Сім цитат новообраного президента Польщі про Україну

Сім цитат новообраного президента Польщі про Україну

Загрузка...

Сім цитат новообраного президента Польщі про Україну

 

Кандидат опозиційної партії “Право і справедливість” Анджей Дуда переміг на виборах президента у Польщі. За нього віддали свої голоси 52% поляків. За його конкурента, досі чинного президента Польщі Броніслава Коморовського – 48%, пише видання iPress і згадує найбільш резонансні виловлювання лідера президентських перегонів.

Анджей Дуда. Фото: huffingtonpost.com

Із обранням Дуди у Польщі пов’язують великі зміни. Зокрема йдеться не лише про зниження пенсійного віку або звільнення від оподаткування зарплат розміром до 8 тис злотих. Йдеться також про кардинальну зміну влади у країні. “Право і справедливість” вже заявила про те, що на посаду прем’єр-міністра висуватиме Ярослава Качиньського, брата покійного президента Польщі Леха Качиньського. Зміниться також вся вертикаль влади на місцях.

Однак для нас набагато цікавіше те, яку політику провадитиме Анджей Дуда щодо України.

В інформаційному просторі не багато його заяв, які стосуються української політики. Ті ж заяви, які він робив під час виборчої кампанії стосуються здебільшого припинення війни в Україні та ролі Польщі у переговорному процесі західних країн та Росії.


Анджей Дуда із донькою Кінґою та дружиною Агатою у штабі після оголошення результатів екзит-полу. Фото: PAP

iPress.ua вибрав сім найцікавіших цитат Анджея Дуди, які стосуються України.

9 лютого 2015 року

Про участь Польщі у переговорах щодо врегулювання війни на Донбасі

“Дуже погано, що немає Польщі за столом переговорів у справі України. Погано, що Меркель і Олланд без погодження із Європейським союзом самі ведуть переговори. Як на мене, таким чином Росія розриває ЄС. Європа має говорити одним голосом і Польща має стати на чолі цих розмов. Польща має бути великим амбасадором України”.

11 лютого 2015 року

“Про те, що не можна торгуватись з Росією за Україну”

“З величезним занепокоєнням сприймаю деякі думки, які тут звучать і кажуть прямо: треба з Росією домовитись за будь-яку ціну, бо це питання економічних інтересів. Наголошую ще раз: немає таких економічних інтересів, які б дозволили нам, як чесним людям, продати Україну. Ті переговори, які тривають сьогодні і у яких не бере участь вся Європа, а тільки Німеччина і Франція, як вважає дехто, нагадує не нормандський формат, а ялтинський”.

“Де є голова Європейської ради Дональд Туск? Яким є переговорний мандат Меркель і Олланда? До чого вони повинні домовитися і якими є цілі переговорів? Це мене дуже цікавить, бо як поляк я не погоджуюся на продаж української держави в обмін на якісь мутні економічні справи. Сьогодні не можна погодитись на те, щоб Росія поглинала Україну по шматках. Це є наша відповідальність – відповідальність за цілісність європейських держав і цілісність кордонів. Якщо ми зупинимо цей процес, це буде успіх Європи. Якщо Європа згодиться на гнилий компроміс, це буде поразка”.


Анджей Дуда. Фото: petroecho.pl

17 лютого 2015 року

Про можливе скерування польських військових на війну в Україну

“Не так давно прем’єр-міністр Єва Копач з обуренням на телебаченні сказала слова, які я не говорив – про відправку польських військ в Україні. Я сказав, що це справа, над якою, навіть якщо б вона постала, нам доведеться дуже добре подумати. Передусім ми є в структурах НАТО. Для мене важливим є те, що саме уряд сьогодні бере на себе ініціативу відправки польських військових – незалежно від того, що вони там збираються робити – тренуватися чи захищати. Якщо уряд прийме таке рішення, то воно має бути схвалене в першу чергу на саміті НАТО, тому що ми знаходимося в рамках НАТО. Я є скептичним (у цьому питанні – ред) і вважаю, що якби таке рішення було прийняте, то ми повинні прагнути до того, щоб не надсилати своїх солдатів. Тому що ми є безпосереднім сусідом і у зв’язку з цим є в особливій ситуації”.

20 квітня 2015 року

Про безпеку Польщі і війну в Україні

“Україна – це наш сусід. І для нас має бути важливо, щоб за нашими східними кордонами був мир. Польща повинна помагати, але тільки у рамках програм НАТО. Для мене, як можливого майбутнього головнокомандувача збройних сил, найважливішими є питання безпеки Польщі і поляків і цьому головному принципу будуть підпорядковані всі мої дії, якщо поляки доручать мені цю честь”.

17 травня 2015 року

Про визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України:

“Я думаю, що Польща повинна зайняти тверду позицію з цього питання. Якщо Україна хотіла б мати з нами добрі стосунки, а також добрі стосунки із польським суспільством, бо голос суспільства є надзвичайно важливим в цих питаннях і президент повинен мати це на увазі, він повинен вести таку політику, яка веде до примирення народів, а не поглиблення існуючої ворожнечі. Історична правда є такою, що сотні тисяч поляків були вбиті в Україні і прославляння тих, які їх вбили, є абсолютною дією, яка не прямує до поліпшення ситуації з Польщею”.

На питання про те, чи буде він це питання піднімати на зустрічі з Президентом України Петром Порошенком Анджей Дуда відповів:

“Звичайно. Я вважаю, що слід вести чесну історичну політику також між державами. Потрібно прямувати до поєднання і потрібно будувати добрі стосунки. Але не у той спосіб, що ми будемо намагатися їх будувати, а наші партнери будуть нам доводити, що це непотрібно або, що вони будуть реалізовувати свою політику понад нашими інтересами. Не у цьому полягають партнерські відносини”.


Анджей Дуда. Фото: polska.newsweek.pl

18 травня 2015 року

Про підтримку України:

“Сьогодні, коли ми говоримо про відносини з Україною, в наших інтересах, щоб Україна стала членом Європейського Союзу і повністю не в наших інтересах, щоб в Україні була війна. У рамках діяльності на користь закінчення цього конфлікту і припинення агресії в Україні, повинні діяти за посередництва ЄС і НАТО”.

21 травня 2015 року

Про те, що війну в Україні треба розв’язати дипломатичними методами

“Конфлікт в Україні повинен бути вирішений дипломатичним шляхом. Кінець. Крапка. Президент Лех Качиньський в 2008 році, на відомому мітингу в Тбілісі, після агресії Росії на Грузію застерігав, що наступним об’єктом нападу в імперіалістичному плані Путіна може бути Україна, а потім навіть балтійські держави”.

iPress.ua