Скандал зі зливом особистої інформації з Facebook виходить на новий рівень

Скандал зі зливом особистої інформації з Facebook виходить на новий рівень

Загрузка...

Будь ласка, запам’ятайте цього чоловічка. Крістофер Уайлі. Це не «отой чувак з розовими волосами». Це «отой чувак, що здав з потрохами не лише Cambridge Analitica, а й її материнську компанію SCL, канадську «руку» AIQ, і всі-всі-всі подробиці влаштування бізнесу, реєстрації фірм, брендів, організації компаній та політичних операцій з використанням величезної кількості персональних даних».

Сьогодні Уайлі майже 4 години розповідав членам британського парламенту, як Cambridge Analitica впливала не лише на вибори Трампа, а й Brexit, вибори в Чехії, проводила операцію по дискредитації політика в Нігерії, вела переговори (без особливих подробиць) із російським Лукойлом. Про те, як саме вони використовували дані Facebook, про те, що фб ніяк не прореагувала на баг, хоча помітили його в 2015 році. Про те, як молодих спеціалістів хантили та підставляли всередині компанії, про всі юридичні тонкощі, до яких вдавалися, щоб замести сліди і якими власник SCL буде маніпулювати в суді, якщо до того дойде.

Сам Уайлі останні 1,5 роки працював в компанії, паралельно зливаючи дані журналістам із The Guardian та The New York Times. Я от думаю: Уайлі або божевільний, або дуже сміливий. Його попередник в компанії загадково помер в Нігерії. (UPD: в Кенії, пардон за ашибачку) Ходили непідтверджені чутки, що його отруїли в готелі. А самому Уайлі не страшно? Я жалкую, що слухала його доповідь крайнім вухом, але зрозуміло і так, що він злив буквально всю схему. (До речі, Цукенберг перед парламентарями так і не з’явився). Думаю, про Уайні скоро знімуть фільм. Не гірше Spotlight чи The Post.

Вижимка його доповіді та відео https://goo.gl/UE22Uf

Katya Pavlevych


Шановним патріотам і тим, хто бажає підтримати Україну і знати набагато більше ?!!!!

Підтримай українский проект –лайк на сторінку, ставай одним з нас, ставай поруч з нами!!! Слава Україні!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці:  Група УКРАЇНЦІ – ЄДНАЙМОСЯ! Фейсбук. Підтримай Україну! Тисни лайк та поширюй!

Приєднуйтесь до обговорення новин у Фейсбуці: POLITINFO