ЗМІ викрили Зеленського на масштабній брехні й маніпуляції на прес-марафоні

ЗМІ викрили Зеленського на масштабній брехні й маніпуляції на прес-марафоні

Загрузка...

Шість із чотирнадцяти відповідей, озвучених президентом України Володимиром Зеленським на рекордному прес-марафоні, були неправдивими або містили маніпуляції.

Про це йдеться в матеріалі LIGA.net за результатами перевірки, яку здійснила  команда VoxCheck.

“Загалом ми відібрали 14 тез президента, що містять факти і цифри. Тобто в середньому Зеленський озвучував не більш ніж  1 факт на годину. З них 6 містили маніпуляції, перебільшення або були відверто неправдивими. Ще шість тверджень – правда. Зеленський передусім  говорив правду, коли йшлося про міжнародну політику. Та й взагалі на цю тему президент під час конференції говорив багато”, – зазначили журналісти.

Правдивими були слова Зеленського:

 • про політику безпекової допомоги Україні від США;
 • про налагодження відносин з Польщею;
 • про непричетність депутатів президентської фракції до законопроекту про легалізацію медичного канабісу;
 • про умови МВФ щодо  встановлення  ринкової ціни на газ для населення;
 • про непідтримку продажу сільгоспземель іноземцям 80% населення;
 • про те, що закон про особливий статус Донбасу   діятиме до 31 грудня 2019 року.

Не пройшли перевірку заяви:

 • про соціологічні дані щодо частини населення, яка бажає закінчити війну (Зеленський називає цифру 89%, журналісти ж відзначають, що жодне  з опитувань поважних соціологічних компаній, які є у вільному доступі, не мають таких цифр);
 • про те, що США вже ввели санкції проти “Північного потоку-2” (видання зазначає, що обмеження пройшли схвалення  лише в  комітеті Сенату США);
 • про те, що Данія підтримує українську сторону в питанні будівництва російського газопроводу (журналісти відзначають, що тут перебільшення, тому що Данія поки утримується від остаточної відповіді);
 • про зменшення ціни на газ для населення з приходом нової влади (ціни почали знижувати ще у квітні під час правління уряду Володимира Гройсмана);
 • маніпулятивною була відповідь про повернення українців з-за кордону з приходом нової влади (згідно з річними даними Держстату, міграційне сальдо зростало і в 2017, і в 2018 роках);
 • про бюджет РНБО і бюджет  на безпеку і оборону президент перебільшив, назвавши неправдивою інформацію, що в проекті бюджету закладено 28 млрд грн на РНБО. Зеленський також відзначав, що велика частина цієї суми повернулася до Міністерства оборони.

Журналісти відзначають, що в словах президента не вистачало і статистики. Часто звучали конкретні цифри і соціологія. Правда поводився з цифрами він недбало – частенько помилявся або маніпулював.

Нагадаємо, що прес-марафон президента України Володимира Зеленського побив світовий рекорд за тривалістю. До місця проведення марафону прибув представник Національного реєстру рекордів, щоб вручити нагороду Президенту.

 • Раніше Президент України Володимир Зеленський “наїхав” на представника журналу “Новоє врємя”, намагаючись з’ясувати, з яких джерел фінансується це медіа. Зеленський заявив, що активи компанії власника ресурсу Томаша Фіали в минулому належали нібито оточенню президента-втікача Віктора Януковича і висловив здивування щодо того, що власник журналу не є громадянином України.
 • Власник журналу “Новоє врємя” Томаш Фіала відповів на заяву Володимира Зеленського щодо подбання його компанією активів екс-президента України Віктора Януковича.
 • Також Зеленський розповів, де купує продукти і скільки вони коштують. Сир, за його словами, коштує 58 грн/кг, а хліб — 15-30 гривень.

БУКВЫ


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO