Демарш Маліна в «Укрпошті»

Демарш Маліна в «Укрпошті»

Загрузка...

Потоцька Аліна
приватний підприємець

Радник Арсенія Яценюка Олександр Малін заради збереження корупційних схем досі не залишає намірів проштовхнути свою людину на посаду генерального директора «Укрпошти».

Корупціонер Олександр Малін, що донедавна був першим заступником міністра інфраструктури України, потрапив до списку керівних працівників виконавчої влади, які підлягають звільненню від займаних посад відповідно до Закону України “Про очищення влади” (люстрацію). Проте, люстрації Малін зумів уникнути, написавши в жовтні – до набуття чинності цього закону – заяву про звільнення за власним бажанням.

До цього треба прислухатися Міністрові інфраструктури України Андрію Пивоварському.

Олександр Малін обіймав посади начальника управління торгівлі Одеської міськради, працював у податковій. При Едуардові Матвійчуку був віце-губернатором Одеської області. Отже, на найближчі 10 років, через дію закону «Про очищення влади» він може забути про державну службу.

Відомо про астрономічні суми відкотів і хабарів, які брав віце-губернатор Малін, про його різноманітні оборудки, про його власний чималий і розкішний автопарк, про великі земельні ділянки і дорогу нерухомість.

Малін з 2009 року є членом «Фронту змін», особистим другом прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка і сьогодні він є його радником.

Ця дружба допомогла Маліну в березні 2014 обійняти посаду керівника Держагенції автомобільних доріг України (“Укравтодор”).

У червні 2014 він став першим заступником міністра інфраструктури і негайно почав «кришувати» Укрпошту та впроваджувати туди своїх людей. Через два дні після свого призначення, Малін проштовхнув на посаду директора Київської дирекції «Укрпошти» свогодруга – депутата Одеської облради Володимира Гуркова.

Завдяки заступництву Маліна на «Укрпошті» чималий час орудувала зграя розкрадачіві корупціонерів, якою керував колишній в.о. директора М. Паньків та заступники – Р. Стасів, В. Веселий, П. Гуртовий. Одним із натхненників і організаторів корупційних схем там був Володимир Гурков.

Після звільнення Маліна з посади першого заступника міністра інфраструктури, банда корупціонерів з «Укрпошти» без його заступництва не зуміла довго утриматися на державному підприємстві і сьогодні майже вся звільнена.

Втім, Малін намагався поновити контроль над підприємством, провести швидку рокіровку і замінити одіозного М.Паньківа на В.Гуркова, проте цій комбінації завадив величезний корупційний шлейф останнього.

Але Малін досі не залишає намірів проштовхнути свою людину на посаду генерального директора «Укрпошти». Для цього Малін радить кандидатуру особи, яку «ніхто не знає, проте вона не заплямована корупцією».

Не виключено, що у якості цієї «високоморальної» персони Малін запропонує власну кандидатуру.

Малін діє як в одеському анекдоті: «Моня ти брав хабарі»? «Ні». «А Йося говорить, що брав…» «А хто ж їх не брав».