Після скандального затримання свого боса в Одесі, автодор Миколаєва вирішив помститися?

Після скандального затримання свого боса в Одесі, автодор Миколаєва вирішив помститися?

Андрій Максименко
Загрузка...

В Одесі 11 вересня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали в.о. голови Служби автомобільних доріг в Миколаївській області Андрія Максименко. За інформацією НАБУ, чиновник вимагав і отримав хабар в розмірі 90 тис. доларів США. На цьому історія могла завершитися, але ні…

на фото: затриманий Андрій Максименко

Як з’ясувалося пізніше, підлеглі затриманого, очевидно, вирішили помститися за свого начальника. Видання «Преступности.нет» повідомило, що Максименко вимагав гроші від ТОВ «Ростдорстрой», яка спеціалізується на ремонтах та будівництві доріг, і нібито за заявою саме цієї компанії чиновника було затримано. Імовірно, це могло бути пов’язано з тим, що «Ростдорстрой» виграв тендер на ремонт однієї з найбільш проблемних доріг в країні – Н-14 «Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв».

Щоправда, у самій фірмі спростовують свою участь у даному кримінальному провадженні. Проте, інформація про те, що за заявою «Ростдорстроя» затримали Максименко, швидко поширилася в ЗМІ, і того ж дня Служба автомобільних доріг Миколаївської області повідомила в Prozorro, що результати тендеру по Н-14 «Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв» скасовані.

– Голова тендерного комітету Ганич М.К. повідомив присутнім, що необхідно відмінити процедуру закупівлі на підставі абз.3 ч.1 ст.31 Закону України «Про державні закупівлі» внаслідок  неможливості усунення тих порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель, – відзначили в регіональному автодорі.

У повідомленні ідеться, що «Ростдорстрой», нібито, надав недостовірну інформацію для участі в аукціоні, а комісія дізналася про це з відповідного звернення  такої собі «Асоціації агровиробників і підприємців міста Києва».

Відверто кажучи, складається враження, що причини для скасування, як кажуть,  притягнуті за вуха. Якась організація, яка не має нічого спільного з ремонтами доріг і створена лише місяць тому, раптом повідомляє Миколаївському автодору про порушення в тендері, а Служба автомобільних доріг вірить їм на слово, після чого скасовує результати торгів, через кілька годин після затримання їх керівника.

При цьому варто підкреслити, що тендерна документація наступного тендеру Служби автомобільних доріг в Миколаївській області на закупівлю робіт з капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв, км 175 + 000 – км 190 + 000, Миколаївська область ( 45233000-9 будівництво, фундамент і покриття шосе, доріг) вже не містила вимог необхідності надання заливальника швів саме на базі автомобіля. Останнє було виключено Замовником, що, явно, пояснюється відсутністю нормативного визначення взагалі поняття “на базі автомобіля”, відповідністю заливальника швів як машин, так і причепів усім технічним характеристикам під час виконання ремонтних робіт і необхідністю виключення помилково зазначеного раніше “на базі автомобіля” з метою дотримання умов документації  відповідно до вимог чинного законодавства.

Не менш примітним у незаконних діях Служби автомобільних доріг в Миколаївській області було те, що зібраний ввечері (після спливу робочого часу) тендерний комітет був неправомочним та прийняв де-юре нікчемне рішення. Загальновідомо, та посадовим особам тендерного комітету має бути відомо, в першу чергу, що згідно зі ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі» для організації та проведення процедур закупівель замовник створює тендерний комітет у складі не менше п’яти осіб. А відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.03.2016 № 557 «Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)» формою роботи комітету є засідання, яке є правомочним за присутності на ньому не менше двох третин членів комітету! На зловісному засіданні  11 вересня 2019 року не було тих самих необхідних двох третин членів комітету, що  стало прямим порушенням законодавчих вимог та тягне за собою визнання такого прийнятого рішення незаконним (нікчемним, що в результаті не має породжувати юридичні наслідки).

Також  треба відзначити, що Служба автомобільних доріг в своєму листі №1806 / 10-17 від 28 серпня 2019 року вказала, що тендерна пропозиція учасника  ТОВ «Ростдорстрой» у повній мірі відповідає умовам тендерної документації та правомірно допущено до аукціону».

Скільки ж у нашій країні превалюватиме не закон, а повне беззаконня чиновників і їх некомпетентність?  Вони все ще відчувають безкарність і продовжують грубо порушувати закон. А тим часом, страждають від цього, як завжди, звичайні люди, яким, мабуть, ще довго доведеться їздити по бездоріжжю…

lubimiygorod.od.ua


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO