20-річний москвич пішки йшов до України, аби захисти її від окупантів

20-річний москвич пішки йшов до України, аби захисти її від окупантів

Загрузка...

20-річний московський кадет кинув навчання і пішки подолав відстань від Москви до українського кордону, щоб вступити до лав української армії. 

Про це пише  на своїй сторінці в Facebook журналіст із Сум Євген Положій,  повідомляють Патріоти України.

“На фото – В’ячеслав Донгуз, йому 20 років. Фотографія зроблена на навчальних стрільбах під Сумами. Він був кадетом елітного московського училища, але кілька днів тому нелегально перейшов російсько-український кордон. Я запитав у нього вчора, коли він прийшов у редакцію “Панорами”, що змусило його зважитися на такий відчайдушний крок, адже в Росії, якщо він туди повернеться, його чекає в’язниця – він  зрадив присягу; там залишилися його батьки, і невідомо, коли він зможе тепер їх побачити. Слава сказав, що конфлікти і проблеми у курсантів, в метриках яких було записано “українець”, почалися відразу ж після початку війни між Україною і Росією.

При цьому не важливо, підтримуєш ти політику Кремля і Путіна чи ні, українець – значить, отримуй. Регулярні побиття і цькування з боку “товаришів по службі”, на які керівництво закривало очі, призвели до того, що один кадет-українець перед Новим роком повісився, другий днями здійснив невдалу спробу самогубства – стрілявся.

На щастя, врятували. Донгуз залишився один. Такі реалії сьогоднішньої Росії – тебе б’ють просто за те, що твоя національність – українець, а значить, ворог”, – пише журналіст.

“Слава не може толком пояснити, чому в нього не українське прізвище, знає тільки, що батьки – українці, і коли вдома хотіли щось обговорити» не при дітях, переходили на українську мову. Сам Слава по-українськи, природно, ні бум-бум. “Я не міг уже терпіти цієї брехні про Україну, тому пішов. Я з шести років тримаю автомат в руках, займаюся рукопашним боєм, закінчив Суворовське училище. Воювати – я це вмію”.

Слава Донгуз записався в один з добровольчих батальйонів і через кілька днів відбуває в зону АТО. “Захищати Україну, – говорить він. – Тому що я – українець”, – зазначає журналіст.