Громада проти поштової реформи

Громада проти поштової реформи

Загрузка...

Сьогодні біля центру поштового зв`язку в місті Бахмач зібралися голови територіальних громад, депутати місцевих рад, жителі району з вимогою зупинити пілотний проект “Сільське поштове відділення” в нашому районі у зв`язку з численними скаргами та наріканнями по обслуговуванню населення. Перші результати поштового експерименту, що викликав значну хвилю критики і невдоволення з боку жителів Бахмаччини, яскраво засвідчили наскільки недосконалим та далеким від реального життя у сільській місцевості є запропонований проект.

Відсутність проведення ґрунтовної підготовчої роботи, ефективної логістики, яка б враховувала всі особливості інфраструктури та демографічну ситуацію в регіоні, розробки чіткого алгоритму роботи пересувних відділень замість забезпечення якісного обслуговування створили жителям району додаткові незручності.

Ще до впровадження в дію пілотного проекту до керівництва району, депутатів Бахмацької районної ради, зверталися стурбовані голови територіальних громад щодо запланованого ПАТ «Укрпошта» експерименту із скорочення відділень поштового зв’язку в сільських населених пунктах.

Для вивчення цього суспільно гострого питання скликалася нарада за участі представників ПАТ «Укрпошта», керівництва району, депутатського корпусу, голів територіальних громад та громадських активітів. Учасники засідання звернули увагу представників ПАТ “Укрпошта” на цілу низку ризиків, не врахованих при створенні пілотного проекту. У їх числі — погані дороги, відсутність інтернету на значній території, непридатність для такої форми роботи приміщень. Великі сумніви у присутніх викликало твердження, що за виділені кілька годин селяни встигнуть отримати пенсії, сплатити за комунальні або адміністративні послуги, можливо, придбати поштову продукцію або передплатити газету чи журнал.

Рішенням 14 сесії Бахмацької районної ради сьомого скликання від 30 березня 2018 року прийнято Звернення депутатів Бахмацької районної ради Чернігівської області до Чернігівської обласної ради щодо неприпустимості скорочення відділень поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» в сільських населених пунктах Бахмацького району.

Одразу після старту проекту до Бахмацької районної ради почали масово надходити звернення низки місцевих рад, численні скарги від жителів району, в яких висловлювався протест проти скорочення мережі стаціонарних поштових відділень та запровадження їх пересувних аналогів, а також обурення через позбавлення роботи місцевих поштарів.

Відверте невдоволення у жителів викликає той факт, що поштові автомобілі попри обіцянки керівництва «Укрпошти» прибувають до населених пунктів невчасно, а друковані видання часто доставляються передплатникам із тижневим запізненням. Внаслідок неузгодженості графіку роботи мобільного поштового відділення утворюються чималі черги і не всі бажаючі встигають вчасно сплатити за спожиті комунальні послуги чи скористатись іншими поштовими сервісами.

Крім того, у липні цього року виникали серйозні затримки із отриманням пенсій та інших соціальних виплат через «Укрпошту», що спричинило нарікання з боку значної кількості громадян.

Усе це свідчить про те, що пілотний проект потребує значного доопрацювання та удосконалення, адже наразі не може забезпечити належну якість обслуговування та надання всього спектру послуг населенню. Вироблення нової моделі надання поштових послуг у сільській місцевості потребує проведення громадських обговорень та консультацій із залученням усіх суб’єктів – жителів громад, представників органів місцевої влади, керівництва «Укрпошти» та працівників поштових відділень, редакторів друкованих видань, що дозволить враховати усі думки, а також врешті-решт знайти компроміс і узгодити позиції зацікавлених сторін.

Обурення керівників громад і жителів викликає ігнорування директором Чернігівського відділення ПАТ “Укрпошта” Оленою Дорошенко та генеральною дирекцією ПАТ “Укрпошта” вимог населення, з якими зверталися неодноразово.

Навіть сьогодні, коли громада вимагала присутності Олени Дорошенко і про це було заявлено публічно, вона не з`явилася на зустріч, вкотре виявила неповагу і не почула людей. На телефонні дзвінки не відповідала, лише після закінчення зустрічі сама зателефонувала, щоб повідомити, що на наступну зустріч, яка відбудеться 31 серпня о 7.00, теж не приїде і що готує подання в правоохоронні органи про те, що зібранням було заблоковано роботу центру поштового зв`язку на одну годину.

Разом з громадою району та головами територіальних громад вважаємо, що найбільш прийнятним і доцільним виходом із вкрай загостреної ситуації, що склалась у районі у зв’язку із заміною стаціонарних поштових відділень пересувними, є перегляд та відміна рішення ПАТ «Укрпошти» про реалізацію пілотного проекту «Сільське відділення» на Бахмаччині. Зі свого боку територіальні громади району гарантують повну підтримку та допомогу у вирішенні проблемних питань.

Шановна громадо! На виконання прийнятого сьогодні рішення звертаємось до всіх жителів, депутатів всіх рівнів, активістів, громадських організацій, всіх, кому важливе питання збереження поштових відділень на селі. Запрошуємо всіх на чергову зустріч 31 серпня о 7.00 біля центру поштового зв`язку в м.Бахмач на залізничному вокзалі. Людей повинні чути!Громада проти поштової реформи

Громадська рада Укрпошти


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO