За боєздатністю Україна перевершує 13 країн-членів НАТО – Романюк

За боєздатністю Україна перевершує 13 країн-членів НАТО – Романюк

Загрузка...

В оборонно-військовому аспекті Україна перевершує 13 країн-членів НАТО, зокрема країни Балтії, Угорщину, Словаччину і Норвегію.

Про це “Обозревателю” розповів голова Всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО”, член Атлантичної ради України Юрій Романюк.”В оборонно-військовому плані Збройні Сили України, Національна гвардія, спецпідрозділи СБУ і МВС сумарно перевищують військовий потенціал, як мінімум, 13 країн-членів НАТО, тобто майже половини”, – повідомив він.

На підтвердження своїх слів Романюк навів такі цифри. “Якщо всі ці наші перераховані діючі сили взяти за основу всього в 200 тисяч бійців, то Україна відповідає за військовим, бойовим та оборонним потенціалом, як мінімум, таким країнам: Албанія (армія 20 тисяч, фінансування 1,47% ВВП), Бельгія (34 тисячі, 1,05%), Данія (23 тисячі, 1,41%), Естонія (5,5 тисячі, 2,0%), Ісландія (0, 0,13%), Латвія (5,5 тисячі, 0,92%), Литва (13,5 тисяч, 0,97%), Люксембург (0,9 тисяч, 0,6%), Норвегія (29 тисяч, 1,4%), Словаччина (26 тисяч, 1, 12%), Словенія (9 тисяч, 1,18%), Угорщина (33 тисячі, 0,83%), Чорногорія (2 тисячі, 1,74%) – що сумарно складає аналогічні 200 тисяч бійців”, – наголосив експерт.

За його словами, Україна перевищує сумарний потенціал цих 13 держав “за асортиментом номенклатури видів озброєнь і їхньої кількості”, “навіть якщо до цього списку додати кандидата в члени НАТО – Македонію”.”В індивідуальному порівнянні Україна поступається тільки 6-8 із 29 країн-членів НАТО”, зокрема США, Великобританії, Франції, Туреччині, Німеччині, Італії, і, “можливо, Греції та Іспанії”, – додав він.

Читайте також: Российская мафия и Кремль участвовали в разработке химического оружия в Сирии

При цьому витрати України на оборону становлять “5+” відсотка ВВП, – нагадав Романюк. “Зрозуміло, це лише цифровий вираз, який не відображає реального співвідношення ВВП цих країн і мізерного ВВП України, де ми програємо в рази. Але наші 5% ВВП на оборону відносно успішно протистоять загарбницькій армаді Росії на чотирьох флангах периметра України”, – сказав він .

Романюк також повідомив про те, що військово-промисловий комплекс України розробляє і віробляє оборонні системи, “які здатні проектувати одиниці країн світу”, в тому числі “ракетно-космічні системи, тактичні та балістичні ракети, оперативно-тактичні ракети, літаки, кораблі-авіаносці, танки, БТР, кілька різних систем ППО, радіолокаційні станції, високоточна ракетна зброя, реактивні системи залпового вогню і т.д. – в замкнутому циклі!”

На думку експерта, “війна на Донбасі докорінно змінила і модернізувала українську армію. Реальний трирічний бойовий досвід і навички ведення оборони в умовах гібридної війни непорівнянні з досвідом переважної більшості країн-членів НАТО”.

Як переконаний Романюк, “Україна давно виконала умовні критерії Плану дій щодо членства в НАТО”.

“Безумовно, в українській армії є недоліки, проблеми, невідповідності, відставання, консерватизм та інше. Але Збройні Сили – живий організм, який постійно модернізується у відповідь на виклики і загрози. Я переконаний в тому, що Україна готова до вступу в НАТО в усіх аспектах. Зупинка лише за політичною волею і консенсусом всіх 29 країн-членів Альянсу”, – заявив Романюк.


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO