Ха ха… Третя влада скаржется на “тиск” четвертої влади. “

Ха ха… Третя влада скаржется на “тиск” четвертої влади. “

Загрузка...

Судді скаржаться на тиск з боку медіа, але увага ЗМІ не є тиском, – голова Вищої ради правосуддя

З Ігорем Бенедисюком говоримо про співпрацю судів з медіа

Гість ефіру – голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.

Сергій Стуканов: 26 червня у Києві відбудеться другий загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ». Тут, я думаю, доцільно нагадати, що торік у Києві пройшов перший подібний форум, відповідно було ухвалено резолюцію. Відтоді були рекомендації проводити спільні заходи суддів і журналістів, щоб судді були більш відкритими на інтерв’ю, щоб при судах створювалися прес-служби. Чи могли б ви схарактеризувати ці аспекти?

Ігор Бенедисюк: Мабуть, плани завжди більші, ніж можливості для виконання, але хочу сказати, що на сьогоднішній день більшість з цих заходів виконано. У нас дійсно в судах є прес-служби. Майже в кожному суді є суддя-спікер, з яким ми намагаємося проводити тренінги, щоб він більш професійно висвітлював доступною людською мовою те, що відбувається в судах. Прес-служби також співпрацюють з прес-службою Вищої ради правосуддя, надають відповідну інформацію. Ми також провели ряд регіональних заходів, ми проводили відповідні тренінги не лише для суддів і працівників апарату, а й для ЗМІ. Ми намагаємося в кожному регіоні створити осередок співпраці між локальними ЗМІ та судами, щоб покращити інформування громадян про те, що відбувається в судах.

Сергій Стуканов: Для суспільства, для ЗМІ можуть бути незрозумілі дії судів. Якщо так висвітлюються події, це сприймається як тиск? Ігор Бенедисюк: Деякі судді відчувають це як тиск на їхню діяльність, вони навіть звертаються до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора з вимогою розглянути це питання як тиск на суддю (а за це передбачена кримінальна відповідальність), проте ми вважаємо, що не завжди висвітлення є тиском. Я думаю, що є випадки, коли виклад обставин відбувається настільки тенденційно, упереджено, щоб спонукати суддю до певних дій, за певних обставин це можна розглядати як тиск.

hromadskeradio.org


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO