Американська фірма відбирає у художників приміщення в центрі Одеси, яке вони займають...

Американська фірма відбирає у художників приміщення в центрі Одеси, яке вони займають більше 70 років

Загрузка...

Зареєстрована в США компанія WEST 16 STREET. LLC продовжує домагатися виселення обласної організації Національної спілки художників України з приміщення салону-галереї в будинку №18 по Катерининській вулиці.

Позавчора суддя господарського суду Одеської області Наталія Рогу задовольнила позов фірми до художників і муніципального департаменту комунальної власності, передає видання «Думська».

Конфлікт через кімнати, які творча організація займає з 1947 року, триває вже більше десяти років. У 2000 році мерія офіційно закріпила їх за Союзом, уклавши з ним договір про безстрокове безоплатне користування (хоча могла і передати у власність).

У травні 2007-го власником приміщення стала фірма «Аркадія-2000» – за мировою угодою з муніципалітетом. Вона відразу ж перепродала його підприємству «Мерф». В салон заявилися похмурі типи, які спробували викинути звідти творців. Побили деяких з них, викрали голову організації, народного художника України Анатолія Горбенко. Після втручання поліції і депутатів міськради рейдери залишили приміщення і звільнили бранця. Спроби захоплення відбувалися ще кілька разів, але теж безуспішно.

У березні 2013 року «Мерф» продав спірне приміщення американській компанії WEST 16 STREET. LLC, яка спершу теж спробувала виселити художників силою, а потім почала з ними довгу тяжбу.

Минулого року дві інстанції підтвердили, що НСХУ займає приміщення законно: «Зміна власників спірного приміщення не впливає на чинність договору безстрокового безоплатного користування нежитловим приміщенням», – йдеться в рішенні суду. WEST 16 STREET. LLC не здалася і подала новий позов – про визнання незаконним та розірвання згаданого договору 2000 року. Цей позов і задовольнила вчора суддя Рога.

Художники мають намір оскаржити рішення в апеляції, а ще й відкрити в салоні нову виставку.

«Ми будемо боротися за це місце в центрі Одеси – тут має бути арт-простір, територія культури, – каже куратор салону Ярина Кобилінська. – Довгий час художників просто залякували: «Вас не пустять до судів, нічого хорошого вам не світить, все одно виселять». Але ми впевнені, що приміщення передано незаконно, і наразі шукаємо хороших юристів, здатних захистити культуру в Одесі».

pressa.od.ua


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO