Інвестори що загрожують продовольчій безпеці України: жити чи померти нашим дітям –...

Інвестори що загрожують продовольчій безпеці України: жити чи померти нашим дітям – ось реальна ціна капіталовкладень “CargillInc”

Загрузка...

Територія України становить 60,355 млн га,  з  них за даними Держгеокадастру 42,726 млн га, тобто 71% – це надзвичайно привабливі та унікальні сільськогосподарські землі. Крім цього, наше національне багатство несе у собі надзвичайно родючі властивості, що є гострим дефіцитом на глобальному ринку.

Відповідно:  разом це створює величезні передумови до бажання нею заволодіти. І безперечно варто підкреслити, що в світі вже давно ведеться жорстока, можливо на перший погляд непомітна, боротьба за продовольства, основою здобуття яких є земля. Згідно досліджень ООН, родючі землі стають дедалі дефіцитнішим ресурсом на планеті, а проблема продовольчої небезпеки в світі щораз зростатиме. Відповідно до статистики вже у ближні десятиліття попит на продовольство значно перевищуватиме його пропозицію. У кінцевому результаті держави, корпорації чи приватні компанії що будуть контролювати якнайбільші площі родючих земель – стануть ключовими геополітичними гравцями на ринку продовольства. А тому,  заплановане відкриття «ринку землі» в Україні спричинило неабиякий інтерес світових фінансових гігантів.

Та якщо заглянути у недалеке минуле, а саме часи глобальної фінансової кризи 2007-2008 років, то можна зробити висновок: країни що залежали від імпорту продовольства були охоплені гострою  нестачею життєвонеобхідних товарів. Звісно, більшість тут висловиться, що Україна відкривши «ринок землі» в такій ситуації не зможе побувати, адже хоч інвестори будуть із закордону та товар буде в державі і не рахуватиметься як імпорт, тому залишиться легкодоступним.  Та це твердження є хибним: так, імпортом він не буде, але чи буде  доступним – це вже велике питання. Згідно даних які спостерігались під час вищесказаної кризи: у країнах де землею володіють іноземні інвестори спостерігалась тенденція першочергового забезпечення держави звідки походять самі ж інвестори. Також вівся колосальний експорт у країни, що могли заплатити швидко зростаючу ціну, а найгіршим  було те, що часто держави в яких вів інвестор свою діяльність не могли забезпечити своє населення доступним по цінах продовольством. Тобто, вийшло так, що в країні велось виробництво продовольства, але громадяни в прямому сенсі не були в змозі собі його фінансово позволити. Тому, з огляду на загрозливі глобальні процеси, що відбуваються сьогодні, продовольча безпека і збереження Україною власності на свою землю є питанням рівня національної безпеки. Тобто, контроль держави на використанням землі є питанням життя і смерті проживаючого в ній населення.

Із відкриттям «ринку землі» Україна опиниться епіцентром масштабної війни по захопленню родючих земель, яка безперечно вже давно почалась. А згідно світового досвіду вона ведеться із використанням легальних або не зовсім  методів інвестування. Часто інструментами впливу виступає корупційний чинник або політичний тиск, що до речі й вже можна спостерігати в нашій державі. Іноземні інвестори знаходять слабкі місця у державі і б’ють по них. Такими можуть виступати корупційні прошарки в управлінні держави або влада яка наївно думає, що таким чином може домогтись швидкого економічного зростання. Для такого захоплення земель нерідко використовується тривала і потужна пропаганда та консультації іноземних радників. Останні чітко і красиво розмальовують, що при проведенні земельної реформи країну неодмінно чекає економічне зростання, та по факту, нажаль – відбуваються зовсім протилежні речі. Адже вкрай часто із захопленням великих площ сільськогосподарських земель іноземними інвесторами відбувається загострення продовольчої кризи для місцевого населення.

На фоні очікування відкриття українського ринку землі за багатьма закордонними інвесторами вже давно спостерігається надзвичайно велике бажання скуповувати наші гектари. Але серед них  найбільшою пристрастю відкусити чим по-більше відзначається приватна інвестиційна компанія  CargillInc. Вона заснована у США в 1865 році і належить родинам Каргілл та Мак-Міллан, на даний час працює більше ніж як у 68-ми країнах світу, а головним керуючим є Девід Макленнан. Її інвестиційний потенціал направлений  в харчове виробництво, також займається продажами зерна, олії, цукру, какао-продуктів, яловичини, свинини, м’яса індички та ін. Крім того, компанія є й великим виробником сільськогосподарської продукції. В Україні діє з 1993 року.

CargillInc на світовому як і на українському ринку являється беззаперечним лідером і завжди знаходить спільну мову із владою якщо на кону стоять найвищі цілі, а українська земля для них є пріоритетом номер один. Та для здобуття своєї цілі вони часто-густо використовують доволі брудні методи, які нажаль спостерігаються і в Україні. У них вже давно готовий чіткий план дій по охопленню якнайбільшої території українських сільськогосподарських земель. Першою і дуже оманливою пасткою для нас стали їхні надзвичайно щедрі інвестиції, які вони подали як мало не безкорисливі. Ця добродушність навіть підкорила Президента Володимира Зеленського, який на економічному форумі в Давосі фактично відкрив зелене світло керуючому CargillInc Девіду Макленнану.

Володимир Зеленський зустрівся з головою правління компанії Cargill Inc

Але якщо пан Зеленський під співпрацею розуміє чесну і чисту діяльність інвесторів, то зі сторони CargillInc не все так райдужно. Адже їх цікавить не просто земля за ринковими цінами, а за вкрай заниженими, і для цього вони вже давно ведуть масштабну і нечисту кампанію по здобутті цієї мети.

Так, їхня присутність явно відчувалась під час розпалу Африканської чуми свиней в період 2018-2019 років. За цей час великих втрат зазнали такі гіганти свинарства із поголів’ям від кількох тисяч тварин до стотисячного, як: ТОВ «Золотоніський бекон», ТОВ «Агропродсервіс», ТОВ «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», «Фрідом Фарм Бекон», і т.д. Згідно свідчень причиною виникнення АЧС було надходження збудника від зернової групи, яку постачала саме CargillInc.

Основною метою в даній справі було  в геометричній прогресії поширити кількість спалахів АЧС.  В такому випадку Україна  отримала б офіційний статус держави з АЧС, а це позбавляє права на експорт. Крім того, неконтрольоване поширення АЧС в країні дає підстави Міжнародному Епізоотичному Бюро  (МЕБ) закривати експорт будь-якої с/г продукції, в тому числі і зерна, яке може бути переносником вірусу. За такого варіанту вони миттєво все компенсують своїм імпортом. А внутрішньо державне зменшення поголів’я – відповідно зменшить попит на зернові ,в результаті і на землю. Ця «неординарна» їхня діяльність залишилась малопомітною у зв’язку із тим, що, нажаль, у нашій державі такі події, як спалахи АЧС стараються максимально приховати.В результаті вищевказаних дій українські аграрії зазнають збитків, точніше вести с/г бізнес стане вкрай невигідним. Особливо і першочергово постраждають малі й середні підприємці даного сектору, що дасть можливісь CargillInc. їх поглинути одне за одним. Крім того, ціни на їхнє майно і заодно землю значно зменшаться.

Також всім давно відомо, що CargillInc в Україні є лідером по скупці зернових, на думку фахівців тенденція йде до повної монополізації цього сектору. Надзвичайно велику часту вони експортують за кордон, а на українському ринку прямолінійно диктують свою цінову політику. Відповідно, складається ситуація із встановлення ціни на яку держава вже в ближній час не зможе вплинути. А це, навіть без відкриття «ринку землі» вплине на подорожчання життєвоважливих продовольств. Звісно, багато хто скаже, що це малоймовірне, і можливе їхнє завищення ціни сприятиме здоровій конкуренції українських фермерів. Та, кожен хто знає наш ринок зернових розуміє, що аграрії здебільшого стараються все максимально швидко розпродати у зв’язку з отриманням прибутку і по причині, що мало хто має можливість зберігати великі об’єми зернових, які є у CargillInc. Також, слід відзначити, що ця компанія може піти і на тимчасове штучне заниження цін для видавлення з ринку конкурентів. Та це все для них є дрібницями  на фоні можливого тотального захоплення землі. На даний час зрозуміло, що CargillInc готова на вкрай жорстокі і криваві дії заради поглинання нашої землі. Та народ вже давно ознайомлений із їхніми методами і не допустить більше такого свавілля яке вони  вчиняли. Адже якщо вони ще не володіючи землею намагались нас знищити, то прибравши її до рук доля наших дітей буде під великою загрозою…

Так, зараз ведеться багато дискусій і обіцянок не допустити масштабного захоплення землі одними й тими ж компаніями. Але  CargillInc та їй подібні розуміють, що відкривши «ринок землі» для них обмежень не буде. Так, влада обіцяє не продавати землю  компаніям із 100% іноземним статутним фондом. Але за Українськими Законами якщо хоча б мінімальна частка в статутному капіталі буде у власності українців, то таке підприємство вже не є іноземним, а українським. Також йде мова про обмеження у площі володіння, та й тут всі розуміють, що нічого не мішає бажаючим створити кілька фіктивних юридичних осіб.

Висновок:  якщо іноземні власники створять кілька різних українських компаній, їм нічого не заважатиме скупити величезні площі української землі, які перевищують навіть ці обмеження. На даний час українці не бачать фундаментальних запобіжників, що захистять вітчизняних аграріїв. Крім того, є величезні і конструктивні побоювання що відкриття «ринку землі» поставить під удар продовольчу безпеку населення, яку вже й так давно підриває компанія CargillInc…


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO