В Україні через страйк може зупинитися рух поїздів

В Україні через страйк може зупинитися рух поїздів

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Загрузка...

Упродовж десяти днів профспілка працівників Укрзалізниці планує висунути вимоги до керівництва, серед яких підвищення зарплат і поліпшення умов праці, а потім почати страйк. Рядові залізничники, якщо буде клич, готові підтримати страйк. Про це повідомляє “Страна“.

Як розповів журналістам голова вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський, зараз вони готують низку вимог до керівництва “Укрзалізниці” від співробітників. Їх умовно можна поділити на два види – глобальні й регіональні. Найголовніша проблема – низька заробітна плата, пояснює Козельський.

“Раніше залізничники входили в п’ятірку найбільш високооплачуваних професій. Зараз же ми на 14 місці. Тому головна вимога – це підвищення зарплати”, – каже Козельський.

Зарплати залізничників зараз справді невисокі. Провідниця поїзда з п’ятирічним стажем заробляє 2700 грн на місяць, механік потяга – до 4000 грн, машиніст поїзда – до 5000 грн. При цьому в 2015 році обговорювалося, що залізничникам піднімуть зарплати на 10%. Але поки, зі слів голови профспілки, їхні вимоги не почуті.

Козельський також розповів, що зустрічався з новим керівником УЗ поляком Войцехом Бальчуном. З його слів, він готовий іти на контакт, але поки не може обіцяти підвищення зарплати, поки не буде проведено аудит.

У планах у залізничників – за десять днів зібрати всі вимоги співробітників, передати їх на розгляд і готуватися до страйку. Він, зі слів Козельського, буде технічним. “Тобто співробітники будуть виходити на роботу, але, наприклад, не будуть приймати потяги в неналежному стані. А таких – 90%. Можливо, десь не будуть ходити локомотиви. Будемо дивитися по ситуації”, – говорить Козельський. Зазначимо, що за законом працівникам залізниць заборонено страйкувати, тому вони й обрали такий метод “італійського страйку” – на роботу ходять, але не працюють.

У прес-службі “Укрзалізниці” сказали, що перебувають у постійному діалозі із представниками профспілок. Там також підтвердили інформацію, що Бальчун зустрічався із залізничниками. “Ми відкриті до діалогу й розмова була конструктивною. Тому я не думаю, що справа дійде до страйку”, – сказав нам начальник департаменту інформації УЗ Данило Ваховський.

Щоб поспілкуватися із працівниками “Укрзалізниці”, журналісти відправилися на центральний Київський вокзал. Народ виявився не дуже говірким, але деякими проблемами залізничники поділилися. З їх слів, зарплату їм платять вчасно, але її розмір радості не викликає. “Як думаєте, 3000 гривень – це достатня сума для життя, у наш-то час? – каже 40-річний провідник біля одного з вагонів. – Природно, ні”. Зі слів чоловіка, частину зарплати доводиться віддавати “вище”, щоб уникнути перевірок, за підсумками яких може бути догана, позбавлення премії або навіть звільнення.

Також провідники скаржилися на “плани” продажів товарів, що виставляються начальством. “План” – це кількість продукції в поїздах (чай, печиво, вода, журнали), які провідник повинен продати в процесі поїздки.

“Ставлять нам норму, яку потрібно виконати і йде вона бонусом начальству, перевиконати фактично неможливо, а через недобір можуть і зі складу звільнити. Викручуються по-різному: хто докладає гроші зі свого гаманця, хто шукає різні шляхи заробітку”, – кажуть провідники. На запитання, як саме викручуються, відповідають ухильно: “щось перевезти, щось провернути”. Як правило, провідники підзаробляють перевезенням особистих речей пасажирів – за послугу передати на вокзалі потрібну річ, беруть від 20 до 70 грн. План намагаються виконати на курцях – наприклад, укладають угоду з пасажиром: він купує чай або каву, а йому дозволяють курити в тамбурі.

Залізничники з інших регіонів говорять про схожі проблеми. Одна з основних – це жахливий стан потягів і техніки. Приміром, у поїзді Київ – Харків в одному з вагонів прорвало трубу, через це там почався найсправжнісінький дощ. Ситуація тривала всю поїздку.

Один із бригадирів колії, що працюють на Львівській залізниці, розповів, що зі спецтехнікою великі проблеми. “Я відповідаю за окрему станцію й мене карають за все, що на ній не так. А ніхто ж не запитує, що в мене в бригаді один монтер колій, а має бути 12. Ніхто ж не запитує, коли мені востаннє видавали болти й гайки”, – розповідає хлопець.

Про прийдешній страйк рядові співробітники не чули. Але кажуть, що готові в будь-який момент до нього приєднатися.

Уособленням проблем і розвалу роботи УЗ стало резонансна НП 13 червня: п’ять поїздів не змогли вчасно відправитися з Києва. Через це більш як 200 пасажирів повернули квитки. Причиною став збій у роботі прального обладнання. Він і не дав залізничникам можливості вчасно відправити поїзди через те, що не були готові комплекти постільної білизни.

Тоді Войцех Бальчун назвав це провокацією якоїсь “системи”. “Так власне захищається система. Це звичайна провокація. Розбираємося в ситуації”, – написав він у соцмережі.

До слова, до Бальчуна в залізничників ставлення, в основному, скептичне. Начальству рядовий склад не вірить взагалі, а приїжджому рокерові – особливо. Багатьох відверто дратує величезна зарплата, що виписали Бальчуну – 1,5 млн доларів на рік разом з бонусами.

Екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава підтверджує, що в УЗ є серйозні проблеми, які потрібно вирішувати терміново й комплексно. “Укрзалізниця потребує істотних змін і підвищення ефективності роботи. Старий підхід, коли корупційні клани й олігархи просто “доїли” дорогу, не дбаючи про її майбутнє, має залишитися в минулому. Запасу міцності на УЗ уже немає – зараз уже настав час вкладення коштів у розвиток залізниці”, – каже експерт.

Джерело: Страна.ua

Читайте також : “Почему теперь мы ненавидим русских”, – пост украинки во всех соцсетях бьет рейтинги.

Читайте также : Открытое обращение чеченцев к побратимам из Украины!

Читайте также : России больше нет. Ее убила аннексия Крыма и похоронила война на Донбассе

Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Украіну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO  https://www.facebook.com/politinfo.com.ua Підтримай Украіну! Тисни лайк та поширюй!