Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

Загрузка...

У вівторок, 26 вересня, – Міжнародний день за повну ліквідацію ядерної зброї. Відзначається День за рішенням 68-ї сесії ГА ООН від 5 грудня 2013 року.

Повна ліквідація ядерної зброї залишається однією з найголовніших і разом з тим найдавніших цілей Організації Об’єднаних Націй. Вона була темою обговорення першої резолюції Генеральної Асамблеї в 1946 році, а також – головною темою оглядових конференцій, які проводили в ООН, починаючи з 1975 року держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Крім того, з 1959 року, разом із загальним і повним роззброєнням, ця тема була включена до порядку денного Генеральної Асамблеї і визначена в якості одного з пріоритетних завдань першої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї з роззброєння у 1978 році, яка приділила особливу увагу проблемі ядерного роззброєння. До того ж, вона була підтримана кожним із генеральних секретарів Організації Об’єднаних Націй, нагадує «Укрінформ».

Проте, сьогодні у світових збройних арсеналах налічується близько 15 тис. одиниць ядерної зброї. Країни, які володіють такою зброєю, не мають проблем з фінансуванням і розробили довготермінові плани з модернізації своїх ядерних арсеналів.

Понад половина населення світу живе в країнах, які або мають таку зброю, або є членами ядерних альянсів. Нині доктрина ядерного стримування зберігається в якості елементу політики безпеки всіх ядерних держав та їх ядерних союзників. Однак, незважаючи на це, у світі зростає занепокоєння щодо катастрофічних гуманітарних наслідків, які можуть виникнути від застосування навіть одного ядерного заряду, не кажучи вже про регіональну чи глобальну ядерну війну. Ці факти й спонукали Генасамблею заснувати 26 вересня Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

Зазначимо, Україна відмовилась від свого ядерного арсеналу 1992 року.


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO