Державі потрібні реформаторські кадри, а не слідчі радянської системи, – Сергій Ніжинський

Державі потрібні реформаторські кадри, а не слідчі радянської системи, – Сергій Ніжинський

Загрузка...

Ситуація навколо першого заступника державної міграційної служби  України Діни Пімахової не здорова, адже змушувати людину взяти хабар, тиснути, будучи працівником органів, не професійно, як для топ-рівня антикорупційних слідчих.

Такою думкою журналісту видання Persona.Top  поділився експерт Міжнародної асоціації антикорупційних органів та ГО «Союз експертів по боротьбі з корупцією» Сергій Ніжинський, коментуючи нещодавню спецоперацію НАБУ, яка закінчилася скандалом.

Юрист вважає, що топ-антикорупційні структури мали б розслідувати, аналізувати, стратегічно мислити та  включати ерудицію. Саме ці якості, на думку Ніжинського, відрізняють дільничного радянської системи від реформаторських кадрів, які держава шукає зараз.

– Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» не передбачає хабар як єдиний вид корупції, – пояснює кандидат юридичних наук. –  Нагадаю, що до основних форм «високорівневої» корупції згідно вищевказаного закону відносяться: корупційний лобізм; корупційний протекціонізм і фаворитизм; таємні внески на політичні цілі, внески на вибори з наступними «дивідендами» у вигляді високих державних посад; перехід державних посадових осіб на керівні посади комерційних структур, які вони, перебуваючи при владі, підтримували за державний рахунок; поєднання державної служби з комерційною діяльністю; роздавання податкових пільг; надання монополії щодо певного виду комерційної діяльності; перешкода в отриманні спеціальних дозволів, ліцензій на зайняття певними видами діяльності (так званий «державний рекет», або торгівля дискреційною владою); призначення на відповідальні державні посади тощо.

Розслідування корупційних злочинів потребує аналітичних, розумових, ерудованих здібностей. В цьому , і є  сенс оновлення системи – мати спеціалістів із подібними вміннями, а не в лоб сунути хабар.

Найбільш уразливими сферами «високорівневої» корупції є: бюджетна сфера (у тому числі міжнародна валютна допомога);приватизація державного майна;паливно-енергетичний сектор; контроль над тіньовою економікою та нелегальним бізнесом;розподіл державної власності, землі та природних багатств України; митна сфера. Звичайно, що розслідування цих корупційних злочинів потребує аналітичних, розумових, ерудованих здібностей, але в цьому і є  сенс оновлення системи – мати спеціалістів із подібними вміннями, а не в лоб сунути хабар.

Окрім цього, Сергій Ніжинський додав, що між правоохоронними органами немає необхідної взаємодії та розуміння.

– На жаль, громадянське суспільство зараз не розуміє різниці між поліцією, НАБУ,СБУ, ГПУ і т.д. через подібні дії.  Тому потрібно налагодити комунікацію між собою в структурах, а потім це пояснювати суспільству.

persona.top


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO