Уряд заборонив рубку в лісах і звільнив керівника Держлісагентства

Уряд заборонив рубку в лісах і звільнив керівника Держлісагентства

Загрузка...

«Уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їхнього здійснення», – повідомив міністр Мінприроди Семерак. «Рішення про звільнення керівника Держлісагентства прийнято», – додав Семерак. За словами міністра, це – реакція уряду на його звіт щодо інспекції національних парків Карпатського регіону.

«Прем’єр-міністр Володимир Гройсман визначив пріоритетом створення системи, що унеможливить варварську вирубку лісів», – додав Семерак. Також він повідомив, що уряд доручив Мінприроди, Нацдержслужбі, Мінагрополітики провести службове розслідування фактів бездіяльності керівництва Державної екологічної інспекції України у сфері охорони та збереження лісових ресурсів та про результати у двотижневий строк поінформувати Кабінет міністрів.

Крім того, в місячний термін Мінприроди, Мінагрополітики, Мінрегіону, Держлісагентство, Держрибагентство мають опрацювати та подати Кабінету міністрів відповідні проекти актів щодо реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища шляхом визначення єдиного контролюючого органу у цій сфері та передачі йому усіх контрольних функцій.

За словами Семерака, у Мінприроди опрацьовується питання призначення керівників установ природно-заповідного фонду за результатами відкритих конкурсів із залученням фахівців, науковців, представників громадських організацій та місцевих громад. Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 11 травня, на засіданні уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін має намір ухвалити кадрові рішення щодо керівництва Державного агентства лісових ресурсів у зв’язку з незадовільним станом справ у галузі та безсистемною вирубкою лісу. «Окреме питання – вирубка лісу. Відбувається масове вирубування лісів, люди волають, що потрібна реакція уряду.

Ми узгодили з міністрами екології та АПК (Мінагропроду – УНІАН): сьогодні буде ухвалено рішення про звільнення керівника (Держлісагентства Олександра Ковальчука – УНІАН). Але нам треба врегулювати питання вирубування лісу», – сказав Гройсман. Нагадаємо, згідно з даними Держмитслужби, щороку з України вивозять деревини на суму близько 272 мільйонів доларів.

Однак скільки ще вивозять за кордон незаконно, експерти сказати не можуть. Припускають лише, що браконьєри можуть заробляти вдвічі більше цієї суми. Найбільше незаконних рубок вже традиційно проводяться в Карпатах, адже там є найбільші лісові масиви в країні. Крім того, в регіоні росте найбільше рідкісних дерев, які, відповідно, коштують дорожче.

Відомі букові праліси Карпат входять до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. За них екологи бояться найбільше, бо на відновлення цих порід піде не один десяток років. Немало проблем спостерігається і на Поліссі, Волині, Чернігівській та Київській областях. Вирубка дерев значно підвищує ризики повеней та паводків, відповідно, погіршується якість ґрунту та родючість.

Крім цього, вирубування карпатських лісів зумовлює зменшення біорізноманіття, знищення ареалів рідкісних видів флори і фауни, загибель цінних природних екосистем та негативний вплив на клімат усієї України.

Шановним патріотам і тим, хто хоче підтримати Украіну !

Підтримай українский проект –лайк на сторінку!!!

Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Украіну  та Надію Савченко! Тисни лайк та поширюй!

POLITINFO  https://www.facebook.com/politinfo.com.ua Підтримай Украіну  та Надію Савченко! Тисни лайк та поширюй!

image (7)