Дістанеться й Україні: Північній півкулі прогнозують найлютішу зиму за декілька сторіч

Дістанеться й Україні: Північній півкулі прогнозують найлютішу зиму за декілька сторіч

Загрузка...

Сонячна активність має знизитися до рекордного рівня з 17 сторіччя. Крім того, за народними українськими прикметами на диво велика врожайність грибів буває напередодні якихось катаклізмів.

Зиму, яка наближається, переживуть не всі: вчені дають лякаючі прогнози! Згідно з їх розрахунками, різка зміна клімату буде спровокована відразу двома природними явищами – настанням періоду зниження сонячної активності і зміною напрямку потоків повітряних мас. І тоді циклони зі сніговими буранами, змінюючись антициклонами з арктичними морозами, почнуть терзати всю Європу вже з кінця листопада …Зима близько! Про це йдеться на сайті from-ua, передають Патріоти України.

Першими забили на сполох британські кліматологи: виявивши підвищення температури в Атлантиці на частки градуса, вони розрахували відхилення океанських течій і напряму повітряних потоків, що не віщують нічого хорошого. Власне кажучи, зміни вже почалися, і зараз вони проявляються в декількох ураганах, які один за іншим штурмують Антильські острови і південне узбережжя США. Але це поки що літньо-осінні аномалії, а на черзі аномалії зимові, удар яких обрушиться на всю Євразію від Британії до Сибіру.

Свою лепту додасть зміна повітряних потоків в північній частині Тихого океану, які наче штовхнуть «шапку» арктичних мас в сторону Європи. А тим часом наше Сонце, після нинішніх надпотужних спалахів, переходить у фазу різкого зниження активності – до такого низького рівня вона не опускалася з 17 століття! І в сукупності це загрожує Європі морозами в 25-30 градусів, часом до мінус 35-40.

Але якщо сибірякам люті морози і сніг до вікон другого поверху не в дивину, то для європейців це стане справжнім кінцем світу. Це загрожує чимось на зразок того, що всі ми вже бачили в блокбастері «Післязавтра» (2004), тільки буде менше безглуздої фантастики і більше реальних жахів. Наприклад, рясні снігопади можуть накрити Європу по саму 45-у паралель (включаючи Париж, Відень, Будапешт), а в Україні вони дійдуть до лінії Одеса-Дніпропетровськ-Харків. Тобто Київ розташований в самій зоні ризику!

 

Ось тільки якщо європейці більше боятися снігопадів, які паралізують їх активне ділове життя, то Україна більше страшних морозів. Дійсно, черговий сніговий колапс ми якось переживемо: пішки добредемо через замети на роботу, навіть потерпимо добу без електрики через обірвані ЛЕП. Але сильні морози можуть вбити багатьох українців, причому в самому буквальному сенсі!

Все залежить від того, чи буде Україна готова до зустрічі з майбутнім кліматичним апокаліпсисом. Європа вже готується до холодної зими, підтверджуючи тим самим, що прогнози кліматологів це не порожня газетна сенсація. Так, з публічних джерел можна дізнатися, що європейські країни збільшили обсяги закупівлі і закачування природного газу на 5-10%.

Окремі приватні повідомлення в твітерах говорять про те, що в Німеччині та Британії розумні люди завбачливо запасають додаткові нафтового палива – на випадок, якщо морози збільшать витрати мазуту, а негода утруднить підвезення бензину. Це вам не панічна скупка в маркетах солі, сірників і свічок, це набагато серйозніше!

Більш того, Євросоюз приймає хартію енергетичної взаємодопомоги, згідно з якою в разі критичної нестачі газу і вугілля в одній з країн ЄС, сусіди зобов’язуються терміново допомогти паливом його населенню, навіть на шкоду власній економіки! І це теж дуже тривожний дзвіночок.

В Україні ж ніяких рухів по додатковій підготовці до аномально холодної зими немає. Більш того, у нас традиційно взагалі не поспішають готуватися до зими – так само як торік, позаторік, п’ять років тому, десять років тому. Тому зима в Україну завжди приходить раптово, і коли випадає перший сніг або стовпчик термометра опускається нижче нуля, чиновники стягуються на термінові наради з питання «ліквідації наслідків стихії».

Чи буде в квартирі газ?

Перше і найголовніше питання – щодо газу, яким опалюються більше половини помешкань українців. На 18 вересня, згідно зі звітами чиновників, Україна закачала в сховища 15,7 мільярдів кубометрів природного газу – приблизно скільки ж, скільки на вересень минулого і позаминулого років. Правда, насправді закачано було набагато менше, оскільки в звіті вказується загальний обсяг запасів газу, включаючи те, що там залишалося станом на травень місяць.

Крім того, закачування газу триває весь опалювальний сезон (з одночасним відбором), так що цей показник мало про що говорить – швидше за все, цими цифрами чиновники просто пудрять народу мізки. І, до речі, загальний обсяг, який знаходиться в розпорядженні газових сховищ України , становить близько 30 мільярдів кубів – так що вони вже кілька років заповнюються лише наполовину.

Але є інші, реальні цифри. Так, загальне споживання газу в Україні за останні чверть століття мало наступну динаміку, в мільярдах кубометрах:

 

Що можна побачити в цих цифрах? По-перше, що ми з вами переживаємо Третє падіння промвиробництва в Україні. Якщо в 1990-му стугонлива промислова УРСР споживала 118 з гаком мільярдів кубометрів газу, з якого майже 100 мільярдів йшло на потреби заводів і комбінатів (уявляєте, скільки продукції вони випускали!), то до кінця 90-х це споживання знизилося – разом з промвиробництвом. Зате в півтора рази зросло споживання газу населенням і ТЕЦ, оскільки в Україні ще тривала масова газифікація, що почалася в 70-і роки.

Після «газової війни» 2006 року і другої кризи 2009 року, споживання газу промисловістю впало ще вдвічі. А після Євромайдану воно скоротилося ще в два рази – і, по суті, зараз українська промисловість практично мертва, за винятком кількох ще пихкаючих заводиків, які допрацьовують останні запаси сировини. Зараз вона споживає газу в 10 разів менше, ніж в 1990-му році – і в стільки ж разів менше виробляє, і нехай політики не дурять українців своїми «відсотками зростання в порівнянні з лютим минулого року». Схоже, що «майданорожденним» варто приліпити на великий державний герб стрічку з девізом «Ми не виробляємо!».

Але сьогодні ми говоримо не про економіку, а про виживання населення в прийдешню сувору зиму, тому звернемо увагу на серйозне скорочення споживання газу населенням і ТКЕ. Причиною цього були «реформи» уряду Яценюка, а потім і уряду Гройсмана, які вирішили підняти ціну на газ до «економічно обґрунтованого рівня». Чим саме це обґрунтовувалося, вони так і не пояснили, але багато українців справедливо розсудили, що присмоктавшись до корита, «реформатори» просто вирішили набити свої кишені народними грошима, продаючи народу втридорога народний же газ, викачують з надр України. Ну що тут поробиш – у них влада, у них сила!

Але якщо говорити не про політику, а про виживання, то ми прийдемо до висновку, що 17 мільярдів кубометрів – це той мінімум, нижче якого українці вже не можуть економити. Всі, хто міг, вже перейшли з газу назад на дрова і вугілля. Всі, для кого газ дорогий, вже урізали його споживання настільки, що провели минулу зиму в напівхолодних будинках. А це означає, що цієї зими населення і ПЕК споживатимуть теж не менше 17 мільярдів кубів, а з урахуванням сильних морозів і до 20 мільярдів. Подбає про це уряд? Адже власний видобуток газу в Україні становить близько 20-21 мільярдів кубів, тобто або весь газ доведеться продати (нехай і втридорога) населенню, або закупити ще 10-15 мільярдів кубів за кордоном, або повністю зупинити залишки промисловості, аж до розбирання ГТС.

Наскільки тут можна бути спокійним? У 2016 році уряд закупив «на західному кордоні» 11 мільярдів кубів газу (російського). У нинішньому він намагається зробити те ж саме вже на східному кордоні, тобто купувати у «Газпрому», але оформляти через словацькі та польські компанії – які отримають свої комісійні. Що ж, поляки і словаки, схопившись за животи, лише регочуть над невдалими українцями. Але, принаймні, населення України повинно бути з газом. Питання лише в тому, чим за нього заплатити?

Гроші є? А якщо не знайдемо?

А ось ситуація з вугіллям в Україні продовжує залишатися невтішною: на складах накопичено лише 50% від його необхідного запасу, а поставки вугілля повні неясностей. Як відомо, до 2014 року Україна прекрасно обходилася власним вугіллям, не знаючи горя, а також могла вдосталь купувати російське – яке навіть обійшлося б ще дешевше. Тепер, втрапивши в капкан тривалого конфлікту, в якому недостача сил і розуму не дозволяють перемогти, а надлишок гордині не дає капітулювати, Україна змушена купувати вугілля за кордоном. Причому, навіть не в сусідній Польщі чи Румунії, а в далеких ПАР, Австралії, США та Канаді. Ну, добре хоч з Марса зорельотами не возять!

Але іноді патріотична дурість дає зворотні результати: після того як «рейкові бійці» Семена Семенченко влаштували блокаду ешелонів з вугіллям з Луганська і Донецька, Україна збільшила закупівлю вугілля … прямо з Росії. У нинішньому 2017 року ми купили у агресора і окупанта вугілля на 631 мільйон доларів (по 80 доларів за тонну) проти 443 мільйонів в 2016-м. «Перемога!»

А ось з заморським вугіллям вийшов курйоз: справа в тому, що в ПАР (по 99 доларів за тонну) його закуповує компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова. Втім, олігархові все одно, адже вартість цього вугілля оплатив український споживач тепла і електроенергії. А ось вугілля в США (по 113 $) і Канаді (111 $) закупили для поки ще державних ТЕС і котелень компанії, за чутками, пов’язані з оточенням київського мера і «сім’єю» українського президента. Словом, те, що прості українці бачать як ідіотизм, олігархи, що стоять при владі, використовують для своєї наживи. Але, навіть маючи з цього грошики в кишеню, вони все одно погано справляються з поставленим завданням.

Це загрожує зупинкою ТЕС і «віяловими» відключеннями – а для Луганської області, яка не приєднана до енергосистеми країни, означає повну катастрофу. До речі, адміністрація області вже порушила питання про переїзд з Сєвєродонецька, в якому так і не підготували до зими газову ТЕЦ, в інше, менш проблемне місто. Схоже, чиновники вже щосили готуються до лютої зими – втечею від проблем і відповідальності. А українцям залишається готуватися або до землі, або до третього Майдану – на якому вони хоча б зігріються.

 

Але «днем ВП» (великого песця) для багатьох українців стане не 15 жовтня, коли знову не запуститься вчасно опалення, а 1 листопада – коли, отримавши перші платіжки з рахунками за опалення, багато хто не знайдуть там рятівної субсидії. Яку, нагадаємо, ще в квітні Мінсоцполітики, всупереч всім законам і просто здоровому глузду, вирішило припинити виплачувати всім боржникам за комунальні послуги.

За приблизними оцінками, субсидії на опалення позбулося близько мільйона українських сімей (з 6 мільйонів). Тепер ці люди будуть приречені або на голод, або на ризик залишитися без даху над головою – саме перед таким вибором їх поставили Рева і Гройсман. Чи треба говорити, що соціально-політична база нового Майдану від цього лише збільшиться.

Таким чином, майбутньою зимою українців будуть жахати не тільки покази термометрів, а й рахунки за комунальні послуги. А ще однією напастю традиційно стане нехлюйство комунальних служб. І мова йде не про снігоприбиральну техніку, а про справність котелень і теплотрас. Хоча сьогодні чиновники бадьоро рапортують про те, що «комунальні підприємства готові до зими на 93-95%», що вже продуваються труби опалювальних систем, реальні факти говорять про інше.

Так, приблизно в половині котелень в цьому році не був проведений плановий технічний ремонт. Про теплотраси і мови немає – ви уявляєте, що це таке ремонтувати теплотрасу на 25-грудусном морозі? За три хвилини в хмарі пари робітник перетворюється в осліплого сніговика.

Тим часом, якщо Алчевську катастрофу 2006 року аврально ліквідували зусиллями всієї країни, коли у країни ще були на це гроші і ресурси, то сьогодні надання подібної допомоги Україні вже не під силу. А тим часом, протягом перших годин подібної аварії в останньому без опалення районі (або в цілому місті) вийдуть з ладу електромережі.

До кінця першої доби з’являться перші вчаділі, які намагалися зігрітися на кухні біля газової плити. На другу добу населення буде косити застуда, ревматизм і артрит. Якщо тепло в будинку не подадуть до кінця третьої доби, то температура в них опуститься нижче нуля, і батареї замерзнуть. А на п’яту добу у двори замерзлих спальних районів потрібно буде приганяти КамАЗи – щоб складати в них тіла замерзлих на смерть, яких з кожним днем лютих морозів буде все більше і більше.

Ви думаєте, що подібний песимістичний прогноз змусить українських чиновників отямитися, спішно взятися за роботу, потурбуватися долею своїх співгромадян? Ага зараз! Можете бути впевненим, що замість цього вони зараз планують, на якому з тропічних курортів вони проведуть свою зимову відпустку…

Патріоти


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO