Погроза Кім Чен Ина: Що зробить з Тихим океаном воднева бомба КНДР

Погроза Кім Чен Ина: Що зробить з Тихим океаном воднева бомба КНДР

Загрузка...

Якщо Північна Корея таки випробує водневу бомбу у Тихому океані, радіація суттєво вплине не тільки на життєві форми безпосередньо навколо зони вибуху, але і на людей

Напруга між США та КНДР суттєво зросла після промови Дональда Трампа на Генасамблеї ООН, в якій він пообіцяв “знищити КНДР”, якщо вони становитимуть загрозу США та союзникам. У відповідь на це лідер Північної Кореї Кім Чен Ин повідомив, що відповіддю на заяву президента США будуть “найжорсткіші міри”. А згодом Міністр закордонних справ КНДР Лі Єн Хо пролив світла на можливу відповідь Трампу – випробування водневої (термоядерної) бомби у Тихому океані. Про те, як саме ця бомба вплине на океан пише The Atlantic, повідомляє Depo.ua.

Що це означає

Північна Корея вже провела ядерні випробування в підземних шахтах і запускала балістичні ракети. Проведення випробувань водневої бомби в океані може означати, що ця боєголовка буде прикріплена до балістичної ракети, яка буде запущена у бік океану. Якщо КНДР здійснить таке випробування, це буде першою детонацією ядерної зброї в атмосфері протягом майже 40 років. І, безперечно, суттєво вплине на навколишнє середовище.

Воднева бомба є більш потужною, ніж звичайні ядерні бомби, оскільки вона здатна виробляти набагато більше вибухової енергії.

Як саме вона вибухне

Якщо воднева бомба потрапляє в Тихий океан, вона здетонує зі сліпучим спалахом, а згодом можна буде спостерігати грибоподібну хмару. Якщо говорити про наслідки – швидше за все, вони залежатимуть від висоти детонації над водою. Початковий вибух може вбити більшу частину життя в зоні детонації – десятки риб та інших тварин в океані миттєво загинуть. Коли США скинули атомну бомбу на Хіросіму в 1945 році, все населення, розташоване в радіусі 500 метрів, загинуло.

Вибух відправить у небо і воду радіоактивні частинки. Вітер рознесе їх на тисячі кілометрів.

Дим – та сама грибоподібна хмара – закриє сонце. Через відсутність сонячних променів постраждають організми в океані, життя котрих залежать від фотосинтезу. Радіація так само вплине на здоров’я життєвих форм, що знаходяться у сусідніх морях. Відомо, що радіація пошкоджує клітини людини, тварин та рослин, викликаючи зміни у їх генах. Ці зміни можуть призвести до мутацій у майбутніх поколіннях. На думку експертів, яйця та личинки морських організмів – особливо чутливі до радіації.

Випробування так само може мати тривалий негативний вплив на людей та тварин, якщо радіаційні частинки досягнуть землі.

Вони можуть забруднювати повітря, грунт та водойми. Через понад 60 років після того, як США випробували серію атомних бомб біля атолу Бікіні в Тихому океані, острів залишається “непридатним” до життя, згідно з доповіддю “The Guardian” у 2014 році. Ще до випробувань жителі були переселені, але повернулися у 1970-х роках. Втім, вони побачили високий рівень радіації в продуктах, що виросли біля ядерної зони випробувань, і були змушені залишити цю місцевість знову.

Історія

У період з 1945-го по 1996-й роки було проведено більше 2000 ядерних випробувань різними країнами, в підземних шахтах і водоймах. З 1996-го року діє Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Сполучені Штати випробували ядерну ракету, за словами одного із заступників міністра закордонних справ Північної Кореї, в Тихому океані в 1962 році. Останній наземний тест з будь-якою ядерною енергією, відбувся у Китаї в 1980 році.

Тільки в нинішньому році Північна Корея провела 19 випробувань балістичних ракет і одне ядерне випробування. Раніше у цьому місяці у КНДР заявили, що провели успішне підземне випробування водневої бомби. Через це стався штучний землетрус поблизу тестового майданчика, котрий зареєстрували станції сейсмічної активності у всьому світі. Через тиждень Організація Об’єднаних Націй прийняла резолюцію США, яка передбачає нові санкції проти Північної Кореї.


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO