«Відбілювання чорної бухгалтерії». Або — як скандал імені Тимошенко це не завжди...

«Відбілювання чорної бухгалтерії». Або — як скандал імені Тимошенко це не завжди погано

Загрузка...

Знову скандал, знову пахне корупцією, цього разу зі сторони кандидата в президенти Юлії Тимошенко. Її передвиборчий штаб звинувачують в сумнівному фінансуванні. І такі гучні справи щораз, то частіше будуть виходити на поверхність. І до цього необов’язково будуть причетні конкуренти чи силові структури. Можна припустити, що «випуск в народ» реальної чи фейкової справи зараз, як мінімум, не зашкодить більшості кандидатів, а навпаки, можуть зіграти їм на руку.

По-перше: на тлі скандалу в «Оборонпромі», де фігурує Порошенко, будь яка інформація не набуде масштабної цікавості.

По-друге: скасування статті 368-2 «Незаконне збагачення» просто вбезпечує фігуранта від покарання.

По-третє: зараз будь який реальний злочин можна представити як провокацію зі сторони конкурентів чи будь якої силової структури.

І по-четверте: інформація різного роду є піаром, а на фінішній прямій головне, щоб тебе не забували. Напрошується елементарний висновок: для Юлії Тимошенко чи для будь якого іншого кандидата, теперішній період є найкращим, щоб всі свої «чорні справи вивести на світ в білих тонах». І, як бачимо, леді «Ю», при своєму великому політичному досвіді, цей урок засвоїла навідмінно. І, якби вона не виправдовувала себе – така думка, цілком реально, має право на життя. Лідерка ВО «Батьківщина» розуміє – «скелет у шафі» вкрай ризиковано тримати, бо він може виповзти в самий недоречний момент.

Інформація про сумнівне фінансування була поширена у сюжеті програми «Наші гроші». Журналістами було проведено широкомасштабне розслідування щодо потрапляння грошей на рахунки партії. В ході справи було з’ясовано, що Тимошенко спонсорували рядові касири, манікюрниці, і навіть безробітні. Дехто віддавав всі свої збереження, які накопичував ціле життя. А найголовнішим виявився факт – більшість благодійників навіть не усвідомлювали наскільки вони щедрі, практично всі заперечували факт особистого перерахунку коштів до бюджету партії ВО «Батьківщина».

У фінансових звітах партії Тимошенко зазначено, що у 1 і 2 кварталах 2018 року на їхні рахунки впало 23 млн. грн., а вже в 3-4 кварталах пожертви зросли до більш ніж 130 млн. грн. «Цікаво, що змінилось в державі? Чому ж так люди подобрішали? Невже побачили в обличчі Юлії Володимирівни того самого спасителя? Невже повірили, що вона переможе зубожіння?»… Саме це спробували з’ясувати журналісти «Наших грошей». В ході своїх подорожей країною зустрілись з частиною «найщедріших меценатів». В інтерв’ю з цими благородними людьми було не озброєними оком і слухом зрозуміло, що до реального спонсорства вони відношення не мають, просто було використано їхні дані. Ці люди зіграли, свого роду, прокладку для виводу грошей з офшорних рахунків реальних фінансистів партії. В цій схемі брали участь навіть сім’ями.

Так, Наталія Зубар, яка прописана у селищі Завалля Кіровоградської області, і працює касиром в супермаркеті, протягом пів року внесла на рахунки ВО «Батьківщина» суму 1,5 млн. грн. Цікавим в цій фінансовій оборудці був факт, що жінка не знала про таке фінансування, а щоб уникнути зайвих запитань, послалась на те, що давала в користування свою банківську карту племінниці. «Заможна родичка» здійснила 3,4,5 жовтня три операції по 149 тис, а тоді ще  16  — 130 тис. Крім пані Наталії в сімейному благочинстві брали участь сестра і її син, які також, скоріш за все, таких грошей за життя не бачили.

Загалом вони перерахували 4,2 млн. грн. Також журналістами програми «Наші гроші» було з’ясовано багато схожих фактів сумнівного пожертвування «зубожілими». Серед яких відзначаємо ще: співробітницю авто мийки (460 тис.грн), сумчанку Наталію Степаненко (650 тис.грн), фіктивна компанія «Зернові традиції Лопатина» з Київщини (2 млн.грн), навіть задіяне ім’я мешканки Сумщини Галини Манько (700 тис.грн), яка через релігійні переконання (свідок Єгови) не може мати нічого спільного з політикою. Також одним цікавим випадком було перерахування коштів (149 тис. грн.) Лідією Скубій з Кіровоградщини, яка працює на дому майстром з манікюру. З місцевих і національних ЗМІ було відомо, що пані Лідія в кінці 2017 року збирала кошти на лікування доньки. А за чотири дні до нового року, вже у 2018 раптом перерахувала «Батьківщині» велику суму за мірками людини, яка сама донедавна просила пожертв. Але у дискусії із журналістом вона зізналась, що ходила в банк перераховувати не свої гроші. Цей вчинок вона аргументувала тим, що віддячила за допомогу людям, які переводили кошти.

Інформація, яку винесли на людський загал «Наші гроші» не зробила фурор серед народу, тим більше на тлі скандалів в «Укроборонпромі». Для людей таке сумнівне фінансування не є новим в Україні, тим більше такі операції можна дослідити практично у будь-якій партії. Народ скоріше злить те, що їх і далі сприймають за дурних. А щодо реакції самої Юлії Тимошенко – вона «спокійно» сприйняла факт розкриття махінацій. А точніше факт незаконного збагачення. Звісно, чого вже хвилюватись, за збігом обставин, статтю 368-2 (незаконне збагачення) КС України скасував днем раніше. І за сценарієм лідерка ВО «Батьківщина» видала два варіанти: перший – провокація з ціллю скомпрометувати її, другий – «більш оригінальний», начебто «зубожілі» просто прикидаються, і насправді гроші в народу є…, і вони з «великою щедрістю» віддають ці  гроші їй, «одній із найбідніших» депутатів України.

Підводячи висновки ми розуміємо, що: скасування статті 368-2 розв’язало руки корупції, народ України й надалі «тримають в дурнях», на тлі великих скандалів – малі сприймаються з банальністю. Припускаємо, що за сприятливих умов викриття «скелетів з шафи» є вигідним не тільки конкурентам, і при правильній подачі ці «скелети» приносять тільки хороші дивіденди. Та водночас, не виключаємо зацікавленості з боку недругів в цілях антипіару. Додаючи: від цього журналістського розслідування Юлія Тимошенко більше буде у виграші, адже, саме зараз, найсприятливіший час для такої новини, бо перед самим днем виборів могло б втихнути «прикриття» в особі скандалу у «Оборонпромі», вона б не мала часу понизити інтерес до цього «сумнівного фінансування».  Висновком є те, що скандал це не найгірше – найгіршим є некомфортний момент його викриття… але це — не в ситуації з Тимошенко.

Джерело: vse.media


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO