Етнічні спільноти в Україні та державу може об’єднати тільки одне

Етнічні спільноти в Україні та державу може об’єднати тільки одне

Загрузка...

Наразі в Україні існує понад 134 етноси. Входження України у світові та європейські інтеграційні структури потребує забезпечення відповідних умов для їхнього вільного розвитку і мирного співіснування. Однією з основних структур, які єднають етноси, стала Громадська Платформа «Рада національних спільнот України» (РНСУ).

Ця структура згуртувала в своїх лавах представників понад 50 етносів, яких об’єднали спільні інтереси та прагнення на шляху до національної єдності, досягнення міжнаціональної злагоди та усунення дискримінації,  покращення умов функціонування національних товариств, а також збереження їх культурної самобутності.

«На сучасному етапі Рада національних спільнот України має такі пріоритети: збереження етнічної самобутності, реставрація культових споруд та історичних пам’яток, відкриття національних шкіл та класів з викладанням мовами етносів, проведення різноманітних культурних заходів, фестивалів, концертних програм, літературних вечорів, виставок образотворчого мистецтва, святкування національних дат, а також, сприяння видавництву літератури мовами етносів і створенню документального архіву  радіо- та телепрограм, присвячених життю етнічних громад, історії етносів на українських землях, їх національним традиціям», – зазначив голова ГО «Рада національних спільнот України», громадський діяч, заслужений працівник культури України Ашот Аванесян.

За його словами, Рада об’єднує зусилля, спрямовані на вирішення національних, соціально-культурних та юридично-правових питань, а також, в питаннях адаптації в українське суспільство представників етнічних спільнот, їх участі в розбудові нової демократичної України.

Рада національних спільнот України бере активну участь у законотворчих процесах, з метою удосконалення правової бази щодо політичного та соціально-культурного життя суспільства, вносить пропозиції до державних органів влади та управління з питань розвитку національних культур, сприяє культурній та просвітницькій діяльності національних спільнот.

Серед громадських ініціатив Ради на сучасному етапі у процесі обговорення, підготовки і реалізації перебуває проект функціонування в регіонах країни недільних шкіл та класів і факультативів мовами етнічних спільнот. Збереження і активна підтримка національних культурних традицій та мови народу є невід’ємною складовою життя етносу.

Ідея  створення постійно діючої експозиції в Національному музеї України, присвяченій історії, культурі та мистецтву етносів теж знайшла широку підтримку серед представників етнічних спільнот. Керівником ініціативної групи РНСУ із зазначених питань виступив голова Правління Всеукраїнської асамблеї татар, перший заступник голови Ради Емір Валєєв.

На вирішальному етапі демократичних перетворень та інтеграції України до Європейського співтовариства важливим кроком є створення ефективної системи національного Суспільного Мовлення, одна з видів діяльності якого має за мету захист прав і  свобод у сфері надання інформаційних послуг, достовірної та збалансованої інформації про життя та діяльність етнічних спільнот у багатоетнічному суспільству України. З громадськими ініціативами для оптимізації роботи в цьому напрямі виступили заступник голови РНСУ, доцент КНУКіМ Інеш Кдирова та старший науковий співробітник Національної  академії наук України, кандидат юридичних наук Михайло Товт, який є Почесним головою Демократичної спілки угорців України.

Вирішальним етапом у сфері міжнаціональних відносин є створення і затвердження Верховною Радою України проекту нової Концепції державної етнонаціональної політики України. В лавах Ради національних спільнот під керівництвом А. Аванесяна іде активне обговорення та формування пропозицій стосовно ефективного функціонування законопроекту.

Представники РНСУ працюють у складі Громадських рад при українських міністерствах та інших державних органах. Для створення національного діалогу між представниками етнічних спільнот та державними інституціями проводить численні конференції, семінари, круглі столи в Києві,  регіональних центрах та містах країни.

Народну творчість та фольклор етносів України зберігають художні колективи національно-культурних громад. У 2017 році за сприяння голови РНСУ А. Аванесяна заснована творча спілка «Асоціація діячів етнічного мистецтва», членами якої стали майстри мистецтв України та творча молодь. Асоціацію очолила заступник голови РНСУ, заслужена артистка України Інеш Кдирова. Талановита співачка і громадський діяч об’єднала у творчому процесі відомих митців і кращі художні колективи етнічних товариств.

Завдяки активній діяльності Ради національних спільнот України почали стрімко розвиватися інтегра­ційні процеси у міжетнічному середовищі,  покращилася співпраця  громадських об’єднань етносів України з органами виконавчої влади різних рівнів.

У вересні 2017 року було засновано офіційне видання Ради національних спільнот України – Інформаційна аналітична газета «Національний Діалог», на сторінках якої є детальна інформація про суспільне життя етнічних товариств.

У січні 2018 року Рада національних спільнот України підписала угоду про співпрацю з  Інститутом політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса в Києві. Згодом було укладено договори і підписано Меморандуми про співпрацю з Головним управлінням Національної гвардії України, облдержадміністраціями і міськими радами, національно-культурними громадами різних регіонів України,  навчальними і медичними установами, юридичними компаніями, культурно-мистецькими, молодіжними і благодійними організаціями, які функціонують як на території України, так і за її межами.

РНСУ співпрацює з Інформаційним агентством «Українське народне телебачення», яке пропонує широкий спектр послуг в області інформаційних технологій.

У зв’язку з військовим конфліктом на сході нашої країни Рада національних спільнот України постійно надає всебічну допомогу, з метою поліпшення і підвищення життєвого рівня соціально незахищених та малозабезпечених верств населення, бійців у гарячих точках АТО, ветеранів АТО та членів їх сімей, сімей загиблих воїнів АТО, школярів і переселенців, а також цивільного населення прикордонних територій в зоні проведення антитерористичної операції.

У 2016 році було розпочато благодійний проект «Подаруй дітям свято» для дітей представників національних товариств та родин ветеранів АТО.

У квітні 2018 р. Голова Ради національних спільнот України Ашот Аванесян у супроводі групи цивільно-військового співробітництва НГУ доставив гуманітарний вантаж на передову до Мар’їнки на Донеччині. Для Мар’їнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 члени Ради передали спеціалізовані шкільні меблі (парти, шафи) для обладнання класу майбутнім першокласникам та для створення кращих умов навчання в інших класах, які з вересня 2018 року навчатимуться за новим стандартом початкової школи; для Мар’їнської ЗОШ № 1 та ДНЗ № 56 «Золотий ключик» передали монітори для навчання.

Проведення мистецьких, просвітницьких та соціально спрямованих проектів Ради національних спільнот України потребують підтримки з боку держави, комерційних структур і громадськості. Величезну допомогу у проведенні заходів Ради національних спільнот України надає відомий меценат, Голова Правління ЗАТ «Армбізнесбанк», президент компанії «Арч ЛТД» — Віталій Григорянц.

У серпні 2017 року заступником голови Ради національних спільнот України став представник «Арч ЛТД», голова української філії компанії —  Різван Бабаєв, який неодноразово брав участь у організації та фінансовому забезпеченні заходів РНСУ.

Громадська Платформа «Рада національних спільнот України» відкрита до співпраці і стрімко поширює свої лави представниками нових етнічних товариств. Рада національних спільнот України закликає всі національності до єдності, згуртованості, миру, взаєморозуміння, великих вершин і постійних перемог заради нашої України.

Джерело


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO