НКВД втопив Галичину в крові на другий день війни, – історик

НКВД втопив Галичину в крові на другий день війни, – історик

Загрузка...
Радянські спецслужби 23 червня 1941 року влаштували масові репресії в Західній Україні на другий день після того, як гітлерівська Німеччина напала на СРСР.
Ця оперативність пояснюється тим, що в надрах НКВС заздалегідь знали – війни не уникнути.Про це в ефірі “Обозреватель.LIVE” заявив історик, директор Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” у Львові Руслан Забілий, передають Патріоти України.За його словами, така “оперативність органів НКВС насторожує”.Говорячи про злочини нацистів і комуністів в Україні, експерт нагадав про події вересня 1939 року, коли після поділу Польщі Галичина увійшла до складу Радянського Союзу.

“Тоді НКВДисти полювали в першу чергу за польськими поліцейськими картотеками, і списками урядових установ для того, щоб виявляти “ворогів” радянської влади, брати їх на облік, заарештовувати і знищувати”, – сказав історик.Він пояснив, що мова йде про польських правоохоронців і військовослужбовців, української інтелігенції та священиків.

“Для НКВД ці картотеки були великою цінністю”, – наголосив Забілий. Експерт звернув увагу на те, як складалися ці “чорні списки” – комп’ютерів тоді не було, але величезні масиви інформації оброблялися дуже швидко.”У надрах НКВС напередодні всі були готові. Вони знали, що почнеться війна”, – сказав Забілий.


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO