Бути чи не бути геям, лесбійкам та бісексуалам в Україні?

Бути чи не бути геям, лесбійкам та бісексуалам в Україні?

Загрузка...

Інцидент навколо книжки Лариси Денисенко “Майя та її мами” спровокував гострі дискусії в українському суспільстві навколо існування та статусу ЛГБТ-спільноти в Україні.

Історія про Майю та двох її мам-лесбійок розділила українців фактично на два ворожих табори. Причому охочих висловитися щодо ідей книжки знайшлося чимало навіть серед тих, хто її не читав. Чи зможе українське суспільство та влада домовитися і нарешті визначитися, яке місце займатимуть геї, лесбійки та бісексуали на теренах України, а також чому питанням ЛБГТ-спільноти спекулюють, ми запитали в експертів.

Книжка мала попередити цькування

Тамара Марценюк, доцентка кафедри соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, стверджує, що книжка мала благородну мету — попередити цькування дітей з інакших сімей.

“Упевнена, що далеко не всі читали цю книгу, яка розповідає різноманітні історії про сімейні стосунки і яка має на меті попередити таке жахливе явище у школах, як цькування дітей. На жаль, воно досить часто трапляється в Україні, і ще недостатньо зусиль зроблено, аби боротися із цькуванням і дискримінаційним ставленням до дітей із сімей, які не відповідають таким уявленням, як «традиційна родина»”, — повідомила журналісту видання Persona.Top Тамара Марценюк.

Ідеї “правих” базуються на пошуку спільного ворога

Фото — Beauty.hub

За словами доцентки, в українському суспільстві ненависть певних груп до інших, на жаль, уже стала традицією.

“В основі діяльності праворадикальних груп – так звана ідея пошуку «спільного ворога», проти якого можна об’єднатися. Тобто як об’єднавчий фактор виступає ненависть, у даному випадку — до людей з ЛГБТ-спільноти. Причому маємо протиріччя. Ці групи захищають традиційні, зокрема і релігійні ідеї. А основа будь-якої релігії, у тому числі християнства – не ненависть, а добро, підтримка. Але об’єднуватися навколо підтримки і добра, взаєморозуміння – завжди складніше. Тому ці групи обирають простіший шлях своєї видимості та популярності, пропагуючи несприйняття і насильство”, — пояснює Тамара Марценюк.

Лесбійки та геї загрожують західній цивілізації?

Фото — Газета. ЮА

Юрій Хорт, традиціоналіст, переконаний, що ідеї ЛГБТ-спільноти є неприродними та дегенеративними.

“Це ознаки занепаду західної цивілізації. Їй на зміну ідуть мусульманські народи: агресивні, консервативні, котрі бережуть свої моральні засади”, — викладає свою точку зору активіст Юрій Хорт.

Одностатеві шлюби ніколи не стануть законними, бо українцям нема що їсти

На думку Юрія Хорта, одностатеві шлюби в Україні ніколи не стануть законними, оскільки в умовах тотальної бідності українцям ніколи експериментувати зі своїм тілом.

“Жителі нашої країни намагаються вижити. Це поки що рятує Україну від виродження і чужорідної колонізації, яка спіткала Європу. Україна-Русь може стати осередком нової цивілізації, що унаслідує все найкраще від традиційної Європи. Це прорік ще Йоганн Гердер у ХVIII столітті”, — говорить Юрій Хорт.

Таврувати людей за будь-якими ознаками неприпустимо

Гостьова дослідниця Колумбійського університету за програмою ім. Фулбрайта (США) Тамара Марценюк переконана, що лесбійки, геї та бісексуали – це повноправні громадяни і громадянки України. А українська влада не виконує своїх зобов’язань, зокрема, щодо попередження дискримінації та надання ЛГБТ таких прав, як і решті населення.

“Про це слід повсякчас нагадувати владі, аби попередити насильство та «інакшування». Ми вдаємося до процесу «інакшування» часто через страх, нерозуміння і незнання. Роль ЗМІ також є важливою у тому, аби показувати інформацію фахово. Історія завжди дає нам уроки про те, що «інакшування» людей за низкою ознак – кольором шкіри, статтю, етнічністю, сексуальною орієнтацією і гендерною ідентичністю тощо – ні до чого доброго не доведе. Тому важливо, аби влада, ЗМІ, освітні заклади долучалися до того, щоб було більше розуміння і миру”, — говорить Тамара Марценюк.

Відзначимо, що Ірина Виртосу, головна редакторка сайту Центру інформації про права людини, координаторка кампанії «Насильство: мовчати не можна говорити», вважає, що українці повністю готові приймати інакшість. Більше того – давно її приймають.

Нагадаємо, що у вересні було зірвано презентацію книжки «Майя та її мами», яка мала відбутися на Форумі видавців у Львові. Тоді київське «Видавництво» заявило, що отримує погрози, спрямовані на те, аби дитячу книжку не презентували. Захід з міркувань безпеки скасували. Наразі історії Лариси Денисенко можна скачати безкоштовно в інтернеті.

persona.top


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO