Газета Експрес закликає генпрокурора Луценка та міністра Авакова розпочати кримінальне розслідування протиправних...

Газета Експрес закликає генпрокурора Луценка та міністра Авакова розпочати кримінальне розслідування протиправних дій керівництва Укрпошти

Загрузка...

Редакція газети “Експрес” звернулася до Генпрокуратури та МВС із заявою, у якій закликає негайно розпочати розслідування безпрецедентного втручання керівництва ДП “Укрпошта” у журналістську діяльність найбільшої україномовної газети України.

“Кампанія, яку 1-8 січня організували посадові особи цього держпідприємства, зокрема в.о. директора п. Смілянський, його перший заступник п. Чернявський, один із керівників обласного рівня п. Ростов – це хрестоматійний приклад того, як з допомогою  важелів державного підприємства можна здійснювати політичний тиск на незалежну пресу та перешкоджати законній діяльності журналістів друкованих ЗМІ”, – йдеться в заяві.

За рішенням вказаних осіб, йдеться у документі, через поштові відділення “Укрпошти” поширюється недостовірна інформація щодо повного припинення виходу в світ газети “Експрес” та інших видань з метою дискредитації видання та спонукання передплатників відмовлятися від передплати. РУсупереч ухвалі суду розпочато і триває незаконне повернення коштів передплатникам видання, заявляють журналісти.

“Усі рішення були прийняті всупереч умовам чинного договору між “Укрпоштою” та ТзОВ “Експрес Медіа сХаб”, всупереч ухваллі господарського суду, що є чинною, – зазначається в заяві. – Йдеться про десятки мільйонів гривень, які належать нашому підприємству та за рахунок яких повинне відбуватися виготовлення тиражів, які доставлятимуться передплатникам протягом 2018 року”.

Внаслідок протиправних дій керівників “Укрпошти” та з їх вини заблоковано розповсюдження більшої частини тиражу видань, які випускає ТзОВ “Експрес Медіа сХаб”.

“Державна “Укрпошта” є фактичним монополістом в сфері розповсюдження друкованих видань за передплатою, а тому незаконні рішення її керівників внаслідок яких заблоковано розповсюдження більшої частини тиражу видань, які випускає ТзОВ “Експрес Медіа сХаб”, містить в собі усі ознаки складу злочинів, передбачених статтею 171 КК України, – пояснив юрист газети Експрес Олексій Малярчук.. Стаття 171 КК України передбачає відповідальність за “будь-яке умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності”.

Невід’ємною частиною журналістської діяльності є можливість поширювати результати журналістської роботи у ЗМІ. Як наслідок, перешкоджання поширенню засобу масової інформації є формою перешкоджання журналістської діяльності, адже журналісти газети “Експрес” та інших видань позбавлені можливості в повній мірі здійснювати свою діяльність, оскільки значна частина тиражу видань, в яких друкуються журналістські матеріали, не може бути поширена в результаті протиправних дій керівництва “Укрпошти”

Зазначимо, Господарський суд заборонив “Укрпошті” повертати кошти передплатникам газети Експрес та десятка інших заблокованих видань.

Як відомо, “Укрпошта”, найбільша державна мережа розповсюдження газет, розпочала блокувати доставку газет передплатникам видання “Експрес”, не маючи на це жодних правових підстав. На знак протесту проти таких дій журналісти газети “Експрес” провели першу попереджувальну акцію протесту. Вони вважають, що дії Укрпошти є елементом політичної атаки влади на незалежну газету, мета якої – змусити видання змінити свою незалежну редакційну політику. Нагадаємо, про блокаду видання та утиски свободи слова журналісти газети “Експрес” заявили в кінці минулого року. Газета “Експрес” вперше за свою історію вийшла у світ з трьома протестними сторінками (ФОТО).  А всі закиди “Укрпошти” газета “Експрес” спростувала попунктно.

Експрес


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO