важкі і високі – як колишні «Україна»,  тому їх мало хто використовує. Особливо важко взимку. Люди звільняються, працювати нема кому.

У Драбівському відділенні Чорнобаївського міжрайонного поштового вузла проведено укрупнення та децентралізацію. Основна задача – зменшення посадових окладів та надбавок за розрядність та класність.  61-річна поштарка пані Ольга, яка має 38 років поштового стажу, працює чотири дні на тиждень, але в період рознесення пенсії – до останньої розданої пенсії. Заробітна платня жінки складає 1 500 гривень.

«І це ще добра зарплата, – каже пані Ольга, – інші і того менше отримують. У селах району некомплект поштарів, тож пенсію та газети звозять до сільрад, там її роздає поштар, а пресу розбирають самі».

На Прикарпатті про закриття поштових відділень у селах не йдеться. Проте тут є ті проблеми, що й в інших регіонах. Поштарів переводять на триденний графік роботи, відповідно, зарплати мізерні — півтори – дві тисячі гривень. Додатково, як і скрізь, змушені реалізовувати різні товари: олію, печиво, побутову хімію тощо. Крім того, в селах позакривали відділення «Ощадбанку», тож працівники пошти приймають оплату за комунальні послуги.

Нагадаємо, народний депутат Олег Ляшко ще кілька місяців тому обурився мізерними зарплатами поштарів, з якими познайомився на Чернігівщині, та закликав владу не скорочувати працівників відділень, а  навпаки – підняти їм зарплати. А вчора президент Петро Порошенко висловив надію, що його порада керівнику «Укрпошти» Ігорю Смілянському переглянути свою зарплату «буде почутою».

informator.news


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO