У Путіна є нова схема

У Путіна є нова схема

Загрузка...

15 грудня на сайті російського держбанку з’явилося наступне повідомлення: “В связи с неспособностью Остхем Холдинг Лтд исполнить обязательства перед ГПБ (ОАО) по кредитному договору на сумму 842,5 млн. долларов США, банк вынужден объявить кредит и начисленные по нему проценты срочными к погашению.

В случае непогашения кредита и начисленных по нему процентов 30 декабря 2014 г, как это предусмотрено кредитным соглашением с учетом ранее предоставленного банком согласия на пролонгацию кредита до конца 2014 г., действуя в соответствии с имеющимися обеспечительными договорами, банк предъявит требование о погашении кредита к поручителям по кредитному соглашению – четырем заводам по производству минеральных удобрений, входящим в Группу Остхем, и обратит взыскание на предоставленное заводами обеспечение – залог 5,679 млрд. м3 газа в подземных газовых хранилищах на Украине”.

При цьому треба розуміти, що судова тяганина проти Фірташа навряд чи триватиме довго. Безумовно, для галочки, юристи Фірташа спробують показати, що вони проти чогось воюють, але, напевно, це буде лише видимість. Адже протягом останніх років тільки лінивий не писав, що Фірташ скуповував азотні заводи виключно під росіян. При цьому, можна не сумніватися, що телеканал “Інтер” щодня розповідатиме, як Фірташ героїчно протистоїть “Газпромбанку” і на цьому будуватиметься система відбілювання головного газового олігарха.

Отже, в перших числах січня росіяни розпочнуть судові процеси, які теоретично закінчаться на початку весни. Далі розпочнеться судова тяганина проти держави Україна (точніше проти того господарюючого суб ‘єкта, якому на той момент належатимуть газові сховища). І можна не сумніватися, що пікові проблеми, завдяки чесності наших суддів, у нас почнуться ближче до кінця літа-початку осені. Адже 5,6 мільярдів кубічних газу для нас майже непідйомна проблема, якщо ситуація буде розвиватися за тим сценарієм, за яким вона розвивається зараз. Паралельно, приблизно в цей же час виникне ряд проблем із достроковим погашенням боргів і в інших компаній, які працювали з російськими банками.

Власне всі ці дії мають дві мети. Перша, стратегічна, – придушення України. Друга – внутрішньоросійська – треба когось звинуватити в економічних негараздах, а відтак потрібно нагнітати ситуацію з неплатоспроможністю України, яку росіяни годували стільки років.

А тепер найголовніше, що маємо робити ми?

1. Потрібно шукати правильні юридичні схеми, які призведуть до максимального затягування процесу (процесів). Власне, при Мінюсті має бути створений спеціальний департамент, який забезпечить захист держави від російської юридичної війни. Уже зараз треба про це думати, бо росіяни, судячи з усього, до цієї війни вже розпочали підготовку.

2. Силовики мають нарешті довести до пуття хоч одну справу по розкраданню майна, яка має стати сигналом для тих, хто продовжує грати в подвійні ігри з росіянами. При цьому державна інформаційна машина має чітко дати сигнал суспільству, що це означає для всіх інших.

3. Наш великий плюс – ослаблення росіян санкціями. У нас є всі можливості для того, щоб цю війну виграти. Головне – політична воля.

І останнє. Після падіння режиму Януковича минуло 9 місяців. Але за цей час чомусь не вдалося змінити менеджмент на державному хімічному гіганті “Сумихімпром”. І цей менеджмент чомусь вважається близьким до Фірташа.