Фейки для заробітчан

Фейки для заробітчан

Загрузка...

Ця категорія українців та їхні родини – чималий прошарок в нашому суспільстві. Тому на них спрямовуються окремі, так би мовити, “фахові” дезінформаційні кампанії.

Серед найголовніших – фейки “про введення платного виїзду за кордон” та “листи щастя”  заробітчанам.

Техноголія дезінформаційної кампанії – не хитра.

Спочатку, інформація поширюється на інтернет-ресурсах, які, так би мовити, спеціалізуються на створенні фейків. Матеріал “приправлено” розрахованим на емоції заголовком: “Це вже край! Депутати хочуть ввести для українців т.з. платний «дозвіл» на виїзд за кордон”.

У публікаціях йдеться про те, що нардепи зареєстрували законопроект про введення платного дозволу на виїзд за кордон – і за такий виїзд буде стягуватися держмито. Статтю поширювали інтернет-ресурси, які, як виглядає, у більшості публікують схожі  фейки. Це novosti.in.ua , bn24.biz.ua , repost.net.ua , bbc-ccnn.com , goruzont.blogspot.com , favoritnews.in.ua , slovech.co , 11minut.kiev.ua , merezha.co .

До статей прикріплено фото – законопроекту, у якому розписано вартість держмита – 1 – 10 днів перебування за кордоном – 500 гривень;  10 – 30 днів – 1000 гривень; 30 днів і більше – 1700 гривень.

Також зазначається, що підставою для тимчасового обмеження права на виїзд за кордон буде відсутність у громадян таких платних дозволів на виїзд.

Згодом, публікуються статті, зокрема на інтернет-ресурсах times.com.ua та vn.20minut.ua , із точно таким ж фото законопроекту, але вже із вказуванням прізвища народного депутата України – Ярослава Москаленка (як автора законопроекту).

І відповідно, на сторінках у соцмережах згаданих інтернет-сайтів розганяється ця інформація, яка очікувано викликає незгоду, спротив та анти-владні настрої.

Після цього, уже пересічні українці, починають активно поширювати та коментувати інформацію. Чим і досягається основного завдання організаторів усіх дезінформаційних кампаній.

Адже, як зазначає польський експерт із боротьби з дезінформацією Агнєшка Новінська – це завдання – “щоб кожний з нас став агентом дезінформації”, – тобто повірив у неї і почав її поширювати.

Але, серед усіх коментаторів, незгодних із діями влади та ображених і обурених заробітчан, у чатах я не знайшов жодного, який би задумався чи поставив під сумнів – а чи був взагалі у природі такий Закон чи законопроект?

Натомість – у пошуку законопроектів за реквізитами та назвою – “Про внесення змін до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”,  за останні 5 років, на сайті ВР України – зареєстровано лише два законопроекти – один у 2013 році (стосовно отримання закордонного паспорта громадянами призовного віку і у 2017 році – щодо тимчасового обмеження виїзду службових осіб.

Жодних інших законопроектів – “Про внесення змін до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” у Верховній Раді України за останні 5 років не реєструвалося.

Окрім того, прес-служба депутатської групи Воля Народу, до якої входить Ярослав Москаленко, опублікувала заяву, яка спростовує підготовку та реєстрацію такого законопроекту цим депутатом.

Так, у заяві вказано: “розповсюджується скрін нібито законопроекту народного депутата Ярослава Москаленка щодо порядку виїзду та в’їзду громадян на територію України з дискримінаційним змістом. Більше того, даний вкид починає використовуватись у замовних псевдоаналітичних матеріалах у сумнівних інтернет-ЗМІ”.

Перевіривши усі законопроекти на сайті ВР України, подані Я. Москаленком, я також не знайшов жодного, який б стосувався порядку виїзду за кордон.

“Оподаткування заробітчан”

Ще один, не менш ефектний фейк – “листи щастя”. Звичайно, “приправлено” відповідним заголовком: “Заробітчани з Тернопільщини почали отримувати “листи щастя” від податкової”. Його можна прочитати на інтернет-ресурсах zaxid.media , gazetaukrainska.com , 0352.ua , zvistka.net.ua .

І хоча у публікаціях згадується про один лише випадок – стаття розходиться на інших інтернет-сайтах та у соцмережах. Читачів вміло підводять до висновку – українським заробітчанам органи податкової надсилають листи із вимогою задекларувати свої доходи за кордоном та сплатити із них податки.

До публікацій додається фото листа податківців.

Однак – дана інформація є перекрученням та маніпулюванням фактами та офіційними законодавчими нормами.

Так, у фото (поданому у публікаціях) вказано, що особа отримала від Чортківської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області – довідку-підтвердження статусу податкового резидента України.

Згідно з чинним законодавством України дана довідка видається для уникнення подвійного оподаткування.

Отже, людина отримала цю довідку в українських податкових органах, для того, щоб не платити податки у Польщі.

Законодавство про уникнення подвійного оподаткування передбачає оплату податків – у країні резидентства – однак – не звільняє від сплати податків.

З огляду на це, дії податкових органів України є правильними – адже, видавши відповідну довідку громадянину, вони дозволили йому уникнути сплати податків у Польщі, однак – тепер людина повинна сплатити податки у країні, де є зареєстрованою резидентом.

Натомість, ряд інтернет-ресурсів (наприклад – golos-narodu.com.ua), а також ряд проросійських користувачів у соцмережах та відвертих ботів розігнали та станом на жовтень 2018 року продовжують розганяти неправдиву інформацію, про те, “що Гройсмана оподатковує заробітчан”.

Описані кампанії є дезінформативними та направленими на формування анти владних настроїв і формування протестного середовища в Україні, виклик паніки серед заробітчан та їхніх родин.

Тарас Зозулінський, Бюро журналістських розслідувань “Детективи”

Politica.com.ua


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO