“Україна здавна була потужною морською державою”: Турчинов привітав українських моряків

“Україна здавна була потужною морською державою”: Турчинов привітав українських моряків

Загрузка...

Чиновник розповів, скільки українські ВМС втратили бійців за час війни з Росією

Секретар РНБО Олександр Турчинов привітав українських моряків з Днем військово-морських сил України, передає прес-служба відомства.
“Україна здавна була потужною морською державою – історія її флоту бере початок з часів Київської Русі і Запорізької Січі. В цьому році ми святкували 100-річчя від дня знаменної події, коли кораблі Чорноморського флоту підняли українські прапори і перейшли під юрисдикцію УНР”,  нагадав він.

Турчинов зазначив, що з початку новітньої історії України Російська Федерація всіляконамагалася перешкодити затвердженню нашої країни як дієздатної морської держави.Також він нагадав про моряків, яких на початку окупації Криму залишилися вірними присязі України і разом з іншими підрозділами ЗСУ завадили планам Кремля знищитиУкраїну.

“Не дивлячись на великі втрати після російської агресії, морська галузь, Військово-Морські Сили відновлюють свій потенціал. Сьогодні фактично відбувається відродження національного флоту в нових місцях базування і дислокації на континентальної частини України. ВМС продовжують нести бойове чергування з охорони як морського узбережжя, так і північно-західної частини Чорного моря в зоні відповідальності. Зокрема виконуються завдання з охорони острова Зміїний”, –сказав секретар РНБО.

У той же час Турчинов зазначив загиблих під час протистояння російській агресії. Зайого словами, за весь час війни з РФ загинув 51 військовий зі складу ВМС і пораненняотримали 488 моряків.

Нагадаємо, 29 квітня військово-морський флот України святкував 100-річчя з днястворення. Міністр оборони Степан Полторак відзначав, що 100 років тому українські прапори піднялись над Чорноморським флотом.

Історія сучасних Військово-Морських Сил України бере свій початок зі створеннявійськово морського флоту Української Народної Республіки і Української держави в1918 році. 5 липня 1918 був оприлюднений закон про уніформу для українськогофлоту; 18 липня 1918 го був прийнятий закон про Військово-морський прапор України;в тому ж місяці було створено постійно діючу з’єднання Військово-морського флотуУкраїнської держави – бригада тральщиків.

Сегодня


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO