У Чернівцях презентували впровадження аграрних розписок в області

У Чернівцях презентували впровадження аграрних розписок в області

Загрузка...

30 січня у Чернівцях відбулася зустріч аграрної еліти області.

Саме так охарактеризував присутніх заступник голови облдержадміністрації Ігор Богатирець. Серед них були керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, представники харчової переробної галузі, управлінці, які опікуються питаннями розвитку обласного АПК, а  також представники кредитних та банківських установ – партнерів місцевих виробників аграрної продукції. Вони зібралися, щоб детальніше познайомитися з можливостями нового інструменту фінансування малих та середніх сільгоспвиробників – аграрних розписок. Він щойно почав впроваджуватися на Буковині.

Організаторами зустрічі були Проект IFC «Аграрні розписки в Україні», а також Міністерство аграрної політики та продовольства і Міністерство юстиції.

За інформацією Ігоря Богатирця, в області до останнього часу не була налагоджена дієва система співпраці місцевих сільгоспвиробників з кредитними та банківськими установами.

«Ставки за кредитами достатньо високі і для великих сільськогосподарських підприємств, – сказав він, – а для малих і середніх фермерських господарств вони і зовсім непідйомні. Це 25-35% і навіть вище. Зрозуміло, що кредитна установа хоче перестрахуватися, тому й піднімає такі ставки, але вони на сьогодні неефективно працюють».

Доступ аграріїв Буковини до фінансових та матеріально-технічних ресурсів надзвичайно важливий. «Адже сільськогосподарська галузь є однією з найважливіших у нас в області, її валова продукція займає чверть усього виробництва, – пояснив Ігор Богатирець. – Торік ми отримали хороші врожаї зернових та зернобобових, за урожайністю увійшли до п’ятірки областей України».

Слова заступника голови ОДА доповнює офіційна статистика. 2017 року обсяг валової продукції сільського господарства Чернівецької області зріс на 5,1% і становив 4504,2 млн. гривень. Обсяг продукції рослинництва збільшився на 9%. Потроху зростає і поголів’я великої рогатої худоби, свиней, кіз та овець.

Обсяг продукції рослинництва, виробленої торік сільськогосподарськими підприємствами, збільшився на 24,1%. Їх в області 227, і вони представляють різні форми власності та господарювання. Тут також працюють 670 фермерських господарств і понад 176 тис. особистих селянських господарств. У господарствах населення зосереджено 72,6% сільгоспугідь.

«Але ми всі розуміємо, що сільськогосподарська галузь без сучасних технологій, без сучасних інноваційних вливань працює не так ефективно, як би ми цього хотіли», – підкреслив Ігор Богатирець. Саме тому Буковина з інтересом оцінює можливості нового фінансового інструменту.

Заступник голови ОДА також пояснив, що проект аграрних розписок уже працював у 8 пілотних областях. «В тому числі, у наших сусідів – у Тернопільській та Хмельницькій областях. Тому ми не будемо першопрохідцями, але не наступатимемо на ті самі граблі, не робитимемо тих самих помилок».

Ігор Богатирець впевнений, що новий інструмент фінансування аграріїв приживеться на Буковині не лише тому, що він цілком прийнятний для сільгоспвиробників, але й тому, що пропонує нові можливості й для їхніх партнерів – надавачів фінансових та матеріально-технічних ресурсів, які прагнуть працювати на цьому ринку.

У Проекті IFC нагадали, що процедура оформлення аграрних розписок є простою, зрозумілою та відкритою. Права кредиторів та позичальників, які оформляють цей документ, захищені відповідним законодавством. Додаткові гарантії надає й нотаріальне посвідчення аграрних розписок, їхнє внесення до Реєстру аграрних розписок.

Станом на 29 січня, в Україні вже оформлено 198 аграрних розписок на загальну суму 1,362 млрд. гривень.

Микола ЛУГОВИЙ,

Національний прес-клуб «Українська перспектива»


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO