Розкрита масштабна корупційна схема керівництва СБУ, ГПУ та МВС по незаконному вилученню...

Розкрита масштабна корупційна схема керівництва СБУ, ГПУ та МВС по незаконному вилученню та продажу фермерських врожаїв через аукціони СЕТАМ

Загрузка...

Немотивована підозра та арешт фермера з Одещини Олександра Пєткова, який виграв суд у рейдерів та вивіз своє зерно з Ізмаїльського елеватора, доводить, що в Україні поліція, прокуратура та СБУ працюють як рекетири виключно задля власного збагачення.

Схема, в яку важко повірити

Журналісти Антикорупційної ініціативи розслідували дуже багато резонансних справ та проявів свавілля правоохоронної системи. Але кожного разу з`являється нова справа, яка легко перекриває по своєму нахабству і безкарності всі інші. Ця історія, що розгорнулася на Одещині і згодом перекинулася у кабінети Києва, за рівнем цинічності, зухвалості та демонстрації  свавілля дасть фору багатьом резонансним справам, що лунали в інформаційному просторі України останні роки. Більше того, в процесі розслідування виявилося, що у даній справі задіяна корупційна схема, яка безпосередньо керується очільниками найвищих кабінетів в ГПУ — Д. Сторожук,  СБУ — зам нач. слідчого відділу А. Кравченко та МВС — керівник ДЗЄ НПУ І. Купранець під прикриттям А. Авакова, та ін.. Втім, давайте подивимось на все більш детально.

Спочатку коротко суть проблеми

Група фермерів з Одещини у 2018 році засіяла поля, виростила зерно, здала до елеваторів на зберігання. Всього у договорах фігурувало три елеватори — Ізмаїльський, Агіяльський та Білгород-Дністровський, що входили до компанії ТОВ «Агроінвестгруп». Коли прийшла пора забирати своє зерно, вони дізнаються, що начебто воно арештовано за борги фірми. А трохи згодом, це зерно за поданням агентства розшуку та менеджменту активів АРМА було дивним чином продано невідомій фірмі-прокладці «Мегелан плюс» на аукціоні СЕТАМ за смішну суму, що в 7-10 разів менша за ринкову.

Це приблизно те саме, якби збанкрутів ваш банк, а ви дізнаєтесь, що за борги його керівництва, яке «змилося» закордон, невідомим ділкам за безцінь продали все, що знаходилося у вашій особистій банківській скриньці.

Що роблять фермери? Діють виключно по закону. Подають до суду, виграють його, та намагаються забрати своє зерно. Зрештою, не зважаючи на опір тітушок і перешкоджання поліції, фермерам вдається вивезти своє зерно на склади.

Програма «Резонанс» про події на ізмаільському елеваторі:

Весь процес був знятий на відео, детально задокументовано та  завірено поліцією, машини зважені, зерно на складах  опечатано. Проте на керівників фермерських господарств зі сторони поліції, СБУ та ГПУ розпочався тиск — їх звинуватили у кримінальному правопорушенні! В результаті, Олександру Пєткову у Печерському суді м. Києва винесли підозру та вимагали арешту. І лише завдяки допомозі партнерів, він зараз вийшов під неправомірно велику заставу 7 млн. 700 тисяч гривень.

АРМА та СЕТАМ – зерно рейдерам віддам! 

«Агроінвест здавався нам стабільним підприємством, мав 19 елеваторів, 35 тис га землі в Одеській області. Ми й гадки не мали, що можуть бути якісь проблеми, і завезли у січні 2019 року на три елеватори 1 700 тон пшениці», — з цього почав свою розповідь в ефірі програми «Резонанс» постраждалий аграрій Олександр Пєтков.

Він розповів, як в кінці січня 2019 року до них дійшли чутки про те, що начебто  «Агроінвест» не виконує  свої договірні  зобов’язання,  що компанія може збанкрутіти. Згодом вони дізналися, що керівництво елеваторів зникло, а їхнє  зерно арештовано.

«Тоді  я поїхав на ці елеватори і  побачив, що керівництво зникло, що там є лише охорона. Я попросив видати нам наше зерно, але нам відмовили, сказавши, що по справі банкрутства слідчим управлінням СБУ відкрите провадження. Ми подали позов в господарчий суд Одеської області. І на підставі  наданих нами документів, зокрема форми 36, де написано хто завіз, що завіз, скільки завіз, виніс справедливу ухвалу зобов’язати ці три елеватори видати нам наше зерно. Але після цього, до нас приїхала незнайома людина, яка показала в телефоні ксерокопію ухвали суду, що начебто забороняє нам вивіз зерна. Адвокат по номеру зайшов у реєстр, але такої ухвали в реєстрі не було!  Це абсурд», — вважає потерпілий.

Далі справа продовжилася, і після проведення низки слідчих дій, фермерів було визнано потерпілою стороною, про що йдеться  в постанові прокурора відділу прокуратури Одеської області К. Бойченка від 05.02.2019р. про залучення представника потерпілого у кримінальному провадженні №42019160000000042 “Під час здійснення досудового розслідування Пєткова Олександра Федоровича, керівника ФГ “Дінекс – Агро”, ФГ “Арна”, та ПП “Дінекс – Трейд”  та Стойловського Андрія Георгійовича, керівника ПП “Влахос” визнано потерпілим у вказаному кримінальному провадженні. Заподіяння Пєткову О.Ф. та Стойловському А.Г. кримінальним правопорушенням матеріальної шкоди підтверджується матеріалами кримінального провадження”.

 Тим часом Пєтков, Стойловський та інші фермери дізнаються, що на 30 травня 2019 року їх «арештоване» зерно за поданням Агенції з розшуку та менеджменту активів (АРМА) виставлено на аукціон СЕТАМ!

«Ми хотіли заблокувати цей незаконний аукціон, але Господарський суд міста Києва відмовив нам в позові на підставі того, що не можна оскаржити те, чого немає! Що начебто немає документів, на підставі яких влаштовані торги нашого зерна! Це ще один абсурд і прояв беззаконня», — обурюється фермер. 

Як виявилося, ці незаконні аукціони проводились на підставі ухвал «самого чесного» Печерського районного суду м. Києва від 08.02.2019р. про арешт майна у кримінальному провадженні №12019000000000087. Тих самих ухвал, яких не було у відкритому доступі. І тому сторона фермерів була незаконно позбавлена права завадити цьому у правовому полі. В результаті чого 30 червня на аукціоні Сетам відбулися торги фермерським зерном. Лот було продано за початковою ціною, що в кілька разів менша за ринкову, невідомій фірмі ТОВ «Мегелан плюс».

«Це – типове підприємство-прокладка, з юним директором, без обороту, яке на момент здійснення  торгів мало податковий борг у 170 гривень та уставним фондом 1 000 гривень. І ось така фірма виграє аукціон за мільйони гривень! Те, що АРМА і СЕТАМ не бачать що це – афера, виходить, це нормальна практика в сучасній Україні?!» — в розпачі каже аграрій.

В розмові з ведучим «Резонансу» Олександр Пєтков розповів, що  зі своєї сторони постраждалі фермери писали в усі інстанції — ГПУ, НАБУ, СБУ, АПУ, ДБР, показував всі  відповіді. Звідусіль прийшли відписки, що, мовляв, будемо розбиратись і повідомимо вас про результат. Але нічого не зрушилось. Насправді, було б наївно чекати, що ті, хто сам організовує подібні схеми, буде приймати заходи проти себе та своїх подільників.

О. Пєтков розказав, як він і ще близько 60-ти фермерів, зерно яких було незаконно арештовано, а згодом продано фірмі-прокладці за смішною ціною, прийшли на Банкову та домоглися зустрічі із представником президента.  Той слухав 2 години і не вірив, що таке, взагалі, можливо. Далі з АПУ прийшов папір, де «пообіцяли розібратись». Та ніхто і досі нічого не зробив. Щоправда, 21.06 – прийшла відповідь від НАБУ, що по цій справі відкрито провадження (ще одне!), і що про хід розслідування повідомлять.

Вивіз своє – значить вкрав?

«Коли ми зрозуміли, що нам ніхто не збирається допомагати, а наше зерно продали в незаконний спосіб і ми можемо втратити все, ми вирішили забрати його з елеваторів на наші склади власноруч», — продовжує свою історію Олександр Пєтков.

На початку червня фермери приїхали на Ізмаїльський елеватор – чекали керівництво два дні, щоб дотриматись норм закону. На руках у фермерів були рішення суду на їх користь та виконавчі листи, які дозволяли забрати власне майно (зерно).

Коли приїхали фермерські фури, на елеваторі зібралися тітушки та поліція. В будь-який спосіб хотіли завадити фермерам вивезти власне зерно. Були й погрози, штовханина, димові шашки і навіть побиття фермерів безпосередньо працівниками поліції, про що красномовно розповіли місцеві журналісти у своєму репортажі.

Противостояние на Измаильском элеваторе: как это было (большой фоторепортаж)

Але після тривалого супротиву та важких перемовин, все ж таки вдалося умовити найманців та поліцію припинити чинити беззаконня та не перешкоджати процесу вивезення землеробами власного зерна.

Звичайно, вивозили все виключно під наглядом тієї самої поліції, всі машини зважували та оформляли по ТТН (товаро-транспортні накладні). Весь маршрут та процес були записані на відео, та документально завірені в описах на папері. Зерно було складовано та опечатано під наглядом поліції.

Під час вивезення був присутній директор ТОВ «Еко груп» Юрій Кадук, який зараз керує Ізмаїльським елеватором, він вивчив всі документи та погодився, що фермери мають повне право вивезти свій урожай.

«Але після того, як ми все це зробили, до мене і моїх колег прийшли з обшуками. Щось шукали. Потім викликали на допит, але дуже довго не хотіли мене допитувати, наче щось приховували», —  розказує О. Пєтков.

«Далі було те, про що ви знаєте – виклик до Печерського суду,  підозра, що я «пограбував» елеватор під наглядом поліції, арешт на 60 діб і застава у  7 млн 700 тисяч гривень. Заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук, який зачитував підозру, у особистій розмові сказав мені: — «По-людськи я вас прекрасно розумію», — але що мені з тим робити?» — поскаржився аграрій.

Заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук

І дійсно, як можна зрозуміти ці слова прокурора? І, взагалі, скільки ще в Україні будуть відкрито і нахабно знущатися над правосуддям, над законом, над Конституцією!

Сказали судді Печерського суду В. Підпалому – обери запобіжний захід проти фермера, постав йому заставу сім з половиною мільйонів – він це зробив. Жодні залізобетонні аргументи, докази, які представили адвокати потерпілого — що він не злочинець, а потерпілий, що це його треба захищати, ніякого враження на суддю не справили. На жаль, це підтверджує, що жодні  документи в сучасній Україні, якщо у справі замішана державна мафія, не мають ніякого значення.

Пост активіста у Фейсбуці щодо незаконного рішення судді  про арешт О. Пєткова.

Корупційна схема в дії або Хто і навіщо знищує фермерів Одещини? 

Зараз фермерське господарство Пєткова, його рахунки та техніка знаходяться під арештом. Не можуть працювати у розпал жнив. Це робиться для того, щоб зламати його та інших фермерів, щоб вони змирилися та визнали свою поразку.

Але незважаючи на спротив корумпованих правоохоронців, незважаючи на арешт і залякування, Олександр Пєтков, Андрій Стойловський  та інші фермери не збираються здаватись.  Вони готові діяти рішуче та  відстоювати свої права навіть в міжнародних інстанціях.

«Вважаю, що замовлення впливових рейдерів виконують слідчі СБУ та представники ОБЕП ДЗЕ, вони мають свою вигоду і роблять все, щоб ми зламалися. Але в них не вийде, ми налаштовані рішуче й будемо йти до кінця!» — говорить Олександр Пєтков і запевняє, що ситуація вже стає відомою на міжнародному рівні.

Журналісти за допомогою правозахисників та адвокатів  відтворили корупційну схему в стилі 90-х років, яка зараз активно використовується у силових структурах, і керується безпосередньо з київських офісів СБУ, ГПУ та НПУ. Саме вона й була використана у справі Пєткова.

Зверху, або спочатку цієї схеми — СБУ, а конкретно – Слідчий відділ і перший заступник начальника цього відділу Олександр Кравченко з підлеглими. Вони моніторять ситуацію, вишукують будь-які можливості, слабкі, на їх думку, місця, жирні шматки. Коли підходяща жертва знайдена, естафета переходить до МВС (поліції).

Інший  біг-бос в цій схемі, судячи зі свідчень жертв, а головне, реальних вчинках і цинічних реакціях на скарги,  це сам Арсен Аваков, який через начальника ДЗЄ НПУ України Ігоря Купранця, та через своїх підлеглих тисне на «жертву». Поліціянти вишукують до чого можна причепитись, а це можна знайти завжди, фабрикують докази і відкривають кримінальні провадження.

Далі у схему вступає ГПУ, де схемою, за свідченням активістів і журналістів-розслідувачів, керує донедавна перший заступник Ю. Луценка, а нині, виконувач обов`язків Генпрокурора Дмитро Сторожук.

ГПУ здійснює «нагляд», і дивиться, як можна віджати майно. Згідно методів тиску, по надуманим причинам прокурор фабрикує подання до кишенькового Печерського суду на арешт «речових доказів» — тобто майна тих, проти кого порушено фальшиву справу. Це може бути техніка, врожай, будматеріали, автомобілі – будь-що, що можна легко і швидко продати. Тренд останніх років – фермерські врожаї, які можна легко і швидко продати за валюту. Суддя видає ухвалу. Далі, це майно/активи через зв’язки в АРМА, швидко продається за заниженою ціною через аукціони СЕТАМ фірмам-прокладкам, які далі реалізують його за ринковими цінами. Всі незаконні прибутки, а вони чималенькі, діляться між учасниками схеми. Найбільше отримують ті, хто керує згори.

Очевидно, це по їхнім вказівкам прокурор ГПУ Шевченко А.Г. подавав на арешт майна фермерів, суддя видавав дивні ухвали, а старший слідчий ОВС ГСУ НП України Сватко О.В.  фабрикує підозру на  Пєткова та вимагає обрати запобіжний засіб у вигляді тримання фермера під вартою. Щоб не заважав і не думав боротися. Та всьому рано чи пізно приходить кінець, і за погані вчинки розплата приходить дуже швидко.

Також журналістам вдалося з’ясувати, що крім зазначеного, одним із посібників кримінального переслідування Пєткова О.Ф. є кримінальний авторитет Ренійського району, Одеської області – Попеску Олег Євгенович, відомий у кримінальних колах та серед корумпованих чиновників правоохоронних органів, як Олег “Румунський”. За даними місцевих активістів, вказана особа добре відома керівництву ГПУ, СБУ та НПУ, «у якості» організатора чисельних замовних злочинів проти політиків та аграріїв Одеської області з метою заволодіння їх бізнесом. А також – як організатор наркотрафіку.

Місцеві правозахисники припускають, що однією з причин кримінального переслідування Пєткова О.Ф стала його відмова співпрацювати у “схемах” кримінального авторитета по вирощуванню та збуту наркотичних засобів. А також небажання оплачувати “послуги” правоохоронних органів з прикриття незаконного “бізнесу”.

Підтвердженням вищевикладених обставин є факти закидання на територію житлового будинку Пєткова О.Ф. у м. Ізмаїл, Одеської області вибухових речовин, організація чисельних замахів на працівників сільгосппідприємств Пєткова О.Ф. про які багато писали ЗМІ.

Наразі через своїх посібників у правоохоронних органах Олег «Румунський» продовжує фінансово забезпечувати кримінальне переслідування аграріїв Одеської області, в тому числі Пєткова О.Ф., вірогідно з метою заволодіння їхнім бізнесом для розширення обсягів вирощування та збуту наркотичних засобів.

Більш детально цю ситуацію змалювали у репортажі «Привет из 90-х: бессарабских аграриев держит в страхе банда криминального авторитета

Таким чином, на теперішній час актуальним постає питання припинення свавілля правоохоронних органів з питань кримінального тиску на учасників суто господарсько-правових спірних відносин між сільгоспвиробниками та ТОВ “Білгород – Дністровський елеватор” (код ЄДРПОУ 40043961), ТОВ “Аліягський Елеватор” (код ЄДРПОУ 40169012), ТОВ “Ізмаїльський Елеватор” (код ЄДРПОУ 38614780), а також позбавлення так званого Олега “Румунського” важелів впливу на правоохоронні органи різних ланок.

Слово Президенту Зеленському

В країні, де корупція проникла у вищі кабінети, рано чи пізно настає критичний момент. Коли рівень свавілля і хабарництва досягає таких меж, що починає загрожувати Державному устрою. Саме такий момент настав зараз, і справа Пєткова це дуже яскраво ілюструє. Корупція міцно вкорінилась у  владних кабінетах ГПУ, СБУ, НПУ – і замість боротьби зі злочинністю, витупає джерелом і центром злочинної діяльності. Це – ганьба,  і цьому треба покласти край.

Якщо зараз, коли справа Пєткова вже набула гучного всеукраїнського  резонансу, Зеленський, якому до речі,  довірили свої голоси багато фермерів і селян, промовчить – це можуть сприйняти, як те, що він немає ніякого впливу та ваги. З іншого боку, якщо Голова МВС Аваков, голова СБУ Грицак, Голова ГПУ Луценко зроблять вигляд, що нічого не відбувається, що це всього лиш «типові місцеві розбірки, які мають вирішуватись в судах», це лише підтвердить, що вони самі кришують ці схеми, що в Україні нічого не змінилося, що сподівання людей на звільнення від корупційного спрута, сподівання на нове життя – все це марно.

Наразі справа Олександра Пєткова – це лакмусовий папірець усього стану правоохоронної та судової системи України. Саме вона покаже, чи продовжиться це жахливе свавілля вже при Зеленському. Або є надія на зміни. Бо,  щоб там не говорили про функції і повноваження, народний преЗЕдент може легко, одним дзвінком, зробити так, щоб Пєткова та інших фермерів залишили у спокої, нахабних рейдерів та їх посіпак в органах притягли до відповідальності, а брудну оборудку із продажом селянського зерна – зупинили та повернули майно його власникам. Та чи зможе, а головне, чи захоче Зеленський конфронтувати з регіональними псевдоелітами, з правоохоронною мафією? Це  — найскладніша перевірка для нової команди. Бо, якщо зараз не вдасться показати, хто в домі хазяїн і насправді керує в Україні, якщо Зеленському не вдасться вгамувати рейдерів,  безлад дуже скоро стане неконтрольований.

Тому, що схема, за якою керівники правоохоронних структур цинічно та зухвало вилучають у фермерів їхній врожай, дуже вже нагадує сталінські часи, коли так само діяли нквдісти, влаштовуючи в Україні голодомор, знищуючи українців як націю..

І вже наприкінці літа ми побачимо, як в селах розгораються справжні збройні війни за врожай.  Тоді рятувати становище буде вже пізно – вся Україна може спалахнути однією суцільною війною, яка змете все – і державний устрій, і неспроможну, корумповану владу. Та є ще надія, що такий сценарій не відбудеться. Слово за вами, пане Зеленський!

Валентина Русол, Андрій Семочко, Антикорупційна ініціатива

Додаток

Корупція в Поліції та СБУ досягла межі 

Коли обурені  люди питають — чому  поліція,  СБУ і прокуратура не розслідують численні кримінальні порушення, заявами про які вони завалені по вуха. Нам відповідають – дуже багато справ на одного слідчого, не вистачає кадрів… Насправді — все це повна брехня.

Вникніть у страшні факти. В Україні щодня тисячі поліцейських, СБУшників, прокурорів, митників, податківців приходять на роботу і думають лише про одне: де можна легко віджати, скачати, отримати гроші! Найстрашніше те, що всі вони вважають, що роблять правильно, що мають на це право.

Ідеалісти, які йдуть щоб «охороняти порядок і закон» – це одиниці, та й тих видавлює система. Решта правоохоронців і контролерів заробляють на маєтки, елітні авто та відпочинок хто як може. Бо ніхто не йде туди на одну зарплату.

Про тотальну корупцію в органах пишуть в інтернеті, іноді говорять на телебаченні, але справжній масштаб її настільки жахливий та глибокий, настільки переплетений з іншими владними посадами, що просто говорити про це – все одно, що казати – «в пеклі є злі чорти».

Щодня десятки тисяч підприємців, ділків, контрабандистів, аферистів, наркоторговців, обнальщиків платять данину в різноманітні органи. Цей ланцюжок іде нагору. У масштабі країни це десятки мільйонів доларів щомісяця. Вибірково когось ловлять і показують в ЗМІ, щоб довірливий народ думав, що органи працюють. Потім цих зловлених тишком-нишком випускають за гроші. Сидять лише «терпіли» і «лохи», тобто  ті, у кого немає чим відкупитися/внести заставу, і щоб камери на пустували.

Тим часом, єдина сила, яка б могла цю систему розхитати – нардепи, скубляться один з одним й самі мріють долучитися до прибуткових схем.

Особливо жахлива ситуація в регіонах, де немає жодного контролю, де все віддано на відкуп місцевим елітам та керівникам силових органів.  Підтримуйте зовнішній порядок, затикайте роти особливо галасливим, та відсилайте данину нагору – і буде вам щастя та стабільність.

Саме така система розпочалася при Кучмі, добудувалася і розквітла при Ющенку, досягла апогею при Януковичі і засяяла новими фарбами при Порошенку, попри всі сподівання на очищення і реформи після Революції Гідності.

З іншого боку, якщо в контролюючих органах не буде можливості заробляти в 10-20 і більше разів, ніж в них офіційна заробітна плата, то ніхто туди не піде. А платити кожному слідчому поліції по 40 000 гривень а прокурору по 60 000 – не витримає бюджет. З іншого боку, вже були помічені в хабарництві і слідчі  НАБУ та ДБР, де хоч зарплати й чималенькі,  проте й можливостей безкарно заробити величезні гроші – ще більше! Це дуже сумний факт, і саме він робить корупцію в органах невмирущою.

person.org.ua


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO